Zpět na » MS 2011 Slovensko » Německo porazilo i Slovensko, Bělorusko nestačilo na Švýcarsko

MS 2011 Slovensko - Německo porazilo i Slovensko, Bělorusko nestačilo na Švýcarsko

Článek
Německo porazilo i Slovensko, Bělorusko nestačilo na Švýcarsko © Raymond Tellers - Národní tým Německa.

2

Líbilo se

01.05. 23:25 - REVIEW (+VIDEO) Výběr pod vedením Uwe Kruppa překvapil i Slovensko a po dvou zápasech je jeho celek na čele skupiny A, ovšem s jistým postupem jak pro zúčastněné celky, tak i pro Rusko. Švýcarsko až překvapivě lehce porazilo Bělorusko a zajistilo si tak postup společně s Kanadou, zatímco Bělorusko bude muset ještě o svůj postup do další fáze MS zabojovat.

Slovensko vs. Německo 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)

Slovensko se svého soupeře nezaleklo a od samého začátku do něj bušilo co mu síly stačily. Němce opět držela nad vodou kompaktní obrana a skvělý Patzold. Největší šanci měl v první části Gáborík, ale po konzultaci s videorozhodčím mu byl gól upřen. Za Němce byl nejblíže k brance Reimer z trestného střílení, ale na Haláka nevyzrál.
Ve druhé části tuhý boj pokračoval a skóre otevřel Müller z rychlé akce. Slovensko poté dostalo Němce do šachu, ale nepodařilo se mu využít přesilovou, za což je vzápětí potrestal Tripp. Na 3:0 z podobné situce zvyšoval Hördler.
Hostující celek přidal čtvrtou branku v úvodu třetího dějství, kdy se prosadil Schütz. Zápas se zdál rozhodnutý, ale domácí výběr chytil druhý dech a sedm minut před koncem to bylo pouze o jedinou branku díky zásahům Nagyho, Stümpela a Demitry. Domácí celek ale už srovnat nedokázal ani v závěrečné hře bez brankáře.

Branky a přihrávky: 46. Nagy (Bartečko), 48. Stümpel (Nagy, Šatan), 53. Demitra (Marián Hossa) - 25. Müller (Ullmann, Greilinger), 34. Tripp (Schütz, Mauer), 37. Hördler (Ullmann, Müller), 45. Schütz (Tripp, Lavellee)
Vyloučení: 5:10
Přesilovky: 1:0
Oslabení: 0:0
Rozhodčí: Burchell (Kanada), Larking (Švédsko) - Carnathan (USA), Deduľa (Bělorusko)
Počet diváků: 9303


Sestavy:
Slovensko:
Halák - Jurčina, Baranka, Podhradský, Štrbák, Ivan Majeský, Graňák - Marián Hossa, Stümpel, Demitra - Gáborík, Handzuš, Marcel Hossa - Šatan, Surový, Zedník - Ružička, Bartečko, Radivojevič - Nagy

Německo: Patzold - Krueger, Dietrich, Holzer, Braun, Hördler, Lavallee, Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Greilinger, Ullmann, Müller - Tripp, Schütz, Gogulla - P. Reimer, Barta, Kreutzer - Mauer

Švýcarsko vs. Bělorusko 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Domácímu celku se podařilo o své výhře rozhodnout v prostředním dějství, kdy sice nejprve vyrovnával Korobov, ale poté se v krátkém sledu trefili Bezina, Gardner a Rüthemann. Švýcarsko se tak v úterý utká s Kanadou o první postupovou příčku, zatímco Bělorusko bude bojovat s Francií o neúčast ve skupině o udržení.

Branky a přihrávky: 8. Gardner (Diaz, Moser), 25. Bezina (Stepanov, Rüthemann), 28. Gardner (B. Gerber, Rüthemann), 31. Rüthemann - 22. Korobov (Kosťučonok, Stepanov)
Vyloučení: 4:5
Přesilovky: 1:0
Oslabení: 1:0
Rozhodčí: Ország (SR), Piechaczek (Německo) - Gebauer (ČR), Schulz (Německo)
Počet diváků: 3193


Sestavy:
Švýcarsko:
Stephan - Diaz, Bezina, B. Gerber, du Bois, Seger, Sbisa, J. Vauclair, Furrer - Plüss, Rüthemann, Gardner - Ambühl, Monnet, Sprunger - Trachsler, Lotscher, Moser - Stancescu, Bieber, Lemm

Bělorusko: Mezin - Stasenko, Denisov, Kosťučonok, Korobov, Goroško, Kolosov - S. Kosticyn, Grabovskij, Ugarov - Demagin, Stepanov, Kitarov - Kulakov, Drozd, Meleško - Stas, Pavlovič, Kovyršin

Kam dál?

Petr Matějka / reprezentační weby

Linkuj si! Jagg.cz Del.icio.us Top články Digg.com Facebook.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Hokejportal.cz
Nejnovější články