ČEZ Motor České Budějovice HC AZ Havířov 2010 HC Benátky nad Jizerou HC Dukla Jihlava HC Frydek Mistek HC Most HC Slavia Praha HC Stadion Litomeřice HC Zubr Přerov LHK Jestřábi Prostějov Rytíři Kladno SK Horácká Slavia Třebíč SK Kadaň Ústí nad Labem

Nejnovější hokejové zprávy

1. Liga - Třebíč poprvé v 1. hokejové lize padla, Šumperk znovu doma zářil

Horácká Slavia Třebíč, FOTO © hstrebic.cz
 0 , 25.09.14 v kategorii: Aktuality
Hokejisté Třebíče přišli jako poslední v této sezoně první ligy o neporazitelnost.
Česko 1. Liga REVIEW
V 6. kole byl nad jejich síly Chomutov, navzdory prohře však Horácká Slavia zůstala v čele tabulky. Její pronásledovatelé z Benátek nad Jizerou totiž také zaváhali, a tak se po dalším excelentním výkonu doma dostal do popředí Šumperk.

Jeho hráčům prostředí vlastního stadionu svědčí, pokaždé tam v tomto ročníku dokázali dát sedm branek. Po Ústí nad Labem a Českých Budějovicích tam pohořely i Litoměřice, proti nimž nasměroval Draky k úspěchu Patrik Moskal. Nejproduktivnější hráč soutěže s 15 body v šesti utkáních si připsal asistenci u prvních dvou branek zápasu.

Třebíč dorazila na led silného, ale dosud stagnujícího Chomutova pozdě. Zdržela ji zácpa na D1 a začátek zápasu musel být o půl hodiny odložen. Převahu domácích v první třetině však Slavia přestála a zásluhou Lukáše Havla šla v 36. minutě do vedení. Piráti ovšem ještě do druhé přestávky stihli během 42 vteřin skóre otočit. A když na začátku závěrečné třetiny přidal obránce Jiří Drtina od modré gól v přesilovce pět na tři, bylo rozhodnuto.

Ze spolufavoritů soutěže se chytilo i Ústí, jež zvítězilo v Benátkách, naopak Kladno přišlo na ledě nováčka v Prostějově o rychlý dvoubrankový náskok a domácím nakonec podlehlo po nájezdech. Pro vítěze to byl teprve druhý bodový zisk v sezoně. K poslednímu místu zůstává přibitý Havlíčkův Brod, jenž v derby podlehl Jihlavě. Výhru hostů zpečetil tři vteřiny před koncem v přesilovce Marek Melenovský, který se do dresu Dukly vrátil v létě po 15 letech.

První hokejová liga - 6. kolo:
Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Chomutov - Třebíč 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Kadaň - České Budějovice 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
Most - Havířov 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Havlíčkův Brod - Jihlava 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
Prostějov - Kladno 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Šumperk - Litoměřice 7:3 (1:0, 3:1, 3:2).


autor: Billy Costigan / ČTK