Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Buchtele ze Sparty: Bitkař? To ne, ale kluky v tom nenechám

Jan Buchtele © hcsparta.cz

Jan Buchtele v nové sezoně ukazuje, že se bitek nebojí. Nevyhledává je, ale když už se nějaká vyskytne, jde do toho. Jak sám říká, přece v tom své spoluhráče nenechá. A ukázal to i v utkání s Třincem.

Duel s Oceláři byl velmi nervózní, nakonec v něm Sparta poprvé v nové sezoně brala tři body. Na ledě to místy opravdu jiskřilo a Buchtele rozhodně nestál vzadu.

Zápas to byl divoký i co se skóre týče. "Doufám, že nastanou už klidnější zápasy, že budeme vést od začátku a pohlídáme si to do konce, než abychom hráli takové šílené obraty," prohlásil hráč.

Šarvátky vyplynuly ze situace

Buchtele se v duelu dvakrát málem porval. "To vyplynulo ze situace, dohrávali jsme souboje. Naše čtvrtá lajna je tam trošku i od toho, abychom do těch soubojů chodili," řekl.


Buchtele v dresu Sparty.

"Jednou Kevin dostal do kolene, takže jsem se zastal spoluhráče, a ve druhé situaci tam byla mela před brankou, takže to všechno vyplynulo ze hry," dodal Buchtele.

Buchtele se nechce pasovat do role rváče...

Šarvátky ale nejsou jeho jediný úkol na ledě. "Je to jedna z částí, ale nerad bych se pasoval do role bitkaře, že budu jen dohrávat souboje a řezat se. Myslím, že mám na víc a chci to v dalších zápasech předvádět," uvědomuje si pražský útočník.

Hrála v soubojích roli i nervozita? "Vždycky má nervozita nějaký podíl. Oni se to snaží zavřít a my se tlačíme do branky, takže nervozita stoupá a pak z toho plynou takové malé šťouchanice. Ale nebylo to nic hrozného," usmíval se Buchtele.


Buchtele není typický rváč, ale nebojí se toho.

...pokud se ale něco semele, bude připraven

Sparta proti Třinci zapracovala na obraně. "Bavili jsme se o tom, že prohra před šesti zápasy venku by byla určitě špatná a věděli jsme, že přijede ofenzivní družstvo. Chvílemi to bylo znát, hrají výborně, mají rychlou rotaci hráčů v útočném pásmu. Věděli jsme, jaký soupeř nás čeká, připravili jsme se a je dobře, že jsme to takhle uhráli," prohlásil hráč s reprezentačními zkušenostmi.

Na další případné bitky je připravený. "Já se opravdu nechci pasovat do této role, ale samozřejmě když něco přijde, tak v tom kluky rozhodně nenechám a určitě se zapojím," pravil odhodlaně Buchtele.

Zdroj: hokejportal.cz, hcsparta.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

99.8 ms