Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Capitals udrželi hvězdy. Bude z toho obhajoba nebo kocovina?

Hokejisté Vídně po zisku titulu © hockeyweb.de

Představujeme účastníky mezinárodní EBEL pro sezonu 2017/2018 – EV Vienna Capitals.

Vídeň míří znovu po roce vysoko


Mužstvo z hlavního města Rakouska se v uplynulé sezoně stalo po dvanácti letech mistrem, když ve vyřazovacích bojích Capitals absolvovali fenomenální jízdu 12:0 na zápasy a zaslouženě do Vídně dovezli Karl Nedwed Trophy. Klub tak pochopitelně neměl žádný důvod ke změnám. Provedl prakticky jen tři změny v kádru a jen dvě z nich řešil.

První změna, kterou ve Vídni nijak extrémně nevyřešili a zřejmě by se tak dělo až narychlo v sezoně je brankářský post. Ke zkušenému americkému brankáři Jeanu-Phillipe Lamoureuxovi totiž jako náhradu za Davida Kickerta (Villach) nepořídilo nikoho. Post dvojky by měli plnit tři mladíci, kteří budou chytat v nově vzniklém záložním týmu v maďarské Erste lize.

Jedinou změnu provedli ve Vídni v defenzívě. Z konkurenčního Linze se podařilo přetáhnout Kyla Klubertanze, jež u Capitals zaujme místo Collina Bowmana. Ostatní beci zůstali Vídni věrni. Ať už je to pamětník titulu před dvanácti lety a loni Phillipe Lakos, Jamie Fraser, Tyler Cuma, Ryan McKierman, Aaron Brocklehurst nebo dvojice mladíků Patrick Peter, Dominik Hackl.

Jedinou a zásadní změna přišla v útoku. Po letech opustil tým kapitán Jonathan Ferland, jenž předal roli vůdce z NHL ostřílenému Andreasi Nödlovi. Na místo Ferlanda si našla cestu kvalitní náhrada, v podání Kanaďana Jerome Samsona, jenž strávil poslední sezonu v německé DEL v dresu Schwenningeru. Vídni se podařilo udržet nejužitečnějšího hráče sezony Riley Holzapfela. Ten v play-off ve dvanácti zápasech nastřádal neskutečných 23 bodů! Pohromadě ale zůstala většina kádru a Vídeň míří minimálně do finále.
 
SOUPISKA:
Brankáři – Jean-Philippe Lamoureux (USA), Matthias Tschrepitsch (AUT), Botond Maros (AUT), Gernot Wegerer (AUT), Max Zimmermann (AUT).
 
Obránci – Aaron Brocklehurst (CAN), Tyler Cuma (CAN), Jamie Fraser (CAN ), Dominic Hackl (AUT), Kyle Klubertanz (USA), Philippe Lakos (AUT), Ryan McKiernan (USA), Patrick Peter (AUT).

Útočníci – Sascha Bauer (AUT), Patrick Bolterle (AUT), Mario Fischer (AUT), Julian Grosslercher (AUT), Nikolaus Hartl (AUT), Riley Holzapfel (CAN), Felix Maxa (AUT), Benjamin Nissner (AUT), Andreas Nödl (AUT), Jerry Pollastrone (USA), Rafael Rotter (AUT), Jerome Samson (CAN), MacGregor Sharp (CAN), Kelsey Tessier (CAN), Taylor Vause (CAN), Ali Wukovits (AUT).
 

Realizační tým:
Hlavní trenér – Serge Aubin (CAN)
Asistent trenéra – Craig Streu (CAN)
Trenér brankářů – Varian Kirst (CAN)


TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 2. MÍSTO
Zkušený stratég Serge Aubin má pohromadě jádro mistrovského kádru a znovu si tak může líčit cíle vysoko. Obrovskou sílu má především ofenzíva. Produktivita se jmény Holzapfel, Pollastrone, Sharp, Tessier, Vause, Nödl nebo rychlonohý Rotter musí obrany soupeřů budit ze spaní. V brankovišti by měl být velkou oporou vynikající Lamoureux, ale obrana jej musí pečlivě chránit, aby nepřišlo zranění a rychlé hledání náhrady, jelikož náhradníci jsou mladíci a zde by byl problém. Capitals každopádně míří do finálových míst.

Zdroj: HokejPortal.cz

Opora Pirátů: Proti Spartě nám vyšlo prostě všechno!

Hodně spokojený byl po výhře nad Spartou Praha jeden z klíčových hráčů Chomutova.

17.11.18, 11:18

0

První výhra v extralize a hned proti mistrovi! rozplýval se mladý brankář

První extraligové vítězství má za sebou nadějný brankář. Jeho Třinec porazil mistrovskou Kometu.

17.11.18, 11:14

0

Český talent je rád, že mu Zlín dal šanci hrát víc než v Liberci!

I když patří mezi největší české extraligové talenty, v Liberci nehrál tolik, jak by si přál.

17.11.18, 10:06

0

Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

NEJČTENĚJŠÍ

7 D

48 H

24 H

VÝSLEDKY

TABULKA

114.2 ms