Nejnovější hokejové zprávy  • Český talent končí v zámořské NHL a jedná o angažmá s mistrovskou Kometou.


  • Do královehradeckého Mountfieldu se vrací někdejší kapitán české reprezentace.


  • Měl hrát za extraligový Hradec Králové, nakonec bude působit mnohem níž.


  • Pardubické Dynamo sestřelil v duelu s Litvínovem jejich bývalý obránce.


  • Velký příběh se odehrál v extraligovém utkání mezi Pardubicemi a Litvínovem.
  • Boston v Asii: Pastrňák řádil na Čínské zdi, spoluhráči nevěřili svým očím

    Hokejisté Bostonu jsou na přípravném kempu v Číně.

- Žraloci ulovili českého gólmana. Zaútočí s třemi českými hráči na TOP 4?

Hokejisté Innsbrucku, FOTO © sky.at
 0 , 5.09.17 v kategorii: Aktuality
Představujeme účastníky mezinárodní EBEL pro sezonu 2017/2018 – HC Tiroler Wasserkraft Innsbruck.


Další zakládající člen mezinárodní EBEL z tyrolského Innsbrucku se v minulé sezoně probojoval poprvé po návratu do play-off. V roce 2009 až 2012 totiž Žraloci z ekonomických důvodů ustoupili do druhé nejvyšší rakouské soutěže. Od sezony 2012/2013 už však znovu náleží mezi rakouskou smetánku. Ve zmiňovaném posledním play-off ale nestačili ve čtvrtfinále na mistrovskou Vídeň 0:4 na zápasy. V několika duelech ale soupeře trápili. Jeden zápas dokonce muselo rozhodnout až třetí prodloužení. Právě zde se série definitivně zlomila.

Innsbruck se i přesto rozhodl podržet trenéra Roba Pallina a ten se v dalším ročníku se pokusí o další úspěch. Velké změny proběhly o Žraloků v brankovišti. Brankářskou výstroj pověsili na hřebík jak Kanaďan Andy Chiodo, tak i Rakušan Manuel Litterbach. Klub tak přivedl dvojici kvalitních a zkušených gólmanů. Z Villachu René Swetteho a především pak ze Znojma Patrika Nechvátala. Vyrovnaná brankářská dvojice může být rozhodujícím vodítkem k úspěchu.

V obraně nastaly změny především v cizincích. Kádr opustila zámořská dvojice Nick Ross a Jason DeSantis. Na jejich místa byli angažováni Sacha Guimond ze slovinské Lublaně a Jérémie Blain z Villachu. Těsně před startem soutěže si přivodil vážně zranění v dolní části těla Lubomír Štach, a jelikož bude několik měsíců mimo hru, přivedl Innsbruck narychlo ještě Kevina Wehrse, který má s EBEL zkušenosti už z jiných angažmá.

Co se týče útoku, zde ukončil kariéru dlouholetý hráč a odchovanec Innsbrucku Patrick Mössmer, jehož dres s číslem 11 již visí u stropu olympijského stadionu. Dále je oslabením i odchod talentovaného Mario Hubera do konkurenčního Salzburgu nebo Austina Smitha do Bolzana. Přednost působení v Norsku dal Mario Lamoureux. Do Innsbrucku na jejich místa klub zlákal Jesse Mychana z německého Ravensburgu, Mitche Wahla ze Švédska a z Bolzana Andrew Yogana. V kádru pokračuje i karvínský rodák Ondrej Šedivý nebo ex-plzeňský John Lammers a další ofenzívní jména.

SOUPISKA:
Brankáři
– René Huber (AUT), Patrik Nechvátal (CZE), René Swette (AUT).

Obránci – Jérémie Blain (CAN), Sacha Guimond (CAN), Andreas Huber (AUT), Philipp Lindner (AUT), Fabian Nussbaumer (AUT), Florian Pedevilla (AUT), Dominic Riedl (AUT), Dominique Saringer (AUT), Lubomír Štach (CZE), Kevin Wehrs (HUN).

Útočníci – Hunter Bishop (USA), Lukas Bär (AUT), Andrew Clark (CAN), Mathias Kastner (AUT), John Lammers (CAN), Jesse Mychan (CAN), Clemens Paulweber (AUT), Benedikt Schennach (AUT), Fabio Schramm (AUT), Ondrej Šedivý (CZE), Tyler Spurgeon (CAN), Dennis Teschauer (AUT), Mitch Wahl (CAN), Andrew Yogan (USA).

Realizační tým:
Hlavní trenér
– Rob Pallin (USA)
Asistent trenéra, trenér brankářů – Pierre Beaulieu (CAN)

TIP REDAKCE NA UMÍSTĚNÍ: 6. MÍSTO
Innsbruck má hned dva nové gólmany, především ale vyrovnané a na svůj věk už docela zkušené. Což je vždy důležitým článkem úspěšných týmů. Defenzíva dostala tři nová zahraniční jména a je jen škoda, že se bude čekat nějakou dobu na zraněného Lubomíra Štacha, který často a rád podporuje ofenzívu. Útok je plný zámořských hráčů, což je dobré pro úspěch týmu, na druhou stranu škoda pro rakouské hráče. Na play-off by to mělo ale stačit a to už po základní části.autor: Martin Smejkal / hokejportal.cz