EC Hagn Leone Dornbirn EC KAC EC Red Bull Salzburg EC VSV Graz 99ers HC Bolzano Südtirol HC Orli Znojmo HC TWK Innsbruck Die Haie HDD ZM Olimpija Linz SAPA Fehervar AV19 Vienna Capitals

EBEL - Review: Znojmo zdolalo Dornbirn na góly i v bitce + VIDEO

Hromadná bitka ze závěru utkání, FOTO © hokejportal.cz/Martin Smejkal
aktualizováno: 03. 01. 2016, 00:24,  0 , 2.01.16 v kategorii: Reviews
Druhý zápas v rozmezí ani ne 24 hodin sehráli a zvládli hokejisté Znojma v předehrávce mezinárodní EBEL. Před svými fanoušky porazili rakouský Dornbirn 4:1 a právě před ním si upevnili tříbodový náskok na třetím místě. Dvakrát skóroval kanadský útočník Colton Yellow Horn a závěr duelu poznamenala hromadná bitka.
Rakousko EBEL VIDEO REVIEW

Do 39. kola vlétli Orli bez tří obránců základní sestavy, ale po disciplinárním trestu se vrátil alespoň Marek Biro a Znojmo zahájilo duel o třetí místo výtečně. Ve druhé minutě zachybovala defenziva Dornbirnu ve středním pásmu, kde se kotouče chopil kanadský útočník Colton Yellow Horn a přesným bekhendovým blafákem poslal Orly do vedení – 1:0.

Buldoci měli možnost vyrovnat slovenským hráčem Markem Zagrapanem, ten se však osamocen u tyčky sraženého kotouče nedočkal. Oba brankáři si poté připsali několik úspěšných zákroků a v desáté minutě předvedla obrana hostů další hrubku ve vlastní rozehrávce. Zcela sám před gólmanem se tak objevil Yellow Horn a i podruhé Davida Madlenera prostřelil. Rakouský brankář dostal nečekaně přednost francouzským reprezentačním gólmanem Florianem Hardym. – 2:0.

Čtrnáctá minuta mohla přinést třetí trefu v síti Dornbirnu, proti Romanu Tomasovi se Madlener se svým betonem však vyznamenal. Následovala krátká přesilovka Znojma pět na čtyři a čtyři na tři, ale ani při hře čtyři na čtyři se nepodařilo žádnému z týmů prosadit. Největší šanci měl Libor Šulák, jenž nastřelil tyčku a po ní se naskytla menší skrumáž před Madlenerem. „Je strašně důležitý, že jsme dáli velmi rychle dva góly. Soupeře to poslalo do kolen a nás to výrazně povzbudilo. Já jsem rád zpět v obraně, sice je to zase trochu něco jiného než útok, ale dostávám díky tomu ještě více prostoru a to mi vyhovuje," uvedl univerzál Orlů Jan Lattner.

Na začátku druhé dvacetiminutovky byl k vidění vyrovnaný hokej, ale více zásahů musel předvádět hostující brankář. To se příliš nezměnilo ani po sporném čtyřminutovém vyloučení znojemského útočníka Ondřeje Fialy. Dornbirn se prakticky tři minuty nedostal k žádné nebezpečné situaci, a nebo si stačila poradit obrana. Po dvaatřiceti sekundách v plném počtu se Znojemští prosadili potřetí. Marek Biro přihrál před branku přesně na hokejku Radka Čípa a jeho střela skončila až v síti – 3:0.

Na druhé straně Patrik Nechvátal vytasil beton proti tvrdé střele Michaela Carusa. Orli nenechali brankáře Buldoků dlouho odpočinout a hned třemi akcemi rychle po sobě vyzkoušeli jeho pozornost. Nejprve Peter Pucher vybídl Branislava Rehuše, následně Ondrej Šedivý nabídl Yellow Hornovi završit hattrick, Madlener jej rychlým přesunem vychytal. Čtyřiatřicátá minuta pak nabídla střelu Libora Šuláka a pohotovou otočku Čípa. Z protiútoku se předvedl i Dornbirn, ani přes velký zmatek v brankovišti Orlů se hostům gólu docílit nepodařilo. Za minutu se do skvělé pozice dostal Šedivý, jenže Madlener reflexivně lapačkou jeho pokus pokryl. V úplném závěru druhé třetiny byl faulován unikající hráč Dornbirnu Martin Grabher-Meier a rozhodčí nařídili trestné střílení, se kterým si Nechvátal poradil. „Diváci tady ženou tým dopředu a v posledních zápasech jsme dostali hodně gólů, proto jsme nabádali hráče, abychom dnes hráli více z obrany. Při naší ofenzivní hře vždy nějaký gól dáme. Jsme spokojeni s dvěma posledními zápasy," řekl trenér Jiří Režnar.

