Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

Momentka z utkání Znojmo - Villach © HokejPortal.cz/Michal Křepela

Dramatický zápas se šťastnějším koncem pro Znojmo. Jihomoravané odčinili úvodní porážku a zdolali Villach 3:1. Rakouský celek přitom vstoupil do sezóny bravurně a byl před utkáním mírným favoritem, což Znojemští odmítli.

Do duelu dvou Orlů na prsou vstoupili lépe domácí hráči. Po soustavném tlaku na bránu soupeře se podařilo Tomáši Svobodovi prosadit poté, co tečoval ránu Radima Matuše od levé strany kluziště.

Znojemští však téměř ihned čelili protiútoku svého soka, který si také co nevidět vynutil přesilovou hru. Ve dvanácté minutě se tak Villach radoval z vyrovnání, které zařídil Jerry Pollastrone.

Patrik Novák dotírá na branku Villachu (Foto: Michal Křepela/HokejPortal.cz)

To však nezabránilo domácím ve zrychlené odpovědi, kterou za necelou minutu hry zařídil Philip McRae kličkou u tyče, po souhře s Aaronem Berishou.
Hned na začátku druhé dvacetiminutovky se mohli hosté opět radovat z gólu, kdyby však nezasáhl rozhodčí, který po prozkoumání střely na videu rozhodl v neprospěch černých orlů.

Prostřední dějství se hrálo v duchu mnoha šancí, z nichž většina byla zaznamenána na domácí straně, ale žádná z hokejových specialit nebyla naservírována až za záda gólmana Villachu.

I do závěrečné třetiny vstoupili aktivněji hráči z rakouské strany hranice. Velmi brzy ale opět převzali otěže zápasu domácí hráči, kteří nedarovali soupeři ani metr ledu. Pořádné nervy však přineslo až posledních pár minut zápasu.

David Bartoš se snaží zastavit hostujícího Wolfa (Foto: Petra Šnajderová)

Villach ve vidině vyrovnání poslal na střídačku gólmana Brandona Maxwella více než dvě a půl minuty před koncem hrací doby. Hosté Orlům pořádně zatápěli, až se v padesáté deváté minutě povedlo puk posunout do středního pásma na Anthonyho Lucianiho, jenž neměl se zasunutím puku do prázdné klece sebemenší problém.

Hosté ještě sice zkoušeli hru v šesti, ale již jim nebyla nic platná a Znojmo podruhé za sebou mohlo slavit vítězství. „Vynikající zápas z naší strany. O Villachu jsme věděli, že to už není ten tým co loni, že jsou to nabruslení kluci a jiný byl i jejich kompletní styl. Obě mužstva chtěla hrát hokej. Šance byly na obou stranách, dnes nás Lassila určitě podržel v ten pravý moment a jsme hlavně rádi, že jsme doma potvrdili výsledek z Innsbrucku. Podruhé za sebou výhra, a fanoušky jsme tak dokázali držet na nohách celý zápas. Dlužili jsme jim to za ten první zápas a vlastně i hráči sami sobě, protože v létě dřeli a tohle je ta korunka," uvedl trenér Znojma Miroslav Fryčer.

Orli Znojmo – EC Panaceo VSV 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Svoboda (Matuš, Luciani), 13. McRae (Berisha, Gago), 59. Luciani (Matuš, Sedlák) – 12. Pollastrone (Björkstrand, Fraser)