MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

KHL - Slovan opět prohrál, Minsk vs. Nižněkamsk 4:5

Tomas Netik, Oleg Piganovich, FOTO © khl.ru
 0 , 19.10.14 v kategorii: Reviews
Netík dokázal už v 27. vteřině skórovat, ale Slovanu to k výhře nepomohlo. Nižněkamsk si připsal po čtyřech prohrách výhru.
Rusko KHL REVIEW

Traktor Čeljabinsk – Slovan Bratislava 3:2

Traktor konečně vyhrál po čtyřech prohrách v řadě. Slovan si připsal další prohru. V pěti posledních utkáních vyhrál jen nad Dinamem Riga. Už v 27. vteřině dal Tomáš Netík gól za Slovan. Před koncem druhé třetiny vyrovnal český útočník Jan Bulis za Traktor na 1:1. Až v posledních minutách druhé třetiny začaly padat góly, na 2:1 zvýšil Slovan, Čeljabinsk vyrovnal v 39. minutě, Anton Glinkin dal branku v přesilovce a skóre bylo 2:2. Ve třetí třetině dal gól Semyon Kokuyov za Traktor zajistil tak vítězství 3:2.

Jugra – Medveščak Záhřeb 1:2 v prodloužení

Zápas byl na góly skoupý, v první třetině za Medveščak skóroval Anderson. V druhé třetině vyrovnal Igor Magogin v přesilovce. Třetí třetina byla bezgólová. Až v 64. minutě prodloužení dal Bill Thomas rozhodující branku a Medveščak vyhrál 2:1. Jugra za posledních pět zápasů vyhrála pouze jednou a patří jí 10. místo v tabulce Východní konference. Medveščak je jedenáctý v tabulce Západní konference. Posledních pět zápasů třikrát prohrál, až poslední dva zápasy se mu vede.

Dynamo Minsk – Nižněkamsk 4:5 v prodloužení

První třetina začala zvolna, padl pouze jeden gól a to až v 19. minutě od Alexandra Korolyuka pro Nižněkamsk. Druhá třetina odstartovala gólovou přestřelku Nižněkamsk zvýšil na 2:0, ale Minsk dokázalo během pár minut vyrovnat na 2:2. V 35. minutě proběhlo trestné střílení pro Nižněkamsk a zvětšil si náskok na 3:2 díky Pyotru Khokhryakovi. V 48. minutě Dynamo vyrovnalo na 3:3. Nižněkamsk pak v 50. minutě zvýšil na 4:3. Dynamo v poslední minutě vyrovnalo na 4:4. O vítězství se rozhodlo až v prodloužení. Tim Stapleton potvrdil výhru Nižněkamsk, když dal v 63. minutě rozhodující gól. Dynamo vyprodukovalo celých 47 střel na branku a Nižněkamsk 31. Nižněkamsk konečně vyhrálo po čtyřech prohrách. Dynamo prohrálo tři utkání z pěti. Dynamo je momentálně šesté v tabulce Západní konference, Nižněkamsk je až třináctý v tabulce Východní konference.

Lada – Atlant Mytišči 2:1 po nájezdech

První třetina nepřinesla žádný gól. Až v 28. minutě druhé třetiny skóroval Artyom Chernov. Atlant pak vyrovnal až v 56. minutě třetí třetiny na 1:1 díky Andrei Nikitenkovi. O výhře Lady rozhodly až samostatné nájezdy, kdy rozhodující gól poslal do brány Nikitenko. Mytišči dokázalo vystřelit 36 krát na branku. Mytišči za posledních pět zápasů vyhrálo pouze třikrát z toho jeden zápas po samostatných nájezdech. Předposlední Mytišči dokázalo vyhrát nad prvním SKA Petrohradem. Lada se nachází na devátém místě tabulky. Za posledních 5 zápasů vyhrála třikrát, poslední zápas s Mytišči vyhrála po samostatných nájezdech.

autor: Kateřina Kordiovská / khl.ru