MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

KHL - Účast na mistrovství světa? Bývalý slávista chytající v KHL na to zatím nemyslí

Dominik Furch, FOTO © isport.cz
 0 , 14.02.16 v kategorii: Aktuality
V Třinci a Ostravě byl oporou národního týmu ve dvojzápase s Rusy, brankář Avangardu Omsk si svými výkony může zajistit pozvánku na světový šampionát.
Rusko KHL
Ten se hraje v Moskvě a Petrohradu, takže by Dominik Furch v případě nominace zůstal v zemi, kde na klubové úrovni působí. Ještě vloni chytal za pražskou Slavii, která se sestoupila do první ligy, zatímco on se přesunul do bohatého ruského Omsku, kde se stal jedničkou.

Furch byl v brance české reprezentace v obou posledních utkáních Euro Hockey Tour proti Rusům. "Zápas se těžko hodnotí, protože jsme chtěli moc vyhrát. Bohužel se nám ale v závěru nepodařilo dát třetí gól a všechno vyvrcholilo nešťastnou čtvrtou brankou v ruské síti," prohlásil v rozhovoru pro internetový portál hokej.cz pětadvacetiletý gólman.

A co Furch a účast na mistrovství světa? "Možná ano, ale pořád je přede mnou dlouhá doba, může se stát ještě cokoliv. Vracím se do Ruska. Hlavní je pro mě teď klubový úspěch a pak se uvidí," říká někdejší opora Slavie Praha.


autor: Ondřej Hlaváč / khl.ru, hokej.cz, hokejportal.cz


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.