EC Hagn Leone Dornbirn EC KAC EC Red Bull Salzburg EC VSV Graz 99ers HC Bolzano Südtirol HC Orli Znojmo HC TWK Innsbruck Die Haie HDD ZM Olimpija Linz SAPA Fehervar AV19 Vienna Capitals

EBEL - Review: Znojmo tentokrát na Linz nestačilo, Fehérvár loupil v Salzburgu

Peter Pucher se proti Linzi neprosadil, FOTO © hockeyfans.at
aktualizováno: 20. 10. 2014, 20:10,  0 , 19.10.14 v kategorii: Reviews
Znojmo po třech zápasech padlo. Nejproduktivnější hráč EBEL Pucher nebodoval. Konkurenti ano.
Rakousko EBEL VIDEO REVIEW
EHC Liwest Black Wings Linz - HC Orli Znojmo 6:3 (1:2,  3:1, 2:0)
Rozhodčí:
Berneker/Smetana, 4865 diváků.
Branky: Hofer (3., 24./pp), Ulmer (21., 32./pp), Ph. Lukas (48.), Dorion (50.) - Číp (3.), Rehuš (5.), Rosa (33.).
Linečtí šli již ve třetí minutě do vedení, přičemž se ale příliš dlouho neradovali, protože Orli přišli s dvojí odpovědí a do kabin odcházeli spokojenější. Ve druhé třetině využil Linz dvě přesilovky a opět otočil skóre ve svůj prospěch. Znojmo sice opět korigovalo, ale ve třetí třetině se již dvakrát trefil jen Linz a oplatil Znojemským nedávnou porážku.
Sestřih zápasu

Moser Medical Graz99ers - HDD Telemach Olimpija Ljubljana 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)
Rozhodčí:
Dremelj/Widmann, 2020 diváků.
Branky: Latendresse (13.), Jyrkkiö (14./pp), Kelly (32.), Lassen (40.), Scofield (42.) - Bishop (34., 44.), Planko (48.), Koblar (51.)
Možná až nečekaně vyrovnaný průběh měl zápas v Grazu. Domácí tým dvě třetiny kontroloval zápas, ale výpadek ve třetím dějství nadělal hráčům domácích vrásky. Do dvaačtyřicáté minuty bylo o vítězi utkání jasno, ale následná desetiminutovka a tři branky Lublaně udělaly ze zápasu velké drama. Domácí přesto jednobrankové vedení uhájili.

EC VSV – UPC Vienna Capitals 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Rozhodčí:
Babič/Gebei, 3800 diváků.
Branky: Schlacher (9./pp), Watkins (11.), Naglich (20.).
Vídeň potvrdila proč je nejlepším v zápasech na hřištích soupeřů a proč vládne EBEL. Tři branky v první třetině stačili svěřencům Toma Pokela k dalším dvěma bodům do tabulky. A to od mnohem většího přídělu zachránil Villach brankář Thomas Höneckl, jenž nahradil zraněného J. P. Lamoureuxe. Hostující brankář Matt Zaba udržel podruhé čisté konto.

EC Red Bull Salzburg – Fehervar AV 19 4:6 (1:1, 1:3, 2:2)
Rozhodčí:
Graber/Veit, 2000 diváků.
Branky: Duncan (3./45./pp), Milam (35./pp), Latusa (60.) - Sarauer (7./32./sh), Boivin (21./pp), LoVecchio (27.), Orban (47.), Kovacs (55.).
Velmi vyrovnané utkání má nakonec zajímavé vyústění. Hostující Fehérvár díky jedné brance ve vlastním oslabení získal na ledě favorita oba dva body. O gól v oslabení se postaral Andrew Sarauer, který přidal ještě i druhou branku. Přesilovkou trefu zaznamenal ex-salzburský obránce Michael Boivin.

HC TWK Innsbruck „Die Haie" – Dornbirner EC 3:2sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0 - 1:0)
Rozhodčí:
Kellner/Warschaw, 2000 diváků.
Branky: Ross (15.), Mössmer (39.), Valdix (65./samostatný nájezd) - Desbiens (25./pp), D’Alvise (48.),
Derby bylo vyrovnané a právem tam rozhodovali až samostatné nájezdy. Žraloci se ujali v první třetině vedení, ale Dornbirn v polovině zápasu při přesilovce vyrovnal. V závěru třetiny pak šli domácí opět do vedení. Dvanáct minut před závěrečnou sirénou se prosadil Chris D’Alvise a v prodloužení se nikdo neprosadil. V nájezdech pak byly šťastnější domácí, když nájezd proměnil Švéd Andreas Valdix.

EC-KAC – HC Bolzano/Südtirol 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Rozhodčí:
Kincses/Nikolič, 3967 diváků.
Branky: Jacques (30.), Lundmark (47.) - Egger (51.).
Klagenfurt získal tento víkend plný počet čtyř bodů. Domácí brzy po startu zápasu hráli přesilovou hru, ale prosadit se dokázali až v polovině duelu. Jamie Lundmark třináct minut před závěrečnou sirénou zvýšil na 2:0 a italské Bolzano odpovědělo rychlým snížením. Hosté ještě odvolali českého brankáře Jaroslava Hübla, ale k vyrovnání to nevedlo.

aktualizováno: 20. 10. 2014, 20:10 autor: Martin Warty Smejkal / Hokejportal.cz