MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

EBEL - Review: Znojmo tentokrát na Linz nestačilo, Fehérvár loupil v Salzburgu

Peter Pucher se proti Linzi neprosadil, FOTO © hockeyfans.at
aktualizováno: 20. 10. 2014, 20:10,  0 , 19.10.14 v kategorii: Reviews
Znojmo po třech zápasech padlo. Nejproduktivnější hráč EBEL Pucher nebodoval. Konkurenti ano.
Rakousko EBEL VIDEO REVIEW
EHC Liwest Black Wings Linz - HC Orli Znojmo 6:3 (1:2,  3:1, 2:0)
Rozhodčí:
Berneker/Smetana, 4865 diváků.
Branky: Hofer (3., 24./pp), Ulmer (21., 32./pp), Ph. Lukas (48.), Dorion (50.) - Číp (3.), Rehuš (5.), Rosa (33.).
Linečtí šli již ve třetí minutě do vedení, přičemž se ale příliš dlouho neradovali, protože Orli přišli s dvojí odpovědí a do kabin odcházeli spokojenější. Ve druhé třetině využil Linz dvě přesilovky a opět otočil skóre ve svůj prospěch. Znojmo sice opět korigovalo, ale ve třetí třetině se již dvakrát trefil jen Linz a oplatil Znojemským nedávnou porážku.
Sestřih zápasu

Moser Medical Graz99ers - HDD Telemach Olimpija Ljubljana 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)
Rozhodčí:
Dremelj/Widmann, 2020 diváků.
Branky: Latendresse (13.), Jyrkkiö (14./pp), Kelly (32.), Lassen (40.), Scofield (42.) - Bishop (34., 44.), Planko (48.), Koblar (51.)
Možná až nečekaně vyrovnaný průběh měl zápas v Grazu. Domácí tým dvě třetiny kontroloval zápas, ale výpadek ve třetím dějství nadělal hráčům domácích vrásky. Do dvaačtyřicáté minuty bylo o vítězi utkání jasno, ale následná desetiminutovka a tři branky Lublaně udělaly ze zápasu velké drama. Domácí přesto jednobrankové vedení uhájili.

EC VSV – UPC Vienna Capitals 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Rozhodčí:
Babič/Gebei, 3800 diváků.
Branky: Schlacher (9./pp), Watkins (11.), Naglich (20.).
Vídeň potvrdila proč je nejlepším v zápasech na hřištích soupeřů a proč vládne EBEL. Tři branky v první třetině stačili svěřencům Toma Pokela k dalším dvěma bodům do tabulky. A to od mnohem většího přídělu zachránil Villach brankář Thomas Höneckl, jenž nahradil zraněného J. P. Lamoureuxe. Hostující brankář Matt Zaba udržel podruhé čisté konto.

EC Red Bull Salzburg – Fehervar AV 19 4:6 (1:1, 1:3, 2:2)
Rozhodčí:
Graber/Veit, 2000 diváků.
Branky: Duncan (3./45./pp), Milam (35./pp), Latusa (60.) - Sarauer (7./32./sh), Boivin (21./pp), LoVecchio (27.), Orban (47.), Kovacs (55.).
Velmi vyrovnané utkání má nakonec zajímavé vyústění. Hostující Fehérvár díky jedné brance ve vlastním oslabení získal na ledě favorita oba dva body. O gól v oslabení se postaral Andrew Sarauer, který přidal ještě i druhou branku. Přesilovkou trefu zaznamenal ex-salzburský obránce Michael Boivin.

HC TWK Innsbruck „Die Haie" – Dornbirner EC 3:2sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0 - 1:0)
Rozhodčí:
Kellner/Warschaw, 2000 diváků.
Branky: Ross (15.), Mössmer (39.), Valdix (65./samostatný nájezd) - Desbiens (25./pp), D’Alvise (48.),
Derby bylo vyrovnané a právem tam rozhodovali až samostatné nájezdy. Žraloci se ujali v první třetině vedení, ale Dornbirn v polovině zápasu při přesilovce vyrovnal. V závěru třetiny pak šli domácí opět do vedení. Dvanáct minut před závěrečnou sirénou se prosadil Chris D’Alvise a v prodloužení se nikdo neprosadil. V nájezdech pak byly šťastnější domácí, když nájezd proměnil Švéd Andreas Valdix.

EC-KAC – HC Bolzano/Südtirol 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Rozhodčí:
Kincses/Nikolič, 3967 diváků.
Branky: Jacques (30.), Lundmark (47.) - Egger (51.).
Klagenfurt získal tento víkend plný počet čtyř bodů. Domácí brzy po startu zápasu hráli přesilovou hru, ale prosadit se dokázali až v polovině duelu. Jamie Lundmark třináct minut před závěrečnou sirénou zvýšil na 2:0 a italské Bolzano odpovědělo rychlým snížením. Hosté ještě odvolali českého brankáře Jaroslava Hübla, ale k vyrovnání to nevedlo.

aktualizováno: 20. 10. 2014, 20:10 autor: Martin Warty Smejkal / Hokejportal.cz