EC Hagn Leone Dornbirn EC KAC EC Red Bull Salzburg EC VSV HC Bolzano Südtirol HC Orli Znojmo Linz Vienna Capitals

EBEL - Playoffs - Review: Třetí duel už Znojmu vyšel. Orli přehráli Dornbirn 3:1 + VIDEOROZHOVOR

Momentka z utkání Znojmo - Dornbirn, FOTO © hokejportal.cz/Michal Křepela
aktualizováno: 02. 03. 2016, 13:00,  0 , 1.03.16 v kategorii: Reviews
Skvělý nástup rozhodl. Třetí zápas série odstartovalo Znojmo nejlépe jak mohlo a po třech minutách vedlo brankami Corey Trivina a Jiřího Berouna 2:0. Hosté poté hru vyrovnali a při dvojnásobné přesilovce i zkorigovali. I přes tlak Dornbirnu ve třetí části se prosadili jen Orli a to konečou trefou do prázdné branky. Série se tak za stavu 1:2 vrací do Rakouska a v neděli zpět do Znojma. Zvítězili i Vídeň, Bolzano a Klagenfurt. Všechny série jsou tak sníženy.
Rakousko EBEL - Playoffs VIDEO REVIEW

Orli před důležitým třetím utkáním čtvrtfinálové série mezinárodní EBEL nasadili do branky dosud dvojku Jana Lukáše a v obraně se místo slovenského Marka Bira objevil David Roupec. Velkými změnami prošly i útočné řady. Mimo sestavu zůstala dvojice David Bartoš a Ondrej Šedivý. Trenérské duo Jiří Režnar a Miroslav Vybíral dalo přednost mladé dvojici Marek Špaček a Štěpán Csamangó.
Oba týmy si hned v první minutě vyměnili vizitky. Hosté zahrozili po samostatném úniku Jamese Arniela, jenž si obhodil bránícího Antonína Bořutu a zastavila ho až lapačka Lukáše. Z protiútoku se dostali Orli do přečíslení dva na jednoho a Roman Tomas nakonec sám tvrdě vyzkoušel pozornost gólmana Hardyho. Na začátku druhé minuty už ale znojemský stadion vybuchl radostí. Po kombinaci trojice cizinců Colton Yellow Horn, André Lakos a Corey Trivino se třetí jmenovaný prosadil prudkou střelou mezi betony hostujícího brankáře – 1:0.
Za čtrnáct sekund propukla euforie podruhé, tentokrát dostal kotouč za záda Hardyho Jiří Beroun – 2:0.

Hosté si po nevydařeném začátku vyžádali timeout. Orli ale pokračovali v tlaku a Hardy musel zasahovat proti střelám Trivina a Jakuba Stehlíka. V páté minutě dostali Znojemští poprvé možnost přesilovky, ale úspěšní nebyli. Podobně si při početní převaze v minutě deváté vedl i soupeř a Znojmo samo několikrát v oslabení zahrozilo. Yellow Horn po nezjištné přihrávce ale minul Hardyho odkrytou branku. Domácí měli i v dalších minutách více ze hry a Dornbirn se zmohl jen na místy tvrdé hity, jenž tento tým zdobí.

Na počátku druhé části pokračovali Orli v aktivní hře a více práce měl Hardy. Ojedinělou nebezpečnou ránu od Oliviera Magnana Lukáš v poklidu kontroloval. V pětadvacáté minutě se z rohu až před branku dostal tísněný Trivino a jeho nenápadnou bekhendovou střelu zastavila až tyčka dornbirnské branky. Na druhé straně postrašila Znojemské střela Matta Siddalla těsně vedle tyče. Orli však velmi dobře forčekovali, velkou šanci pro Martina Podešvu vybojoval Yellow Horn, rychlou střelu Hardy chytl. Vzápětí unikl defenzivě Buldoků Trivino, ale kotouč skončil v lapačce brankáře.

První velká zkouška pro Znojmo přišla v pětatřicáté minutě, kdy byli vyloučeni krátce po sobě Libor Šulák a Ondřej Fiala. Po obléhání znojemského brankoviště vstřelil kontaktní gól Dornbirnu tradiční střelec Buldoků Kyle Greentree. Lukášovi ztížil situaci teči brusle Trivino – 2:1.
Zbytek klasické přesilovky Znojmo zvládlo a do třetí třetiny si přeneslo přesilovou hru.

