Zpět na » NHL » Hanzalův gól Phoenixu nepomohl, dál jde Detroit

NHL - Hanzalův gól Phoenixu nepomohl, dál jde Detroit

Článek
Hanzalův gól Phoenixu nepomohl, dál jde Detroit © bridgetds - Martin Hanzal.

0

Líbilo se

21.04. 08:49 - REVIEW Hokejisté Detroitu Red Wings porazili Phoenix Coyotes na jejich ledě 6:3 a v nejkratším možném čase si zajistili postup do dalšího kola.

V dresu poraženého Phoenixu se jednou prosadil Martin Hanzal, kterému na třetí gól domácích navíc přihrával Radim Vrbata, ale ani to Kojotům nestačilo. Brzy srovnal na 3:3 po asistenci Jiřího Hudlera Kronwall a v závěrečné třetině Detroit třemi góly utkání rozhodl.

V dresu Washingtonu, který zdolal New York Rangers na jeho ledě 4:3 po prodloužení, odchytal celý zápas český brankář Michal Neuvirth. Ten sice ve druhé třetině třikrát inkasoval, nakonec ovšem šestatřiceti úspěšnými zákroky pomohl svému týmu k zisku důležitého třetího bodu v sérii. Domácí přitom vedli po čtyřiceti minutách hry tříbrankovým rozdílem, ale nadějně rozehraný zápas ztratili a ve druhém prodloužení dostali od Chimery vítězný gól. Série se tak přesouvá v sobotu na led Washingtonu, kde může padnout rozhodnutí.

Podobně blízko účasti v semifinále Východní konference jsou rovněž hokejisté Pittsburgu Penguins. Ti zvládli také druhé venkovní utkání proti Tampě Bay Lightning a zdolali ji těsně 3:2 po prodloužení. V dresu hostů opět odehrál povedený zápas český útočník Zbyněk Michálek. Ten si u prvního gólu Kennedyho připsal asistenci a kromě jednoho plusového bodu si na své konto připsal celkem 5 střeleckých pokusů. Na druhé straně se do statistik zapsal také jeho krajan Pavel Kubina, jehož nahození poslal necelé čtyři minuty před koncem do sítě Bergenheim a vyrovnal tak na 2:2.

Jediná branka rozhodla duel mezi Buffalem Sabres a favorizovanou Philadelphií Flyers. Druhý celek základní části Východní konference mohl v případě vítězství odskočit rovněž do dvoubodového vedení v sérii, nakonec ale uspěli hostitelé. Rozhodla o tom jediná branka, kterou v 10. minutě zaznamenal Jason Pominville. Hlavní hvězdou utkání byl vyhlášen brankář Buffala Ryan Miller, který pokryl všech 32 soupeřových střel.

Vyrovnaný stav po čtyřech zápasech je i v duelu mezi Nashville Predators a Anaheimem Mighty Ducks. Predátorům tentokrát vůbec nevyšla závěrečná dvacetiminutovka, během níž obdrželi tři branky a museli se smířit s porážkou 3:6. Pouze necelých sedm minut tentokrát strávil na ledě český útočník ve službách Nashvillu Martin Erat. Zápas naopak nedochytal finský brankář Pekka Rinne, který se nechal po šesté brance vystřídat. Více důvodů k radosti tak měli jeho krajané v dresu hostů Teemu Selänne a Saku Koivu. Ti si připsali shodně po jedné brance a pomohli tak Anaheimu k vítězství.

Stanleyův pohár, 1. kolo:

Východní konference:


New York Rangers - Washington Capitals 3:4 po prodl. (0:0, 3:0, 0:3 - 0:1) - stav série 1:3
Branky: 26. Anisimov, 34. Gáborík, 34. Dubinsky - 43. Semin, 44. a 53. M. Johansson, 93. Chimera. Střely na branku: 39:53. Diváci: 18 200.

Brankáři: Lundqvist - MICHAL NEUVIRTH.
Čeští hráči: VÁCLAV PROSPAL (NYR): odehraný čas 26:04, plus/minus 0, MICHAL NEUVIRTH (WSH): 36 zákroků, 92,3 procenta úspěšnost zásahů.

Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) - stav série 2:2
Branka: 10. Pominville. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18 690.
Brankáři: Miller - Boucher.

Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 2:3 po prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1) - stav série 1:3
Branky: 28. St. Louis, 57. Bergenheim (KUBINA) - 9. Kennedy (Z. MICHÁLEK), 23. Asham, 84. Neal. Střely na branku: 31:53. Diváci: 20 326.

Brankáři: Roloson - Fleury.
Čeští hráči: PAVEL KUBINA (TAM): odehraný čas 20:46, plus/minus +1, 1 střela, ZBYNĚK MICHÁLEK (PIT): odehraný čas 36:01, plus/minus +1, 5 střel.

Západní konference:


Nashville Predators - Anaheim Ducks 3:6 (1:2, 2:1, 0:3) - stav série 2:2
Branky: 16. Hornqvist, 26. Ward, 35. Halischuk - 5. Fowler, 6. S. Koivu, 32. Selänne, 42. Perry, 45. Getzlaf, 47. McMillan. Střely na branku: 22:38. Diváci: 17 113.

Brankáři: Rinne (47. Lindbäck) - Emery.
Čeští hráči: MARTIN ERAT (NSH): odehraný čas 6:09, plus/minus 0.

Phoenix Coyotes - Detroit Red Wings 3:6 (2:2, 1:1, 0:3) - konečný stav série: 0:4
Branky: 6. Pyatt, 10. Doan, 22. HANZAL (VRBATA) - 4. Holmström, 19. Eaves, 25. Kronwall (HUDLER), 54. Cleary, 56. Bertuzzi, 60. Eaves. Střely na branku: 27:40. Diváci: 17 314.

Brankáři: Bryzgalov - Howard.
Čeští hráči: MARTIN HANZAL (PHO): odehraný čas: 20:52, plus/minus -3, 2 střely/1 gól, RADIM VRBATA (PHO): odehraný čas: 19:55, plus/minus -3, 3 střely/1 asistence, ROSTISLAV KLESLA (PHO): odehraní čas: 16:31, plus/minus -2, 1 střela, MICHAL ROZSÍVAL (PHO): odehraný čas: 18:40, plus/minus -2, JIŘÍ HUDLER (DET): odehraný čas: 12:03, plus/minus 0, 1 střela/1 asistence.

Kam dál?

Jaroslav Pazdera / MediaFax

Linkuj si! Jagg.cz Del.icio.us Top články Digg.com Facebook.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Hokejportal.cz
Nejnovější články