Nejnovější hokejové zprávy

- Revoluce ve Spartě: Jak velké změny se chystají?

HC Sparta Praha, FOTO © hokejportal.cz
 0 , 12.06.18 v kategorii: Aktuality
Sparta Praha po neúspěšné sezoně prochází přestavbou. Jak velká bude?

O tom se rozhovořil sparťanský boss Petr Bříza. "To je otázka na sportovního manažera a trenéra. Ale pouze doplním, že jakákoli strategie záleží na našich finančních možnostech. Velká část stávajících hráčů je pod smlouvami," řekl.

"Prožili jsme špatnou sezonu a ať to budeme zdůvodňovat jakkoli, na všechny kroky může být nahlíženo špatně. Všechno, co jsme udělali v dobré víře, nezafungovalo. Když nic neděláte, je to špatně, a jakmile něco děláte a nefunguje to, tak je to taky špatně. V takové situaci se nachází Sparta," prohlásil Bříza.

"Patří to i k postavení, jež je jí přisuzováno. S tím se prostě musíme vyrovnat. Snažili jsme se v sezoně pomáhat a reagovat na konkrétní žádosti trenérů. Hlavní transfery jsme dělali i s dlouhodobějšími vyhlídkami nebo logikou. Zatížilo to však významně také náš rozpočet. Tým posílili Michálek a pak trio Buchtele, Voráček, Jarůšek, kteří zůstávají a mají víceleté smlouvy," dodal.

"Doufali jsme i v udržení Řepíka a Ďalogy, nemůžeme však konkurovat zahraničním nabídkám. Zbytek příchodů pro následující sezonu už konzultuje Michal Broš s Uwem Kruppem tak, aby doplnili stávající kádr podle nabídky trhu, našich finančních možností a svých rozhodnutí," uvedl Bříza.autor: Ondřej Hlaváč / hokejportal.cz, isport.cz