Bílí Tygři Liberec BK Mladá Boleslav HC Dynamo Pardubice HC Energie Karlovy Vary HC Kometa Brno HC Oceláři Třinec HC Olomouc HC Škoda Plzeň HC Sparta Praha HC Verva Litvínov HC Vítkovice Steel Mountfield HK Piráti Chomutov PSG Zlín

Nejnovější hokejové zprávy

Extraliga - Zemřela legenda českého hokeje! Podle Ujčíka šlo o velkého svéráze

hcdukla.cz, FOTO © Viktor Ujčík
 0 , 16.02.17 v kategorii: Aktuality
Do věčných lovišť se odebrala velká postava českého hokeje. Zavzpomínal na ni i Viktor Ujčík.
Česko Extraliga
Josef Augusta toho pro český hokej udělal opravdu hodně. Ať už jako aktivní hráč, nebo později coby trenér národního mužstva, se kterým stál u významných zlatých úspěchů na začátku milénia.

Augusta zemřel ve věku 77 let po boji s rakovinou slinivky břišní. K jeho smrti se vyjádřilo několik jeho bývalých svěřenců, mezi nimi například někdejší reprezentační forvard Viktor Ujčík.

"Budu na pana Augustu vzpomínat samozřejmě v dobrém. Byl to svérázný trenér, jak jsme tak z Vysočiny už zvyklí, ale člověk u něho vždy věděl, na čem je," uvedl pro isport.cz.

"Bylo vidět, že ví, o čem mluví, že si tím hokejem prošel. Na nic si nehrál a u hráčů měl respekt, choval se k nim férově. Nesvazoval nás přehnaně taktickými pokyny. Jasně, že něco bylo dopředu dané, ale nechával nám jinak při zápasech volnost," vzpomínal Ujčík.


autor: Ondřej Hlaváč / isport.cz, hokejportal.cz