MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

EBEL - Review: Znojmo ztratilo vítězný zápas. V prodloužení úřadovali rozhodčí + VIDEA

Momentka z utkání Znojmo - Dornbirn, FOTO © hokejportal.cz/Michal Křepela
 0 , 24.01.16 v kategorii: Reviews
Znojmo neodehrálo na ledě Dornbirnu špatný zápas, i přesto se vrací jen s bodem a jednou z příčin je také promeškaná pětiminutová přesilovka. Ještě dvě minuty před koncem Orli vedli, ale domácí útočník Chris D'Alvise zařídil v 59. minutě podruhé v zápase vyrovnání a v prodloužení, kde byli sporně vyloučeni hned tři hráči Znojma, vystřelil hattrickem bod navíc pro svůj tým. Znojemští okupují stále druhé místo.
Rakousko EBEL VIDEO REVIEW

Oproti pátečnímu derby s Vídní chyběli v sestavě Znojma obránce Antonín Bořuta a útočník Ondřej Fiala. Místo nich dali trenéři šanci mladé dvojici, obránci Ondřeji Šťávovi a útočníkovi Štěpánu Csamangovi. Soupeř z Dornbirnu zase nechal odpočívat brankářskou jedničku Francouze Floriana Hardyho.

Ve třetí minutě si dornbirnský brankář David Madlener připsal první těžší zákrok proti ráně Davida Roupce od modré čáry. Za dvě minuty si Buldoci vyzkoušeli první přesilovku a vytvořili si několik nebezpečných situací, jistý Patrik Nechvátal byl vždy na svém místě. V desáté minutě ztratil kotouč Radek Číp a domácí se řítili do rychlého přečíslení, znovu je zastavil až znojemský brankář. O minutu později provedl další hrubku ve středním pásmu Jan Lattner a Dornbirn ujížděl do přečíslení 3 na 1. Nechvátal držel nadále Orly ve hře.

První dvacetiminutovku okořenila i bitka domácího Jamese Livingstona a znojemského Jakuba Stehlíka. Na počátku čtrnácté minuty zneškodnil brankář Orlů další vyloženou šanci Buldoků, když se před ním objevil úplně osamocený soupeř a jen rychlé zmenšení úhlu zachránilo Znojmo od inkasování. V osmnácté minutě poprvé vážněji zahrozili i Znojemští, ale výjezd Romana Tomase zpoza branky si Madlener pohlídal.

Do druhé třetiny vstoupili domácí mnohem aktivnější a Nechvátal se měl v brankovišti znovu co ohánět. Po sérii střel na obou stranách zůstal před brankou Znojma v šestadvacáté minutě James Arniel a další výtečný zákrok Nechvátala zabránil gólu. Stejný hráč ve spolupráci s jedním ze spoluhráčů dotíral na znojemskou branku i ve třicáté minutě, ale stále jistě chytající Nechvátal nedával střelcům šanci.

Následně Znojemští přebrali iniciativu a hrozili postupně Martin Podešva a ve velkém závaru před brankou Dornbirnu i Ondrej Šedivý a David Bartoš. První gól zápasu tak nečekaně vstřelili právě Orli, když po vyhraném buly od Petera Puchera přiťukl Podešva na obránce Stehlíka a Madlener se jen ohlédl – 0:1.
Jenže radost Znojma trvala jen dvě minuty. Útočník Chris D’Alvise šikovně naznačil střelu, ale pokračoval v jízdě dál a střelou do protipohybu Nechvátala vyrovnal – 1:1.

I nástup do třetího dějství byl lepší ze strany domácích a po půl minutě hry unikal jeden z hráčů sám na Nechvátala. Ten si poradil, z následné strkanice v brankovišti vyústil trest pouze pro znojemského Patrika Nováka. Orli se bez problémů ubránili a následně dostali stejnou možnost, ale také svojí výhodu nezužitkovali. Zůstali však v náporu v útočném pásmu a po kombinace Bartoš, Číp zakončoval Lattner mimo dosah Madlenera – 1:2.

