Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Expert o novém trenérovi reprezentace: Jiná možnost ani nebyla!

Miloš Říha starší © isport.blesk.cz

Podle českého hokejového odborníka neměl národní tým moc možností při výběru kouče.

Po Josefu Jandačovi přebírá českou reprezentaci Miloš Říha starší. Byla to dobrá volba? Podle odborníka Milana Antoše šlo především o volbu, dá se říct, jedinou.

"Ať se podívám zleva, nebo zprava, tak jiné varianty nebyly. Museli vzít Říhu. Jestli tam je on, tak s tím nemám problém, ovšem pak stejnou možnost může dostat Vlach, Rulík, Razým, je tu spousta trenérů, kteří by to mohli dělat. Ti všichni vyhráli titul, mají za sebou nějaké viditelné a čitelné trenérské pozadí, je za nimi znát nějaká práce," řekl Antoš.

"Ale můj názor je ten, že svaz by měl trenéry vychovávat. Aby si zvykli na systém, který po nich chtějí. Tenhle švédský model je přijatelnější pro veřejnost i pro ten svaz. Nejsem moc zastáncem voleb, které jsou rozhodnuté předem," uvedl expert.

"Měl by to být dlouhodobější proces, kdy ten trenér pracuje někde v klubu, potom třeba pro svaz. A ten o něm ví, co je schopen dělat, jaké skládá účty. Pak to je v pořádku. Zvolit ovšem trenéra na dvě sezony, říct, teď to povedeš, je hezké, jenže nikdo neví, jak on to povede. A za Říhou není jen krásná čára, ale škrábance, které by asi u trenéra reprezentace být neměly," dodal Antoš.


Zdroj: isport.cz, hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Nejlepší brankářské zákroky uplynulého týdne NHL

O'Reilly neustál tlak, fanoušci Buffala ho vybučeli při nájezdu

Hra kočky s myší: CSKA Moskva a její krásná kombinace zakončená gólem

McDavidův 100. bod a další povedené akce z NHL

146.7 ms