Nejnovější hokejové zprávy  • Hodně spokojený byl po výhře nad Spartou Praha jeden z klíčových hráčů Chomutova.


  • První extraligové vítězství má za sebou nadějný brankář. Jeho Třinec porazil...


  • I když patří mezi největší české extraligové talenty, v Liberci nehrál tolik, jak by...


  • Anglický rodák má za sebou skvělé zkušenosti, v mladém věku začíná dobývat český...


  • Před pár lety to byl velký talent a měl před sebou skvělou kariéru. Nyní působí v...


  • Brněnská Kometa přijde o svého brankáře číslo jedna, který bude chytat v KHL.

- Sparta mu byla malá. Teď bude rád za slovenskou ligu

Martin Réway ještě v dresu Sparty, FOTO © hcsparta.cz
 0 , 31.05.18 v kategorii: Aktuality
Svým trucováním si před lety vydupal přestup ze Sparty, od té doby to ale s někdejším slovenským talentem jde z kopce.

V AHL si balil kufry už po pěti odehraných zápasech, ve Slovanu Bratislava pak odehrál osmnáct utkání, ve kterých si připsal pět kanadských bodů. Uplynulá sezóna patřila k těm nejhorším, které nekdější vycházející hvězda slovenského hokeje – Martin Réway – odehrála.

„Byly chvíle, kdy jsem o tom rozhodnutí pochyboval, ale v ten moment jsem se takhle prostě rozhodl," říká slovenský forvard pro Hokejportal.sk na otázku, jestli byl tak rychlý návrat do Evropy správným rozhodnutím. „Cítil jsem tehdy, že to bude nejlepší, co mohu udělat. Zpočátku se mi po návratu na evropský led dařilo, cítil jsem se hned lépe, ale nakonec to nebylo podle mých představ," přemýšlí Réway.

Poté, co se Slovan neprobojoval do play off KHL, chtěl Réway dohrát zbytek szóny ještě někde jinde. Zájem ale nebyl takový, jaký si představoval. „Zájem jsem měl, jenže po takové sezoně nepřišly extra nabídky. Týmy se nepřetrhly, aby mě podepsaly, což jsem chápal. Pak už jsem víc uvažoval nad tím, že bude asi lepší začít letní přípravu dříve. A dobře se připravit na novou sezonu."

Teď je Réway bez angažmá a už se připravuje na nový ročník. „Chtěl bych odehrát plný počet zápasů ideálně bez zranění. Věřím tomu, že po dobré přípravě se mi to podaří. Potřebuju mít rok k navrácení hokejové pohody. Chci se do toho opět dostat. K výkonům potřebuju radost ze hry a sebevědomí. Věřím, že se to podaří," říká hokejista, kterému byla před dvěma lety malá pražská Sparta.


autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, hokejportal.sk, hokej.cz