EC Hagn Leone Dornbirn EC KAC EC Red Bull Salzburg EC VSV Graz 99ers HC Bolzano Südtirol HC Orli Znojmo HC TWK Innsbruck Die Haie HDD ZM Olimpija Linz SAPA Fehervar AV19 Vienna Capitals

EBEL - Review: Znojmo na Vídeň ani počtvrté nevyzrálo + VIDEA

Momentka z derby Znojmo - Vídeň, FOTO © hokejportal.cz/Martin Smejkal
aktualizováno: 06. 01. 2016, 01:39,  0 , 5.01.16 v kategorii: Reviews
Skvělá atmosféra znojemským hokejistům tři důležité body nad nejbližším soupeřem v EBEL nepřinesla. I přes brzké vedení si výhru do Rakouska odvezli hráči Vídně a Znojmo má tak čtyři kola před koncem základní částí na sedmé nepostupové místo náskok už jen pouhých dvou bodů. Villach po devíti zápasech padl, když nezvládl zápas v Dornbirnu. Salzburg rozstřílel Klagenfurt 7:0 na jeho ledě.
Rakousko EBEL VIDEO REVIEW

Čtvrté mezinárodní derby 50. kola mezinárodní EBEL již od samotného začátku doprovázela vynikající atmosféra obou fanouškovských táborů. Čímž padl také po devíti sezonách rekord v návštěvnosti na znojemském stadionu. Tehdy přišlo na zápas se Slavii Praha 4321. Vídeň opět do Znojma přijely podpořit stovky jejích příznivců a konečný počet tak činil 4353 diváků.
Orli museli oželet ztrátu šesti hráčů včetně kapitána Jiřího Berouna, soupeř jen jediného. Někteří diváci se ještě možná nestačili usadit na svá místa a aréna mohla jásat. První střídání druhého útoku přineslo úvodní branku zápasu. David Bartoš vystřelil na Nathana Lawsona, ke kotouči se dostal Colton Yellow Horn a obkroužil branku rychleji, než stačil brankář přitisknout beton k tyčce. Po devětačtyřiceti sekundách tak Znojemští vedli – 1:0.

Vídeň se k žádnému velkému ohrožení branky nedostávala a bylo evidentní, že ji úvodní rychlá branka zaskočila. V osmé minutě zafungovala slovenská stopa v dresu Znojma. Peter Pucher našel svým přesným pasem Romana Tomase za obranou Capitals, ten však sám proti Lawsonovi neuspěl a trefil jen jeho připravenou lapačku. Do čtrnácté minuty se Patrik Nechvátal za všemi pokusy spíše otáčel, jelikož mířili mimo branku. V šanci se totiž objevil člen čtvrtého útoku Vídně Julian Grosslercher, ani nadvakrát tísněn obráncem puk do sítě nedotlačil.

Za dvě minuty to podobně jako domácí Yellow Horn při prvním gólu zkoušel na druhé straně vídeňský Rafael Rotter. Český brankář se zaskočit nenechal. Aktivně hrající Tomas si v sedmnácté minutě vypracoval nadějnou pozici, ale jeho pokus nebyl tak razantní, aby gólmana ohrozil. Více ze hry měli v první třetině Orli a Vídeňští častokrát vyhazovali jen na zakázané uvolnění.

První událostí druhé třetiny byla srážka vídeňského brankáře Lawsona s Florianem Ibererem. Delší dobu ležel Lawson na ledě, nakonec však pokračoval ve hře a ve třiadvacáté minutě pokryl při přesilové hře nebezpečnou střelu znojemského beka Libor Šuláka. Jenže minutu po skončení početní převahy Znojma propadl univerzál Jan Lattner a z následného přečíslené 2 na 1 vyrovnal Michael Schiechl – 1:1.

Sedmadvacátá minuta patřila obráncům Znojma. Nejprve navrátilec do sestavy Lubomír Štach trefil z velké blízkosti jen boční síť a neprosadil se ani střílející Antonín Bořuta. Další velkou měl Radek Číp, který si obhodil obránce Vídně a zůstal sám před Lawsonem, ale kanadský brankář zázračně zasáhl. Při další přesilovce Orlů zůstal brankář Vídně bez práce a stav tak po čtyřiceti minutách nerozhodný.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastupovala Vídeň s téměř čtyřminutovou přesilovkou, protože Šulák zasáhl soupeře v obličeji a objevila si i krvavá stopa. Tým z hlavního města tak začal velkým náporem. Nechvátal si připsal několik těžkých zákroků, a nakonec nestačil na střelu obránce Troye Milama zpoza obránce. Hosté tak dokázali otočit vývoj duelu – 1:2.

