EC Hagn Leone Dornbirn EC KAC EC Red Bull Salzburg EC VSV Graz 99ers HC Bolzano Südtirol HC Orli Znojmo HC TWK Innsbruck Die Haie HDD ZM Olimpija Linz SAPA Fehervar AV19 Vienna Capitals

EBEL - Review: Orli po chybě brankáře Tomka prohráli, Villach prolomil sérii

Znojmo v utkání proti Grazu, FOTO © hockeyfans.at
 0 , 11.10.14 v kategorii: Reviews
Deváté kolo EBEL bylo velmi vyrovnané. Všechny zápasy skončily rozdílem jediné branky.
Rakousko EBEL VIDEO REVIEW
Moser Medical Graz99ers - HC Orli Znojmo 4:3 (1:0,  2:1, 1:2)
Rozhodčí:
Dremelj/Kincses, 2060 diváků.
Branky: Ganahl (3./pp), Scofield (22.), Walker (29.), Lammassaari (59.) - Rosa (26./pp2), Podešva (43.), Číp (55.).
Oba kluby představily nové hráče. Graz dvojici Tyler Scofield a Tyler Cuma a Orli brankáře Tomáše Tomka. Lepší vstup do zápasu si připsali domácí, kteří se při přesilovce po 178 sekundách dostali do vedení, a byl to čtvrtý gól v přesilové hře v řadě. I začátek druhé části Znojmu nevyšel, jelikož 114 sekund po buly se prosadil novic v týmu Scofield. Vzápětí při dvojnásobné přesilovce se Znojemští dostali opět na dosah, když druhé utkání po sobě využil přesilovku Pavel Rosa. Graz ale rázně odpověděl třetí brankou. Třetí třetina byla v režii Orlů, jak už tomu bývá poslední zápasy zvykem. Nejprve snížil Martin Podešva a vyrovnaní si pět minut před koncem utkání připsal Radek Číp. Znojemský brankář Tomek však v závěru zápasu selhal při dalekonosné střele finského hráče Petriho Lammassaariho, když kotouč z nepochopitelných důvodu propustil za svá záda. Znojemští se snažili při power-play ještě s výsledkem něco udělat, ale nebezpečná střela šla mimo branku.
Sestřih zápasu

EC-KAC - UPC Vienna Capitals 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Rozhodčí:
Babič/Smetana, 4100 diváků.
Branky: Urbas (48.) - Foucault (21.), Sylvester (55.)
Vídeňští pokračují na venkovních kluzištích v neporanitelnosti. Klagenfurt se přitom mohl dostat do vedení po nařízeném trestném střílení, jenže Patrick Harand na gólmana Matta Zabu nevyzrál. První gól zápasu tak vyprodaná aréna v Klagenfurtu viděla až po jednatřiceti sekundách druhé části a radovali se hosté. Na něj mohl navázat vstřelením druhé branky unikající Sascha Bauer ale finský brankář v barvách KAC Pekka Tuokkola mu nedovolil skórovat. Vídeň měla více ze hry, ale domácí i přesto vyrovnali, když se trefil Jan Urbas. Domácí Jamie Lundmark poté nastřelil tyč a tak nastala situace nedáš - dostaneš. Návrat do sestavy Vídně oslavil brankou Dustin Sylvester.

EC VSV - HDD Telemach Olimpija Ljubljana 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Rozhodčí:
Erd/Gebei, 3050 diváků.
Branky: Unterluggauer (18./pp), Lammers (42./sh), Haydar (53./pp) - Ropret (43.), White (60.).
Rakouské mužstvo Villachu se po necelých třech týdnech raduje z vítězství. Hosté měli v úvodu více ze hry, ale druhá polovina první třetiny patřila Villachu. Dvě šance ještě hráči domácího týmu spálili, ale přesilovkové rána obránce Gerharda Unterluggauera již do sítě zapadla. Ve druhé třetině oba celky zahrozily, ale z branky se neradoval ani jeden. Začátek závěrečné třetiny byl velmi produktivní.  Nejprve se domácí trefili ve vlastním oslabení a na to odpověděli hosté za minutu snížením. Vítěznou branka pak patřila po souhře dvojici nových hráčů v týmu Villachu. Darren Haydar využil přihrávky Jasona Kroga. Lublaň bojovala až do závěrečné sekundy a 0,8 setin před koncem dokázal druhou branku vsítil Matt White.

HC Bolzano/Südtirol - HC TWK Innsbruck "Die Haie" 5:4 (3:1, 2:1, 0:2)
Rozhodčí:
Graber/Veit, 1613 diváků.
Branky: Nesbitt (15./pp, 32./pp), Bernard (3.), Zanette (6./pp), Pance (31./pp) - VanBallegooie (37., 60.), Ulmer (12.), Pittl (54./pp).
Páté tyrolské derby nabídlo devět branek. Italský tým vstřelil většinu branek v přesilovkách. Ve třetí minutě se dostal domácí tým do vedení brankou Antona Bernarda. Po pouhých třech minutách zvýšil náskok Bolzana při přesilovce Paul Zanette. Žraloci reagovali ve dvanácté minutě brankou Jeffa Ulmera, ale vedení o dvě branky vrátil Bolzanu druhou brankou v přesilovce Derek Nesbitt. V jednatřicáté minutě třetí využitá přesilovka a Žiga Pance navyšuje na 4:1. Za minutu druhá branka domácího Nesbita a opět v přesilovce. To bylo ze strany Italů vše a Innsbruck zahájil cestu ke zdramatizování. Nejprve utkání zpestřila boxerská vložka mezi domácím Rolandem Hoferem a innsbruckým Matte Siddallem. Brankáře Innsbrucku Adama Munra poté nahradil Patrick Machreich a hosté ožili. Ještě do konce druhé třetiny snížil obránce Žraloků Dustin VanBallegooie. Ve třetí třetině přidali další branky Stefan Pittl a podruhé bek VanBallegooie, ale jeho branka přišla osm sekund před koncem a to bylo příliš pozdě.