MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Itálie Lotyšsko Německo Rusko Slovensko Švédsko USA Skupina B Bělorusko Česko Finsko Francie Kanada Norsko Slovinsko Švýcarsko

Nejnovější hokejové zprávy

- Tohle jsou dvojice pro play off 1. ligy! Kdo si zahraje o extraligu?

České Budějovice vs. Prostějov, FOTO © hcmotor.cz
 0 , 14.02.17 v kategorii: Aktuality
Předkolo play off první hokejové ligy začne po dnešním konci základní části ve čtvrtek, o dvě místa ve čtvrtfinále se utkají Prostějov s Přerovem a Benátky nad Jizerou s Frýdkem-Místkem. Hrát budou na tři vítězné zápasy, o soupeřích vítěze základní části Českých Budějovic a druhé Jihlavy bude jasno nejdříve v pondělí 20. února a nejpozději tři dny nato.

České Budějovice se na čtyři vítězství utkají s hůře umístěným postupujícím z předkola, Jihlava s lépe umístěným. Už nyní je jasné, že další dvojice pro čtvrtfinále vytvořily třetí Kladno s šestým Ústím nad Labem a čtvrtá Slavia s pátou Třebíčí. Boj o semifinále začne v neděli 26. února. Skončí nejdříve v pátek 3. března a nejpozději v pátek 10. března.

Semifinálovými souboji, které rozhodnou o dvou účastnících baráže o extraligu, druhá nejvyšší soutěž vyvrcholí. Začnou v pondělí 13. března a skončí nejdříve v sobotu 18. března a nejpozději v pátek 24. března. Vítěze čeká boj s dvěma nejhoršími celky extraligy o dvě místa v nejvyšší soutěži. Baráž odstartuje v úterý 28. března a týmy se utkají čtyřkolově každý s každým (12 kol).

Celky z 11. až 14. pozice (Litoměřice, Havířov, Kadaň a Most) budou hrát dvoukolově každý s každým (šest zápasů) a do tabulky se jim přenese bilance z dlouhodobé části. Poslední tým nahradí nejlepší celek třetí nejvyšší soutěže.

Dvojice pro play off 1. ligy:
Předkolo:
Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek
Přerov - Prostějov

Čtvrtfinále:
Motor České Budějovice - 8 (hůře umístěný postupující z předkola)
Jihlava - 7 (lépe umístěný postupující z předkola)
Kladno - Ústí nad Labem
Slavia Praha - Třebíč


autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, čtk