EC Hagn Leone Dornbirn EC KAC EC Red Bull Salzburg EC VSV Graz 99ers HC Bolzano Südtirol HC Orli Znojmo HC TWK Innsbruck Die Haie HDD ZM Olimpija Linz SAPA Fehervar AV19 Vienna Capitals

EBEL - Review: Matný výkon. Znojmo schytalo v Dornbirnu debakl 0:5 + VIDEOROZHOVOR

Momentka z utkání Znojmo - Dornbirn, FOTO © hokejportal.cz/Michal Křepela
 0 , 29.02.16 v kategorii: Reviews
Znojemský tým ani ve druhém zápase čtvrtfinálové série mezinárodní EBEL na rakouský Dornbirn nestačil a prohrál 0:5. Buldoci měli většinu utkání navrch a poprvé v sérii donutili gólmana Patrika Nechvátala střídat. Dvakrát inkasoval i jeho náhradník Jan Lukáš a Orli mají před úterním duelem číslo tři na čem pracovat. Všechny ostatní série jsou také 2:0.
Rakousko EBEL VIDEO REVIEW

Do druhého utkání čtvrtfinále vstoupili Orli s jedinou změnou. Třináctého útočníka Marka Špačka nahradil obránce Petr Šenkeřík. V první větší šanci utkání se objevil ve třetí minutě domácí Dustin Sylvester, ale na znojemského gólmana si nepřišel. Na konci čtvrté minuty se do zakončení propracoval David Bartoš, gólman Florian Hardy si poradil. Na druhé straně se však ujalo nenápadné nahození Nicka Crawforda a teč Kyle Greentreeho – 1:0.

V deváté minutě si Orli vyzkoušeli hru ve čtyřech a několikrát je podržel Nechvátal. Po první brance se utkání odvíjelo bez velkých šancí a oba celky důsledně bránili. V šestnácté minutě Orli propadli a další výtečný zákrok si připsal brankář Nechvátal. Za minutu se pokračovalo ve čtyřech a vyznamenali se oba brankáři. Nejprve Radek Číp obešel dva hráče a nabil Antonínu Bořutovi, kterého Hardy vychytal a z protiútoku se dostal do úniku z trestné lavice se vracející Crawford, jenže Nechvátala nadvakrát nepřekonal.

Do druhé dvacetiminutovky vlétli Orli aktivnější a Hardy měl plné ruce práce. Vše navíc zdvojnásobila přesilovka Znojma. V sedmadvacáté minutě byl velmi přísně vyloučen znojemský kapitán Jiří Beroun a následně naopak zůstal za brankou bez povšimnutí zákrok na obránce Orlů André Lakose, čehož domácí využili ke vstřelení druhé branky. Autorem byl slovenský forvard Marek Zagrapan – 2:0.
Znojmo zaskočeno vývojem zápasu inkasovalo za dvě minuty potřetí. Po tvrdém hitu na Petera Puchera a chybné rozehrávce Bořuty vybídl Stefan Häussle k ráně z mezikruží Jonathana D’Aversa. Jeho přesná trefa vyhnala z brankoviště Nechvátala a první minuty si v play off vyzkoušel náhradník Jan Lukáš – 3:0.

Znojemští mohli vzápětí snížit, ale nahození Ondreje Šedivého jen proletělo brankovištěm. Dornbirn byl s vývojem zápasu spokojen a Orli se před skvělé bránící obranu jen těžko prosazovali. V sedmatřicáté minutě se poprvé předvedl brankář Lukáš a dvakrát v leže zneškodnil střely D’Alvise a Jamese Arniela. Za minutu ale přišla další chybná rozehrávka Znojma ve vlastním pásmu a tvrdá rána Drewa MacKenziho proletěla kolem ramena Lukáše do sítě – 4:0.

Do třetí části nastoupily oba celky smířeny se stavem utkání a především domácí, kteří bránili v pěti na obranné modré čáře. V šestačtyřicáté minutě poslal Orlům pátý tvrdý direkt z dorážky Stefan Haussle a o vítězi bylo definitivně rozhodnuto – 5:0.
Pro Orly následovala další těžká situace vzápětí, kdy šli do tři po vyloučeních Čípa a Patrika Nováka. Tentokrát se Znojmo bez větších problémů ubránilo. V pětapadesáté minutě Lukáš zlikvidoval šanci Jamese Livingstona. I když se Znojmo v samotném závěru dostalo do tlaku, vždy ztroskotalo na skvělém brankáři Hardym a Orli tak v sérii ztrácí již dvě výhry.

Dornbirn EC – Orli Znojmo 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
6. Greentree (Crawford, Siddall), 27. Zagrapan (Grabher Meier, MacKenzie), 29. D´Aversa (Häussle, Achermann), 38. MacKenzie (Greentree, Sylvester), 46. Häussle (Crawford, Macierzynski).
Rozhodčí: Trilar, Zrnić – Hofstätter, Raković. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4300. Střely na branku: 37:32.

Dornbirn EC: Hardy (Madlener) – Magnan, D'Aversa, Caruso, MacKenzie, Lembacher, Crawford, Jeitziner – D'Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Livingston – Macierzynski, Häussle, Achermann.
Orli Znojmo: Nechvátal (29. Lukáš) – Štach, Bořuta, Lakos, Šulák, Lattner, Biro, Stehlík, Šenkeřík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Číp – Beroun, Rehuš, Novák.

Stav série 2:0.
Sestřih utkání

Rozhovor s obráncem Znojma Lubomírem Štachem:

Kompletní výsledky 2. zápasů čtvrtfinále mezinárodní EBEL:
EC-Klagenfurt AC – EC Red Bull Salzburg 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky:
20. M. Geier, 58. Nordqvist – 1., 2. Komarek, 60. Trattnig.
Rozhodčí: Babić/Smetana, 4296 diváků.
Stav série 0:2.

EC Villach SV – UPC Vienna Capitals 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky:
4. Weihager, 36. Johner, 44. Hunter, 58. Schofield – 60. Cuma.
Rozhodčí: Gebei/Piragić, 4325 diváků.

EHC LIWEST Black Wings Linz – HC Bolzano/Südtirol 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)
Branky:
5. Kozek, 15. Göhringer, 29. Dorion, 34. Altmann – 10. Vause, 21. Reid, 25. DiCasmirro. (J. Hübl (BOL) 60 minut/32 zákroků)
Rozhodčí: K. Nikolić/M. Nikolić, 4865 diváků.

autor: Martin Warty Smejkal / hokejportal.cz, erstebankliga.at, laola.tv, youtube.com