MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

NLA - Review: Olesz rozesmutnil fanoušky Fribourgu. Draci podesáté v řadě padli

0 , 2.01.16 v kategorii: Reviews
Sobotní odpoledne se ve Švýcarsku neslo ve znamení tří utkání National League. Z českého pohledu byl nejzajímavější zápas mezi Fribourgem a Langnau, který pomohl otočit i Rostislav Olesz, jenž svým gólem poslal duel do prodloužení. V něm Tigers obrat dokonali brankou Clarka a odpoutali se tak z posledního místa tabulky.
Švýcarsko NLA REVIEW

HC Fribourg-Gotterón – SCL Tigers 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)
Branky a nahrávky:
12. Rivera (Fritsche), 22. Mauldin (Mottet) – 51. Nussli (Gustafsson), 54. OLESZ (Gustafsson), 61. Clark (Stettler, Gustafsson)
Fribourg odstartoval svůj první novoroční mistrovský zápas lépe a po brankách Rivery a Mauldina vedl na začátku druhého dějství 2:0. Draci ale svůj náskok prohospodařili v poslední třetině, kdy nejprve v 51. minutě snížil Nussli a o tři minuty později srovnal Olesz. Obrat Langnau dokonal v prodloužení Clark. Na všechny góly Tygrů přihrával Gustafsson. Fribourg tak prohrál už desátý zápas v řadě. Langnau se naopak odpoutalo z posledního místa tabulky, které přepustilo Bielu.

SC Bern – Kloten Flyers 4:5 v prodl. (1:1, 1:2, 2:1 – 0:1)
4. Pluss (Bodenmann, Moser), 25. Scherwey (Helbling, Roy), 45. Roy (Conacher), 56. Moser (Randegger, Pluss) – 10. Santala (Hollenstein), 32. Collenberg, 36. Hollenstein (Santala, Gustafsson), 59. Praplan (Hollenstein, Santala), 62. Bieber (Frick)
V Bernu měla hokejová přestřelka lepší konec pro hostující Kloten. Letci si odvezli z PostFinance arény vítězství 5:4 v prodloužení a snížili tak svůj odstup na místa zaručující postup do play off na rozdíl tří bodů. Domácí Medvědi se přitom dostali díky brance Mosera v 56. minutě do vedení 4:3, krátce před koncem základní části si ale hosté vynutili prodloužení díky trefě Praplana a v něm rozhodl o druhém bodu pro Flyers Bieber.

HC Servette Ženeva – EHC Biel 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
12. D´Agostini (Iglesias, Pyatt), 18. D´Agostini, 26. Slater (Jacquemet), 39. Šimek (Loeffel, D´Agostini), 44. Pedretti (Wick, Slater) – 27. Haas (Arlbrandt, Steiner)
Ženeva se po desátém vítězství v řadě před domácím publikem posunula v tabulce na stejný bodový zisk jako druhý Davos a nejvíce k tomu přispěl střelec dvou gólů Orlů Matt D´Agostini. Kanadský útočník si tak přenesl formu z davoského Spengler Cupu, kde pomohl svému národnímu výběru k zisku trofeje, a připsal si v letošní sezoně branky číslo 13 a 14. Biel v utkání až příliš často chyboval a jednou dokonce inkasoval z hole Jacquemeta ve vlastní početní výhodě.

autor: Petr Vérosta / sport.ch., nationalleague.ch, hokejportal.cz