Přesilovka se Orlům příliš nevydařila. Až v jejím závěru vystřelil propagačně Lakos. Hosté z Dornbirnu měli ve třetí třetině více ze hry a v šestačtyřicáté minutě zůstal sám před brankou Marek Zagrapan, který naštěstí pro Orly přestřelil. Znojmo evidentně znervóznělo a vyrábělo zbytečné nepřesnosti při rozehrávce, čímž se dostávalo pod tlak. Po komerční přestávce se Znojemští vzchopili a začali hrát opět tvrdě, dohrávali prakticky každý souboj. Dornbirn závěr utkání odehrál stejně jako Orli na tři útoky a domácí se už soustředili jen na precizní defenzivu.
„Chytalo se mi v prvním zápase v play off skvěle. Spoluhráči tentokrát velmi dobře všichni bránili a podstatně mi to ulehčili," poznamenal brankář Jan Lukáš.

V šestapadesáté minutě Buldoci propadli a Peter Pucher příklepem vyzkoušel Hardyho. Lukáš se vyznamenal v osmapadesáté minutě proti ráně Dustina Sylvestra. Velkou komplikaci pro Znojmo bylo oslabení Šuláka minutu a půl před koncem zápasu.
„Je to užasný, že se nám podařilo zvítězit. Sice to v závěru bylo zase trošku s nervama, ale my to takto hrajeme celou sezonu. Na druhou stranu je to pořád jen jeden bod a my musím získat další tři zápasy. Stále ztrácíme jeden a ten si musíme vzít v pátek na jejich ledě zpět. Určitě jsme si ale ukázali návod, který může být úspěšný. Snažíme se celou sezonu hrát nátlakový hokej, který v těch prvních dvou zápasech hráli vždy je něktěři hráči a proto se nedařilo," uvedl kapitán a střelec druhé branky Jiří Beroun.

Dornbirn to zkoušel i bez brankáře, ale definitivní tečku dal zápasu Colton Yellow Horn - 3:1.
Orli poprvé v historii zvítězili v play off po šedesáti minutách a snižují tak sérii na 1:2 a ta se po pátečním zápase v Dornbirnu do Znojma opět v neděli vrátí.
„Po druhém zápase jsme si řekli, co chceme hrát. To je ten náš nátlakový hokej, který praktikujeme celou sezonu, a to se nám v tom úvodu vyplatilo. Škoda toho vyloučení, kdy jsme šli do tří a inkasovali jsme. Následně se to tahalo, protože soupeř je nebezpečný v těch protiútocích a musíme být rádi, že jsme v závěru ten gól dali. V minulých zápase jsme vždy inkasovali gól první a museli jsme pak otevřit hru, ale chtěli jsme hrát úplně stejně," řekl trenér Znojma Jiří Režnar.

Orli Znojmo – Dornbirn EC 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
2. Trivino (Lakos, Yellow Horn), 2. Beroun (Podešva, Šulák), 60. Yellow Horn (Lakos, Lattner) – 36. Greentree (D´Aversa, Arniel).
Rozhodčí: Babić, Smetana – Smeibidlo, Soos. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 2873. Střely na branku: 32:32.

Orli Znojmo: Lukáš (Nechvátal) – Štach, Bořuta, Šenkeřík, Lakos, Stehlík, Šulák, Roupec – Tomas, Pucher, FIala – Yellow Horn, Corey, Novak – Beroun, Podešva, Lattner – Číp, Rehuš, Csamango – Špaček.
Dornbirn EC: Hardy (Madlener) – Magnan, D´Aversa, Caruso, MacKenzie, Lembacher, Crawford, Jeitziner, Macierzynski – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Livingston – Häußle, Achermann.

Stav série 1:2.
Sestřih utkání

Rozhovor s útočníkem Orlů Patrikem Novákem:

Kompletní výsledky 3. zápasů čtvrtfinále mezinárodní EBEL:
UPC Vienna Capitals – EC Villach SV 2:1pp (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Branky:
29. Sharp, 75. Whitmore – 38. Schofield.
Rozhodčí: Gruber/Warschaw, 5800 diváků.

EC Red Bull Salzburg – EC-Klagenfurt AC 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)
Branky:
38., 56. Fahey, 57. Kristler – 35., 59. Ganahl, 4. Kapstad, 12. Setzinger, 45. Hundertpfund, 47. S. Geier.
Rozhodčí: K. Nikolić/M. Nikolić, 3005 diváků.
Stav série 2:1

HC Bolzano/Südtirol – EHC LIWEST Black Wings Linz 5:4pp (2:2, 0:0, 2:2 – 1:0)
Branky:
10., 60. Broda, 18. Reid, 44. McMonagle, 72. Saviano – 8. DaSilva, 11., 47. Hofer, 48. Latendresse. (J. Hübl (BOL) 71. minut/12 zákroků
Rozhodčí: Berneker/Štolc, 3893 diváků.
Stav série 1:2

aktualizováno: 02. 03. 2016, 13:00 autor: Martin Warty Smejkal / hokejportal.cz, erstebankliga.at, laola.tv, youtube.com