Nejnovější hokejové zprávy

- Třebíč poprvé v 1. hokejové lize padla, Šumperk znovu doma zářil

Horácká Slavia Třebíč, FOTO © hstrebic.cz
 0 , 25.09.14 v kategorii: Aktuality
Hokejisté Třebíče přišli jako poslední v této sezoně první ligy o neporazitelnost.
REVIEW
V 6. kole byl nad jejich síly Chomutov, navzdory prohře však Horácká Slavia zůstala v čele tabulky. Její pronásledovatelé z Benátek nad Jizerou totiž také zaváhali, a tak se po dalším excelentním výkonu doma dostal do popředí Šumperk.

Jeho hráčům prostředí vlastního stadionu svědčí, pokaždé tam v tomto ročníku dokázali dát sedm branek. Po Ústí nad Labem a Českých Budějovicích tam pohořely i Litoměřice, proti nimž nasměroval Draky k úspěchu Patrik Moskal. Nejproduktivnější hráč soutěže s 15 body v šesti utkáních si připsal asistenci u prvních dvou branek zápasu.

Třebíč dorazila na led silného, ale dosud stagnujícího Chomutova pozdě. Zdržela ji zácpa na D1 a začátek zápasu musel být o půl hodiny odložen. Převahu domácích v první třetině však Slavia přestála a zásluhou Lukáše Havla šla v 36. minutě do vedení. Piráti ovšem ještě do druhé přestávky stihli během 42 vteřin skóre otočit. A když na začátku závěrečné třetiny přidal obránce Jiří Drtina od modré gól v přesilovce pět na tři, bylo rozhodnuto.

Ze spolufavoritů soutěže se chytilo i Ústí, jež zvítězilo v Benátkách, naopak Kladno přišlo na ledě nováčka v Prostějově o rychlý dvoubrankový náskok a domácím nakonec podlehlo po nájezdech. Pro vítěze to byl teprve druhý bodový zisk v sezoně. K poslednímu místu zůstává přibitý Havlíčkův Brod, jenž v derby podlehl Jihlavě. Výhru hostů zpečetil tři vteřiny před koncem v přesilovce Marek Melenovský, který se do dresu Dukly vrátil v létě po 15 letech.

První hokejová liga - 6. kolo:
Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Chomutov - Třebíč 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Kadaň - České Budějovice 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
Most - Havířov 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Havlíčkův Brod - Jihlava 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
Prostějov - Kladno 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Šumperk - Litoměřice 7:3 (1:0, 3:1, 3:2).


autor: Billy Costigan / ČTK