Češi a Slováci v Evropě: Gross jde do finále DEL, Stieler mezi střelci

Pavel Gross © mannheim24.de

Kouč Pavel Gross v Německu slaví postup do finále, jeho krajan David Stieler se v DEL zase prosadil střelecky. Na výhru v utkání s Mnichovem to však nestačilo. Gól dal i Slovák Tomáš Záborský ve finské Liize za Tapparu.

Liiga (Finsko):

Semifinále finské nejvyšší soutěže mezi IFK Helsinky a Kärpätem má dva česko-slovenské zástupce na straně Kärpätu, ve třetí formaci spolu hrají Čech Radek Koblížek a Slovák Michal Krištof.

V pondělním zápase nedokázal bodovat nikdo z Kärpätu, Helsinky zvítězily 2:0 a srovnaly stav série na 2:2. V pátém utkání ale hokejisté Kärpätu dokázali svému soupeři porážku oplatit.

Krištof platí v Kärpätu za oporu.

Kärpät v pátek doma vyhrál 2:1 po prodloužení, které gólem rozhodl Haponiemi, pro nějž to byla druhá branka v utkání. Krištof se přesunul do první lajny, ale nebodoval.

V úterý se ve druhém semifinálovém klání mezi Tapparou a Hämeenlinnou představili dva slovenští forvardi - Tomáš Záborský v první útočné formaci Tappary a Ján Brejčák ve třetí lajně Hämeenlinny.

Záborský se zapsal mezi střelce.

Ani jeden z nich však bod v zápase nezískal. Zámorský byl navíc v prodloužení vyloučen za podražení, jeho Tappara přesto zvítězila 3:2 po prodloužení.

Do prodloužení dospělo i další utkání těchto dvou týmů hrané ve čtvrtek. V něm ovšem triumfovala 2:1 domácí Hämeenlinna, do duelu zasáhl i třetí slovenský útočník Filip Krivošík v dresu vítězů.

Krivošík se objevil v sestavě Hämeenlinny

V sobotu se pak hrál pátý duel série. Brejčák tentokrát v sestavě Hämeenlinny chyběl, Krivošík zůstal ve čtvrté formaci. Druhou branku domácí Tappary vstřelil ve 13. minutě druhé třetiny Záborský, který snižoval na 2:3, což byl i konečný výsledek.

DEL (Německo):

Slavit může český trenér Pavel Gross, jeho Mannheim totiž v úterý vyhrál na ledě Kolína nad Rýnem 4:2 a poté, co semifinálovou sérii ovládl poměrem 4:0 na zápasy, postupuje do finále německé DEL.

Ve druhém semifinále DEL se představil český útočník David Stieler. Ve středu sice jeho Augsburg doma prohrál s Mnichovem 1:2, exkladenský hokejista se však do análů zapsal brankou vstřelenou ve třetí třetině.

Stieler dal gól, jeho tým ale prohrál.

Jinak ovšem Stieler moc radosti neměl, jeho Augsburg prohrál i páteční souboj v Mnichově 0:1 a mnichovský celek tak otočil stav série a vedl 3:2 na zápasy.

Naštěstí pro českého kanonýra však Augsburg v neděli doma zvládl odvetu, když vyhrál 2:0. Stieler nastoupil ve čtvrté pětce a na listinu střelců se tentokrát nezapsal.

Zdroj: hokejportal.cz, liiga.fi, shl.se, del.org