V devětačtyřicáté minutě se pokoušel vídeňský Patrick Peter vyprovokovat elitního střelce Orlů Yellow Horna. To se mu sice nepovedlo, i přesto následně kanadský hráč Znojemským dvě minuty chyběl. Čtyřiapadesátá minuta nabídla gól v oslabení Vídně. Po chybě na útočné modré čáře unikl obráncům Andreas Nödl a střelou do růžku nedal Nechvátalovi šanci – 1:3.
"Byl to podle mě vyrovnaný zápas, ale bohužel jsme nedokázali využít šance. Jednu takovou jsem měl na hokejce i já, a to nám prohrálo zápas, protože jinak si myslím, že tomu zápasu nechybělo nic. Vídeň nám dvakrát unikla v přesilovce a dala z toho gól. To nám taky moc nepomohlo. Já sám jsem měl po zranění jen jeden trénink a dvě rozbruslení, takže jsem se ke konci už cítil docela unavený. Snad to bude už jen lepší a lepší," poznamenal obránce Orlů Lubomír Štach, který se vrátil do sestavy Znojma a oslavil tím 400 duel v jeho dresu.

Orli to dvě a půl minuty před koncem utkání zkoušeli v šesti hráčích bez Nechvátala v brance a dlouho obléhali Lawsonovu branku. Osmasedmdesát sekund před třetí sirénou pečetil vítězství hostů kapitán Jonathan Ferland – 1:4.
Znojmo již nemělo na zvrat síly ani čas a počtvrté v sezoně na Vídeň nenašlo recept. "Vídeň nás vyškolila v proměňování šancí. Měli dva nájezdy, dali z nich dvě branky. My jsme těch nájezdů měli ještě víc, bohužel je neproměnili. Škoda těchto šancí a škoda zbytečného faulu na konci druhé třetiny, z kterého jsme nakonec inkasovali. Soupeř hrál výborně do defenzivy, dostal několikrát po sobě jen jednu branku. My jsme se na to připravovali, chtěli udělat co nejméně chyb, ale úplně jsme se jich nevyvarovali," řekl znojemský kouč Jiří Režnar.

V extrémně vyrovnané tabulce tak drží třetí Znojmo dvoubodový náskok na sedmé Bolzano a v pátek se představí na ledě lídra ze Salzburgu.

Orli Znojmo - UPC Vienna Capitals 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky:
1. Yellow Horn (Bartoš, Šedivý) – 24. Schiechl (Dzieduszycki), 42. Milam (Iberer, Gamache), 54. Nödl, 59. Ferland (Nödl).
Rozhodčí: Warshaw, Kincses – Pardatscher, Nagy. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 353. Střely na branku: 43:30.

Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Roupec, Lattner, Šulák, Stehlík, Štach, Bořuta – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Číp – Špaček, Fiala, Novák.
UPC Vienna Capitals: Lawson (Kickert) – Iberer, Milam, Fraser, Lakos, Cuma, Peter – Nödl, Dzieduszycki, Ferland – Gamache, Sharp, Rotter – Fischer, Bois, Hartl – Grosslercher, Schiechl, Nissner – Maxa.

Sestřih utkání

Kompletní výsledky 40. kola mezinárodní EBEL:
EC-Klagenfurt AC – EC Red Bull Salzburg 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)
Branky:
32., 53. Duncan, 18. Ledin, 37. Hughes, 42. Komarek, 44. Kristler, 51. Fahey, .
Rozhodčí: Babić/Smetana, 3883 diváků.

Dornbirn EC - EC Villach SV 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0 – 1:0)
Branky:
22. Kurath, rozh. nájezd D’Alvise – 43. Ž. Pance.
Rozhodčí: Gamper/M. Nikolić, 3780 diváků.

HC TWK Innsbruck – HC Bolzano/Südtirol 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky:
16. Spurgeon, 59. Lammers – 9. Insam, 19. Bernard, 53. Pope. (J. Hübl (BOL) 60 minut/19 zásahů)
Rozhodčí: Gebei/K. Nikolić, 1800 diváků.

EHC LIW. Black Wings Linz – SAPA Fehérvár AV19 3:4pp (0:0, 2:3, 1:0 – 0:1)
Branky:
34., 57. Palin, 23. McLean – 26., 37. Sarauer, 26. Varga, 62. Nagy.
Rozhodčí: Gruber/Trilar, 4500 diváků.

HDD Tele. Olimpija Ljubljana – Moser Medical Graz99ers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky:
46. Almtorp, 47. Fornataro, 55. Werner.
Rozhodčí: Piragić,/Zrnić, 500 diváků.

aktualizováno: 06. 01. 2016, 01:39 autor: Martin Warty Smejkal / hokejportal.cz, erstebankliga.at, laola.tv