Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

České kluby mají nízkou pracovní morálku, řekl Pešán. Co na to Špaček?

Trenér národního týmu Filip Pešán © google.com

Reprezentační kouč Filip Pešán se nedávno opřel do českých klubů. Ty podle něj mají slabou pracovní morálku. Nyní se k jeho poněkud nešťastnému výroku vyjádřila hokejová legenda Jaroslav Špaček, jenž mu dělá asistenta u národního týmu.

Bylo z toho pozdvižení, když se Pešán důrazně opřel do českých extraligových celků. "Nemůžeme pracovat na dovednostech nebo kondici během soustředění národního týmu, to je práce klubů a klubových trenérů," řekl.

"Tam já vidím jeden jediný a největší problém: že nám chybí pracovní morálka. Ať už trenérům, nebo hráčům. A bez pracovní a společenské morálky se neposuneme dál. Trenér dvacítky by musel být Copperfield, aby v současné chvíli s tím materiálem, který přijíždí na sraz, uhrál medaili," nechal se slyšet Pešán.

Angažovat se musí mnoho lidí, tvrdí Špaček

Teď se k tomu vyjádřil Jaroslav Špaček, reprezentační asistent, který pracoval i v extraligovém mančaftu Plzně. "Řeknu to takhle. S Filipem Pešánem pracuji půlrok a musím říct, že naše spolupráce je opravdu na hodně vysoké úrovni," prohlásil pro hokej.cz.


Špaček se po konci kariéry věnuje trénování.

"Nechci mluvit za Martina Straku, ale ten by to asi jen potvrdil. Celý tým šlape na plné obrátky. Je dost věcí, které bychom všichni chtěli v českém hokeji změnit. Není to jednoduché. Je zapotřebí do toho angažovat řadu lidí," uvedl Špaček.

Pešánův výrok vyvolal emoce

"Jsem rád, že se tady v poslední době rozproudila diskuze. Zapojili se do ní Radim Vrbata nebo Venca Nedorost z Mladé Boleslavi, Venca Varaďa z Třince a další," pokračoval někdejší vynikající obránce.

"Jde pouze o to, abychom si sedli, pobavili se o tom a pracovali. Všem nám záleží na tom, abychom vrátili český hokej tam, kde jsme dříve byli," prohlásil olympijský vítěz z Nagana.


Pešán se ostře opřel do pracovní morálky v českém klubovém hokeji.

Pro český hokej chceme všichni jen to nejlepší, hlásí Špaček

Špaček vyzývá ke spolupráci. "Jsem přesvědčen o tom, že všichni chceme pro český hokej jen to nejlepší. Je to jen o spolupráci, ne o házení klacků pod nohy," řekl.

Pešánova slova se dotkla všech. "Dotklo se to všech klubů. Nejen Plzně nebo třeba Liberce. Za náš klub velmi dobře vystoupil Tomáš Vlasák. Nechci tím ale říct, že by to na mě s Martinem byl ze strany Filipa podraz. Bylo to zkrátka jeho vyjádření, které nebylo úplně šťastné. Zároveň je potřeba říct, že Filip Pešán to s českým hokejem myslí dobře. Chce, aby se posunul," uzavřel věc Špaček.

Zdroj: hokejportal.cz, hokej.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

159.8 ms