Češi a Slováci v Evropě: Záborský vstřelil dva góly, Gross usiluje o titul

Záborský v Tappaře válí © liiga.fi

Tomáš Záborský se postaral o dvě branky Tappary, ve finále Liigy hrají tři Slováci a český útočník Koblížek. Trenér Pavel Gross usiluje o zisk mistrovského titulu v německé DEL. Závěrečné boje se však už nebudou týkat českého útočníka Davida Stielera z Augsburgu.

Finsko (Liiga):

Ve Finsku pokračoval boj o finále, kterého se účastnili i někteří čeští a slovenští hokejisté. V pondělí vyzvala Hämeenlinna doma Tapparu. Ve čtvrté formaci domácích nastoupili slovenští útočníci Ján Brejčák a Filip Krivošík, v první lajně Tappary zase Tomáš Záborský.

A právě Záborský vstřelil ve třetí třetině třetí branku Tappary, Hämeenlinna však vyhrála 4:3 a po celkovém vítězství 4:2 na zápasy postoupila do finále. Krivošík se v jejím dresu zapsal do statistik, když dostal dvě minuty za držení.

Brejčák je slovenským reprezentantem.

V dalším souboji o finále se utkaly IFK Helsinky s Kärpätem, v jehož dresu se na ledě objevil v první formaci český forvard Roman Koblížek a ve třetí pak slovenský útočník Michal Krištof.

Kärpät v pondělí vyhrál v Helsinkách 3:0. Koblížek ani Krištof sice nebodovali, výhra však znamenala, že si stejně jako Brejčák a Krivošík zahrají ve finále finské Liigy.

Koblížek bojuje ve Finsku o titul.

V pátek se v zápase o třetí místo znovu gólově prosadil slovenský kanonýr Záborský, který v 16. minutě prodloužení rozhodl o výhře Tappary nad IFK Helsinky 3:2

V sobotním finále první zápas vyhrál Kärpät, který doma triumfoval nad Hämenlinnou 4:1. Rozhodující branku domácích vstřelil Krištof, kterému přihrávali Lasu a Kupari.

Krištof v Liize potvrzuje své kvality.

DEL (Německo):

Rozhodnuto o finalistech je už i v Německu. Již minulý týden jsme vás informovali, že do finále postoupil Mannheim vedený českým trenérem Pavlem Grossem.

Druhým finalistou se v úterý po domácí výhře 2:0 nad Augsburgem (celkem 4:3 na zápasy) stal Mnichov. Finále se tak netýká českého útočníka Davida Stielera z Augsburgu.

Gross může v Německu získat ligový titul.

První finálové klání se hrálo ve čtvrtek a Grossův Mannheim v něm doma překvapivě padl 1:2 po prodloužení, i když svého soupeře přestřílel v poměru 41:28.

V odvetě to však Mannheim svému protivníkovi oplatil, když v Mnichově zvítězil 3:0. Grossův výběr tak srovnal stav finálové série na 1:1, další utkání se hrají až příští týden.

Zdroj: hokejportal.cz, liiga.fi, del.org