Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Extraligové přestupy – 20. týden

Liberecký Roman Will mění dres. © hcbilitygri

Po úvodních rošádách napříč extraligou se ve druhém týdnu přestupový trh uklidnil a mnohé kluby už začínají s letními přípravami. Týmy do svých řad přivádějí nové i staronové tváře. Kdo opustil Liberec, koho přivedly Vítkovice a jaké změny provedla Sparta?

Bílí Tygři Liberec

Liberečtí Tygři během druhého týdne přestupů oznámili další odchod. Z týmu odchází po třech sezónách brankář Roman Will, který se rozhodl pro švédskou ligu, konkrétně pro Rögle BK.

Místo něj přichází z Chomutova Američan Justin Peters. Peterse a jeho nové spoluhráče povede od nové sezóny Patrik Augusta, který vystřídá Filipa Pešána po jmenování do pozice šéftrenéra Českého hokeje.

HC Olomouc

Ve čtvrtek 9. května odstartovala letní příprava na Hané. Do ní se zapojí také Tomáš Valenta. Ten hájil v minulém ročníku extraligy barvy Zlína a v Olomouci už působil.

BK Mladá Boleslav

Hostování v Mladé Boleslavi skončilo útočníku Martinu Procházkovi. Ten se tak přesouvá do Chance Ligy, kde bude hájit dres Vsetína, aspiranta na návrat do extraligy.

HC VÍTKOVICE RIDERA

V Ostravě se ani během druhého týdne nelenilo a klub přivedl další 4 posily. Do Ostravy míří obránci Martin Bodák a David Kvasnička. Útok přicházejí podpořit Nicolas Werbik a návrat po dvou letech hlásí Erik Němec.

Vítkovice tak do své sestavy pumpují mladou krev. Martinu Bodákovi a Nicolasi Werbikovi je 20 let, David Kvasnička má jen o rok víc a nejstaršímu z nich, Ericu Němci, je 25 let.


PSG Berani Zlín

Do Zlína Bedřicha Köhlera, Lukáše Buchtu a Jana Dufka zatím nikdo nenásleduje. Naopak, z týmu odchází mladík Nicolas Werbik, který podepsal ve Vítkovicích.

HC Sparta Praha

Sparta do svých řad přivedla posily, které jsme avizovali už minulý týden, ale jednu zajímavou změnu Sparta ohlásila.

Dosavadní majitel Petr Bříza převedl 100 % akcií na investiční skupinu Kaprain Karla Pražáka. Další změna je ve sparťanském vedení. Novým sportovním ředitelem je Petr Ton, nejlepší střelec sparťanské historie.

Změna je i ve funkci generálního ředitele, respektive ředitelky. Tou je nově Barbora Snopková Haberová, která je právničkou a manažerkou. Ta hokejové prostředí zná především z rodinných kruhů.


HC Energie Karlovy Vary

Mimo útočné posily z první přestupového týdne přibyla do týmu nová, obranná posila. Tou se stal obránce Branislav Kubka. Pro fanoušky Energie to není úplně nové jméno. Slovenský obránce už na západě Čech hrál, a to v sezóně 2013-2014. Do týmu přichází z Bánské Bystrice.

Rytíři Kladno

Nováček už začal také zbrojit. Po ohlášení jmen, která za Kladno budou bojovat i dále, se už objevila i první nová posila. Je jím Slovák Ladislav Romančík.


Nejde ovšem do zcela nového prostředí. V Kladně v minulé sezóně stihl tři zápasy. Během nich si připsal dvě asistence.

HC VERVA Litvínov

Jiří Šlégr již na začátku přestupového období avizoval, že do týmu chce přivést minimálně dva obránce. O jednom už je v tuto chvíli jasno. Klub přivedl praváka Jiřího Říhu z Kladna.

Do branky se místo Michaela Petráska, který v Litvínově skončil, postaví pětadvacetiletý David Honzík. Ten v minulosti oblékal dres Karlových Varů, Sparty nebo třeba Dukly Jihlava. Do svého portfolia zařadí i litvínovský dres.

Zdroj: hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

97.4 ms