V padesáté minutě poprvé chybovali rozhodčí, když mimo hru zasáhl úmyslně jeden z hráčů Dornbirnu znojemského Nováka a arbitři nechali tento zákrok bez povšimnutí. Ve třiapadesáté pak předvedl hrubici na své obranné modré čáře André Lakos a Livingston v tváři tvář Nechvátalovi selhal. Z další akce došlo k souboji mezi domácím obráncem Olivierem Magnanem a znojemským Bartošem. Přičemž obránce poslal znojemskou desítku hlavou na mantinel a obdržel pětiminutový trest do konce utkání.

Přesilovka se ale Orlům vůbec nevyvedla, naopak Nechvátal se musel ohánět proti šanci Kyle Greentreeho. Domácí tak Znojemské po zásluze potrestali. Kapitán Greentree vyslal do rychlého útoku D’Alvise, který obkroužil několik bránících hráčů a s přehledem prostřelil i Nechvátala – 2:2.

Do prodloužení znovu vlétli lépe domácí a výrazně jeho vývoj ovlivnili rozhodnutí rozhodčích. Nejprve byli vzájemně potrestání obránci obou týmů Michael Caruso a Libor Šulák. K nim poslali rozhodčí postupně Lakose a po protestech i Lattnera. Po pár sekundách urputného bránění k nim přibyl i Podešva a D’Alvise po precizní přihrávce Arniela překonal Nechvátala. Dovršil tak hattrick a rozhodl o bodu navíc pro svůj tým – 3:2.

Znojmo je po zisku bodu nadále druhé a v pátek míří na ledě čtvrtého Linze.

Dornbirn EC – Orli Znojmo 3:2pp (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky:
37. D´Alvise (Siddall, Arniel), 59. D´Alvise (Greentree, Jeitziner), 64. D´Alvise (Siddall, Arniel) – 35. Stehlík (Podešva, Pucher), 46. Lattner (Číp, Podešva).
Rozhodčí: M. Nikolić, Warschaw – Pardatscher, Schauer. Vyloučení: 2:6, navíc Livingston (DOR) a Stehlík (ZNO) 5 minut, Magnan (DOR) 5 minut + DKU. Využití: 1:0. Diváci: 2560. Střely na branku: 34:36.

Dornbirn EC: Madlener (Büsel) – Magnan, D´Aversa, Caruso, MacKenzie, Lembacher, Crawford – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Livingston, Zagrapan, Achermann – Jeitziner, Häussle, Macierzynski.
Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Štach, Lakos, Roupec, Lattner, Šťáva, Biro, Stehlík, Šulák – Tomas, Trivino, Novák – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Číp – Špaček, Rehuš, Csamango.

Sestřih utkání

Kompletní výsledky 2. kola nadstavby mezinárodní EBEL:

Skupina vítězů (jisté play-off/o umístění a výběr soupeře):
UPC Vienna Capitals – EHC Liwest Black Wings Linz 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky:
8. Gamache, 25. Ferland, 33. Iberer – 11. Kozek, 44. Piche.
Rozhodčí: Gebei/Trilar, 4100 diváků.

HC Bolzano/Südtirol – EC Red Bull Salzburg 4:6 (1:1, 2:2, 1:2)
Branky:
12. Saviano, 28. Gander, 29. Egger, 55. Foster – 4. Latusa (Kutlák), 37. Sterling, 38. Fahey, 43. Komarek, 45. Aquino, 60. Duncan. (J. Hübl (BOL) 60. minut/28 zákroků)
Rozhodčí: Berneker/Piragić, 3120 diváků.

Skupina poražených (o dvě místa do play-off)
Moser Medical Graz99ers – EC-Klagenfurt AC 1:8 (0:2, 0:5, 1:1)