Češi si po velké bitvě poradili i se Švýcarskem a jsou druzí

Česko - Švýcarsko © iihf.com

Český tým po výhře 5:4 nad Švýcary jen stvrdil svůj postup do čtvrtfinále a večer se dozví jméno svého soupeře. Češi vyhráli díky gólu do prázdné branky z hokejky Jakuba Rutty. O zbylé branky naší reprezentace se postarali Voráček, Simon, Frolík a Dominik Kubalík.

Byl to tuhý boj, ale i nadále platí, že kromě utkání s Ruskem Češi v Bratislavě vyhráli všechna svá utkání. Výhře pomohlo i to, že Švýcarsko na konci zariskovalo a odvolalo gólmana.

Ale pěkně popořadě. Byli to Švýcaři, kdo se už ve třetí minutě ujal vedení, když českého brankáře Patrika Bartošáka překonal Lukas Frick. Češi odpověděli ve 13. minutě, když Jakub Voráček po parádní přihrávce Jana Kováře využil přesilovku.

Češi vyválčili další tři body.

Už v první minutě druhé třetiny šel náš tým do vedení, když se trefil Dominik Simon, kterému přihrávali Hronek s Voráčkem. Ve 27. minutě zvyšoval na 3:1 a opět v tom měl prsty i kapitán Voráček.

Švýcaři se však nevzdali a po ani ne půl minutě, kdy navíc došlo ke střídání brankářů (Berru nahradil Mayer), snížil Tristan Scherwey. Ve 29. minutě ovšem zase zvyšoval na 4:2 Dominik Kubalík.

Český tým ohrožuje branku Švýcarů.

Velké věci se pak děly v posledním dějství. Nejprve znovu Scherwey ve 42. minutě snížil a v 57. minutě dokonce vyrovnal Nino Niederreiter a rázem to bylo 4:4.

Švýcarsko se ovšem rozhodlo překvapivě zariskovat a po vyrovnání odvolalo brankáře. Toho v 59. minutě využil Jakub Rutta, jenž si u mantinelu  pečlivě připravil puk a přesně zacílil do prázdné branky. Česko tak vyhrálo 5:4.

Nakonec to Čechům vyšlo.

Česko - Švýcarsko 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. J. Voráček (Jan Kovář, Frolík), 21. Simon (J. Voráček, Hronek), 27. Frolík (J. Voráček, Simon), 29. D. Kubalík (Simon), 59. Rutta - 3. Frick (Martschini, Scherwey), 27. Scherwey (Martschini, Kurashev), 42. Scherwey (Y. Weber, Martschini), 57. Niederreiter (Josi, Hischier).

Česko: Bartošák - Hronek, D. Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, D. Sklenička - J. Voráček, Simon, Frolík - J. Vrána, Faksa, Jaškin - Gulaš, Jan Kovář, D. Kubalík - Řepík, T. Zohorna, Palát - H. Zohorna.

Švýcarsko: Berra (27. Mayer) - Josi, Y. Weber, Genazzi, Loeffel, Frick, Fora, R. Diaz - Andrighetto, Haas, Niederreiter - Fiala, Hischier, Hofmann - S. Moser, Ch. Bertschy, Ambühl - Martschini, Kurashev, Scherwey - Rod.

Zdroj: hokejportal.cz, iihf.com