Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Češi živí teoretickou šanci na prvenství ve skupině, Slováci se s mistrovstvím loučí

Česko čeká poslední skupinový duel © IIHF.com

Český tým se může za jistých okolností stěhovat na čtvrtfinálový zápas do Košic. Stejně tak má ale ještě teoretickou šanci na skupinové prvenství.

O konečném pořadí Čechů mnohé prozradí večerní šlágr mezi Ruskem a Švédskem. První místo si budou chtít v Košicích vybojovat Finové, kteří nastoupí proti ambiciózním Němcům. S turnajem se rozloučí Slováci, čeká je souboj s Dány. 

Česko - Švýcarsko 

Start zápasu: 12:15
Kurzy u sázkové společnosti Tipsport: 1.81 - 4.67 - 3.88

Český tým se po sérii úspěšných zápasů proti outsiderům turnaje z Lotyšska, Itálie a Rakouska postaví čelem Švýcarsku. Země helvétského kříže a účastník loňského finále i v tomto roce znovu předvádí svou nevyzpytatelnost. Proti Švédům Švýcaři do poslední chvíle bojovali o body a prohráli těsně 3:4, s Ruskem uhráli na chlup stejný výsledek jako Češi - 0:3. 

Pro české hráče bude v tomto zápase nejdůležitější koncentrace. Potřebují zvítězit. Ani 3 body z posledního skupinového duelu však Čechům nemohou stoprocentně zaručit, že skončí na 2. pozici a nebudou tak muset absolvovat stěhování do košické haly pro čtvrtfinále.


O všem může rozhodnout až večerní zápas mezi Ruskem a Švédskem. A bude to pořádně složitá postupová matematika. Tak popořadě. 

Pokud Seveřané a Češi zvítězí v základní hrací době, budou nejlepší tři celky skupiny B na 18 bodech. V takovém případě rozhodne o konečném pořadí skóre ze vzájemných duelů. Pakliže Švédové nasází Rusům čtyřgólový a vyšší debakl, postoupí z prvního místa a Rusy odsunou na třetí pozici. Výhra Tre Kronor o dvě nebo jednu branku by pořadí mezi oběma týmy prohodila přesně opačně, Češi by tak či tak zůstali na druhém místě. 

Propad na třetí místo by Čechům hrozil jedině v případě, kdy by Švédsko vyhrálo o rovné tři branky a zároveň by Rusové v zápase vstřelili alespoň 2 góly. Všechny týmy by sice měly stejné skóre, avšak Švédové by ve vzájemných utkáních nasázeli více branek než Češi a Rusové. Sborné by ke druhé příčce přes rovnost vstřelených gólů pomohl lepší vzájemný zápas s Českem. 

Národní tým může k prvnímu místu vynést jedině hypotetický výsledek 3:0 pro Švédy. Ze hry by bylo pro menší počet vstřelených branek Rusko, a byť by Švédové i Češi měli stejné skóre i poměr vstřelených gólů, vzájemné utkání by poslalo na první pozici český tým. 

Finsko - Německo 

Start zápasu: 12:15
Kurzy u sázkové společnosti Tipsport: 1.43 - 5.28 - 6.38

Finové si v Košicích půjdou pro prvenství ve skupině A. Zajistí jim ho jakákoli výhra nad outsiderem zápasu. Německo má díky vítězství nad domácími Slováky jistý postup do čtvrtfinále a v minulém utkání dokázalo potrápit Američany. Pokud zvládnou utkání s týmem Kaapa Kakka nebo Sakariho Manninena, mohli by v tabulce ještě přeskočit výběr USA. 

Slovensko - Dánsko 

Start zápasu: 16:15
Kurzy u sázkové společnosti Tipsport: 1.30 - 6.86 - 7.76

Mužstvo domácího Slovenska půjde odehrát zápas s Dánskem hlavně pro skvělé fanoušky, kteří se letos nedočkají čtvrtfinále. Debakl však severská parta okolo Larse Ellera nebude chtít připustit. Dánové už na turnaji potrápili Němce i Finy, Slováci musí nastoupit ve stejném tempu jako proti Francii (6:3) nebo Velké Británii (1:7). 

Norsko - Lotyšsko 

Start zápasu: 16:15
Kurzy u sázkové společnosti Tipsport: 4.17 - 5.16 - 1.63

Ani Norové s Lotyši již neživí šanci na čtvrtfinále. Pobaltská země po ní sahala v posledním utkání se Švédy, kdy trenér Bob Hartley dokonce za stavu 4:4 sáhl k neúspěšnému odvolání brankáře. Lotyši na turnaji neschytali jasný debakl, ale ani žádný nerozdali. Proti slaboučkým Italům vyhráli jen 3:0, zatímco Norové stejnému soupeři nasázeli sedmibrankový příděl. 

Kanada - USA 

Start zápasu: 20:15
Kurzy u sázkové společnosti Tipsport: 2.23 - 4.85 - 2.72

Pokud se v zápase Finska s Německem nezrodí velké překvapení, souboj dvou severoamerických nároďáků bude rvačkou o druhé místo košické skupiny. Momentálně je na tom bodově lépe Kanada, která ztratila pouze úvodní utkání s Finy. To Spojené státy Finy udolaly v prodloužení, ovšem jejich kolaps přišel rovněž v prvním zápase šampionátu proti Slovensku. 

Švédsko - Rusko 

Start zápasu: 20:15
Kurzy u sázkové společnosti Tipsport: 3.09 - 4.29 - 2.15

Sborná je zatím jednoznačným suverénem turnaje a Nikita Kučerov má po zápase se Švýcarskem už 14 bodů. Jestli projde Rusko skupinu bez ztráty kytičky záleží už jen na Švédech. Ti vstupují do zápasu s jistotou třetího místa, po stěhování do Košic ale dvakrát toužit nebudou. Na hubené vítězství nemohou spoléhat, Rusy potřebují rozstřílet.

Zdroj: hokejportal.cz, IIHF.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Nedaří se ani bez Jandače: Mega šanci Magnitogorsku zhatil zákrok snů

Nejlepší 3 góly 4. kola CHL: Tiki-taka Färjestadu, Kofroňova paráda a milimetrová...

Jako při kulečníku: Vlastní branka SKA padla po čtyřech kuriózních odrazech

Ostuda pro mistra: V KHL viděli gólovou ránu z obranného pásma

104.0 ms