Adler Mannheim Augsburger Panther Düsseldorfer EG EHC Red Bull München Eisbären Berlin ERC Ingolstadt Fischtown Pinguins Grizzly Adams Wolfsburg Iserlohn Roosters Kölner Haie Krefeld Pinguine Schwenninger Wild Wings Straubing Tigers Thomas Sabo Ice Tigers

Nejnovější hokejové zprávy

DEL - Vehanen po skvělé sezoně ve Lvu bude chytat za Eisbären

Petri Vehanen, FOTO © levpraha.com
 0 , 21.07.14 v kategorii: Aktuality
Vehanen mění působiště, nově bude krýt záda hráčům Eisbarenu Berlin.
Německo DEL
Finský brankář Petri Vehanen se po vydařené sezoně ve Lvu Praha a po odstoupení českého klubu z Kontinentální hokejové ligy přesunul do Německa. Šestatřicetiletý mistr světa z roku 2011 se stal hráčem Eisbären Berlín.

Vehanen, který měl v minulé sezoně velkou zásluhu na cestě Lva až do finále KHL, se v týmu "Ledových medvědů" stal nástupcem německého reprezentanta Roba Zeppa, který po sedmi letech strávených v berlínském klubu zamířil do Philadelphie do NHL. S Vehanenem tvoří brankářské duo jednadvacetiletý Matthias Niederberger, který přišel v létě z Manchesteru Monarchs z nižší zámořské soutěže AHL.

Podle klubového webu dal Vehanen německému celku přednost před řadou jiných lukrativních nabídek. "Je pro nás tím pravým. Má mnoho zkušeností, je ve špičkové kondici a je to velmi klidný člověk. A taky významně pomůže Matthiasi Niederbergerovi v rozvoji," pochvaloval si novou akvizici sportovní šéf klubu a bývalý kapitán německé reprezentace Stefan Ustorf.


autor: Billy Costigan / ČTK