Češi si smlsli na Rakousku, Francouz opět s nulou

Česko - Rakousko © iihf.com

Český tým suverénně rozstřílel Rakousko poměrem 8:0 a zahraje si čtvrtfinále mistrovství světa. Gólman Pavel Francouz si i ve svém druhém vystoupení na světovém šampionátu připsal čisté konto Svou první branku na šampionátu si připsal Faksa. Střelecky se pak dařilo i Michalu Řepíkovi.

Svěřenci Miloše Říhy staršího zvládli na mistrovtsví světa další utkání, ve kterém byli jasným favoritem. Rakušany zničili osmi góly a budou se připravovat na poslední duel proti Švýcarsku. Rakousko zůstává na turnaji bez bodu a čeká je souboj o udržení s Itálií.

Skóre zápasu otevřel v sedmé minutě svou první brankou na turnaji Radek Faksa, jenž odehrál velmi dobré utkání (vedle gólu si na konto připsal také dvě asistence).

Český tým míří do čtvrtfinále.

V 15. se díky šikovnému blafáku trefil Dominik Kubalík a český mančaft šel do kabin s vedením 2:0. Hned na začátku druhé třetiny potom po krásné přihrávce Jakuba Voráčka zvyšoval na 3:0 Dominik Simon.

Ve 31. minutě využil přesilovku Michal Řepík a pár vteřin po něm dal branku i produktivní Michael Frolík. Po druhé třetině tak byl stav zápasu 5:0 z pohledu Česka.

Češi si v pohodě poradili s Rakouskem.

Ve 3. minutě třetí třetiny se ze vstřelené branky znovu radoval Řepík a dvě minuty po něm dal první gól na turnaji bek Jan Kolář. Ve 46. minutě se trefil ještě Jakub Vrána a vypadalo to, že by mohla padnout "desítka".

Další gól však již čeští hráči nepřidali a zvítězili 8:0. I tak je to nejvyšší výhra samostatné české hokejové reprezentace nad Rakušany. Druhé čisté konto ve svém druhém utkání si připsal Pavel Francouz. Hráčem utkání byl za Rakousko vyhlášen Patrick Obrist, za Čechy pak Kubalík.

Opět to byly gólové hody.

Rakousko - Česko 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Faksa (Kolář, Gudas), 15. D. Kubalík (Gudas), 21. Simon (J. Voráček, Hronek), 31. Řepík (Faksa, D. Kubalík), 31. Frolík (Gulaš, Hronek), 43. Řepík (D. Kubalík, Kolář), 45. Kolář (J. Voráček, Frolík), 46. J. Vrána (Jaškin, Faksa)

Rozhodčí:
Rantala (Fin.), Sidorenko (Běl.) - Jensen (Dán.), McCrank (Kan.)

Rakousko: Herzog - Schlacher, Pallestrang, Schumnig, Unterweger, Peter, Strong - Haudum, Herburger, T. Raffl - Zwerger, Rauchenwald, Hofer - Ganahl, Hundertpfund, Baumgartner - Obrist, Cijan

Česko: Francouz - Hronek, D. Musil, Rutta, D. Sklenička, Gudas, Kolář, Zámorský - J. Voráček, Simon, Frolík - J. Vrána, Faksa, Jaškin - Gulaš, Jan Kovář, D. Kubalík - Řepík, T. Zohorna, Palát - H. Zohorna

Zdroj: hokejportal.cz, iihf.com

VÝSLEDKY

TABULKA

Nedaří se ani bez Jandače: Mega šanci Magnitogorsku zhatil zákrok snů

Nejlepší 3 góly 4. kola CHL: Tiki-taka Färjestadu, Kofroňova paráda a milimetrová...

Jako při kulečníku: Vlastní branka SKA padla po čtyřech kuriózních odrazech

Ostuda pro mistra: V KHL viděli gólovou ránu z obranného pásma