Třetí část nabízela znovu vyrovnanou partii, přičemž Dornbirn byl mírně aktivnější a snažil se utkání ještě zdramatizovat. Snížit mohl Dustin Sylvester, Nechvátal stále odolával. Na něj vzápětí při přesilové hře Dornbirnu upadl James Livingston a lehce otřesený znojemský brankář se chvíli vzpamatovával. Ve třiapadesáté minutě nastřelil první útok Orlů tyčku. Z následné protiakce, která byla výsledkem vydařeného forčekingu hosté ožili. Přesnou přihrávku zpoza branky zužitkoval kapitán Buldoků Kyle Greentree – 3:1.

Hosté hráli aktivně i poté a snažili s výsledkem ještě něco udělat. Znojemský tým sbíral potřebné sekundy po rozích útočného pásma, ale dvě minuty před koncem utkání byl za nedovolený zákrok potrestán kapitán Orlů Jiří Beroun a Dornbirn po oddechovém čase odvolal brankáře Madlenera. Hned po vhazování měli Buldoci obrovskou šanci, ale minuli branku. Znojmo poté nastřelilo tyčku prázdné branky, až Antonín Bořuta devětatřicet sekund před koncem střelou přes celou šíři kluziště rozhodl definitivně o třech bodech – 4:1.
„Soupeř hrál s elánem, kterému jsme se dnes nemohli rovnat. Utkání jsme si prohráli sami, měli jsme na to soupeře porazit, ale v důležitých momentech jsme propadli," poznamenanel kouč Dornbirnu Dave MacQueen.

Závěr utkání ještě okořenila hromadná bitka a vyřizování účtů. „Snažil jsem se do té bitky nezapojit, protože už jeden trest do konce utkání v sezoně mám a v dalším zápase bych nemohl nastoupit. Když už jsem viděl, že je tam pět hráčů soupeře na naše tři, tak jsem vypomoci musel," dodal Lattner.

Znojmo si po výhře upevnilo třetí místo v tabulce a v úterý přivítá v derby rakouskou Vídeň.

Orli Znojmo – Dornbirn EC 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
2. Yellow Horn (Stehlík), 10. Yellow Horn, 30. Číp (Biro, Podešva), 60. Bořuta – 53. Greentree (Sylvester, Siddall).
Rozhodčí: Berneker, Štolc – Pardatscher, Smeibidlo. Vyloučení: 10:5, navíc Csamango, Biro (oba ZNO) a Greentree, Siddall, Caruso (všichni DOR) 5 minut + do konce utkání, Lattner (ZNO) do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2989. Střely na branku: 32:34.

Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Roupec, Biro, Šulák, Stehlík, Lattner, Bořuta – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Číp – Beroun, Fiala, Novák – Špaček, Csamango.
Dornbirn EC: Madlener (Hardy) – Magnan, D´Aversa, Caruso, Mackenzie, Lembacher, Crawford – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddal – Jeitziner, Zagrapan, Livingston – Macierzynski, Achermann, Putnik.

Sestřih utkání

Nedělní program 39. kola mezinárodní EBEL:
HC Bolzano/Südtirol – HDD Telemach Olimpija Ljubljana (16:00)
Rozhodčí:
Dremelj, K. Nikolić – Nothegger, Zgonc

UPC Vienna Capitals - EC-Klagenfurt AC (16:00)
Rozhodčí:
Warschaw, Zrnić – Pardatscher, Raković

EC Villach SV – SAPA Fehérvár AV19 (17:30)
Rozhodčí:
Kellner, M. Nikolić – Gatol, Verworner

HC TWK Innsbruck – Moser Medical Graz99ers (17:30)
Rozhodčí:
Gebei, Widmann – Hofstätter, Nemeth

EC Red Bull Salzburg – EHC LIWEST Black Wings Linz (17:40)
Rozhodčí:
Berneker, Štolc – Kaspar, Seewald

aktualizováno: 03. 01. 2016, 00:24 autor: Martin Warty Smejkal / hokejportal.cz, erstebankliga.at, laola.tv