Nejnovější hokejové zprávy

- Zaťovič: Dát dva góly z přesilovek a prohrát je k ničemu

Martin Zaťovič, FOTO © hc-kometa.cz
 0 , 13.09.17 v kategorii: Aktuality
Útočník hokejistů Komety Brno Martin Zaťovič neskrýval zklamání z první prohry obhájce titulu v nové extraligové sezoně.

Více než výsledek po prohře s Mladou Boleslaví 2:3 kritizoval špatnou hru, která nevedla do šancí. Po výhrách v přípravě, ve čtyřech zápasech Ligy mistrů a úvodních dvou kolech extraligy dostala dnes Kometa lekci z hokejové produktivity a bojovnosti.

Zaťovič neviděl velké pozitivum ani ve dvou využitých přesilovkách. "Dát dva góly z přesilovek a prohrát je k ničemu. Potřebujeme tři body a ne dávat góly z přesilovek," řekl po utkání novinářům Zaťovič, který měl podíl na obou vstřelených brankách Brna. První vstřelil a při druhé si připsal asistenci.

V závěru zápasu se za stavu 2:2 nabídla po vyloučení obránce Stříteského v pětiminutové přesilovce Kometě luxusní příležitost strhnout vítězství na svou stranu. "Pětiminutová přesilovka byla dobrá. Ale dostali jsme v ní gól. Hráli jsme špatně, bylo to vidět," tvrdí brněnský útočník, který přiznal, že Kometa byla od začátku zápasu horším týmem. "Při hře pět na pět jsme neměli žádnou šanci. Spoléhali jsme na přesilovky. Dali jsme v nich dva góly, jinak v našem výkonu nebylo vlastně nic," dodal.

Výkon Komety byl už v úvodní třetině hodně mdlý. "Nebylo v něm nic z toho, co jsme chtěli. Bylo to takové plané, bez pořádné šance, střely. Když nedáme rychle gól, tak je to těžké proti každému soupeři. Byli jsme trochu nervóznější. Nevím z jakého důvodu, teprve je třetí kolo. Musíme se podívat na video a říct si k tomu něco," snažil se Zaťovič analyzovat výpadek.

Kometa měla ve své hře chvílemi i lepší momenty. Po vyrovnávací brance na začátku druhé třetiny dostala soupeře pod tlak. "Celkově byla hra nahoru a dolů. Ale bez puku. Jeden to vzal na jedné straně, hodil to na druhou. Jejich obránce to vzal a hodil to zpátky. S hokejem to nemělo nic společného. Boleslav ale má tři body, což je chyba. Kdybychom hráli špatně my a získali tři body, tak mávneme rukou. Podíváme se na video a jdeme dál. Takhle je to hodně špatný," posteskl si Zaťovič, který hned po zápase neznal bezprostřední reakci trenérů na dnešní prohru.

"Ještě u sebe debatují. Necháme to vychladnout a uvidíme ráno. Určitě k tomu něco bude. Nesmíme se v tom babrat, musíme hrát hokej, tvořit hru a udávat tempo zápasu. Dneska nebylo nic," dodal Zaťovič.autor: ČTK