Bílí Tygři Liberec BK Mladá Boleslav HC Dynamo Pardubice HC Energie Karlovy Vary HC Kometa Brno HC Oceláři Třinec HC Olomouc HC Škoda Plzeň HC Sparta Praha HC Verva Litvínov HC Vítkovice Steel Mountfield HK Piráti Chomutov PSG Zlín

Extraliga - Review: Liberec doma napotřetí zdolal Olomouc, Litvínov vyhrál na nájezdy

Liberec vs. Olomouc, FOTO © hcbilitygri.cz
 0 , 15.01.16 v kategorii: Aktuality
Tipsport extraliga v lendím hokeji dnes pokračovala dalšími pěti zápasy 36. kola.
Česko Extraliga REVIEW
HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (4:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. P. Zdráhal (Burger, Balán), 6. Tomi (E. Němec), 16. Vandas (Kolouch, Kucsera), 20. M. Hlinka (P. Zdráhal), 53. Burger (P. Zdráhal, Štencel) - 23. Bičánek (Benák), 34. J. Svoboda (T. Rachůnek). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Belko, Hynek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 5406.
Sestavy:
Vítkovice: Kantor - Čerešňák, Kudělka, Štencel, Štich, Philipp, Klok - Olesz, Strapáč, Hovorka - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Balán, Burger - Tomi, M. Hlinka, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr.
Karlovy Vary: Závorka (21. Habal) - J. Tomeček, Bičánek, Gulaši, Sičák, Benák, T. Dvořák, Redlihs - J. Svoboda, Gríger, T. Rachůnek - Bartek, Kůs, T. Rohan - Huna, Vachovec, Flek - V. Tomeček, Osmík, Gorčík. Trenéři: Oremus a Mlejnek.

Hokejisté Vítkovic porazili v 36. kole extraligy Karlovy Vary 5:2 a na úkor vicemistra Třince se v tabulce po čase znovu vrátili do první desítky. O výhře nad posledním týmem rozhodli báječnou první částí, ve které si vytvořili čtyřgólový náskok. Branku a dvě asistence zaznamenal Patrik Zdráhal. Vítkovice porazily Západočechy i potřetí v sezoně a vyhrály sedmý z posledních osmi vzájemných soubojů.

Domácí sehráli první dvacetiminutovku jako z oblasti snů. Na co sáhli, to jim vyšlo. Už v 90. vteřině Balánovu příhru před branku v přesilovce sklepl za Závorku Zdráhal a Vítkovice vedly. Další gól přidal švihem po individuální akci v šesté minutě Tomi a hned z další akce odmítl třetí branku Strapáč, který úplně neobsazený z mezikruží trefil Závorku do ramena.

Černá dvacetiminutovka Karlových Varů, hrajících bez svého druhého nejproduktivnějšího hráče Marosze, ale pokračovala. Vandas po spolupráci s Kolouchem z úniku dva na jednoho zvýšil na 3:0 a 35 sekund před koncem úvodní části hosté znovu trestuhodně nepokryli Hlinku, který měl po Zdráhalově pasu od zadního mantinelu dost času zamířit do levého horního rohu.

Páteční idyla se Ostravanům poprvé narušila v 23. minutě: Zdráhal po Gulašiho faulu neproměnil trestné střílení. A hned nato Bičánek tvrdým nápřahem na Kantorovu vyrážečku v přesilovce snížil. Domácí si udržovali velkou střeleckou převahu, ale jejich palba už nebyla zdaleka tak neomylná a Burger zazvonil jen na tyč. Hosté se více osmělovali a Svoboda ve 34. minutě po Rachůnkově sólu a jeho nezištné přihrávce přiblížil Karlovy Vary dokonce na rozdíl dvou gólů.

Západočeši pookřáli a utkání dostalo nový náboj. Od kontaktní trefy nebyl vůbec daleko exvítkovický Huna, který v 50. minutě z oblíbené parkety mezi kruhy těsně minul. Hosté už v závěru hráli na hranici rizika, vytahovali napadání a otvírali defenzívu. A za to je potrestal sedm minut před koncem Burger, který po akci do rozhozené obrany zužitkoval další finální pas s velkým přehledem hrajícího Zdráhala.

Ohlasy trenérů po utkání:
Ladislav Svozil (Vítkovice): "Hodně důležité body. V první třetině jsem byli všude dřív, dostávali jsme se do přečíslení a spadly nám tam góly. Bylo po zápase. I když jsme si v šatně řekli, že od stylu hry nebudeme ustupovat, tak některým hráčům to do hlavy nevlezlo a začali trošku lajdačit. Dostali jsme dva góly a trochu se to zdramatizovalo. Takže rozhodla až pátá branka Burgra. Za tři body jsme hrozně rádi."

Peter Oremus (Karlovy Vary): "Budu to hodnotit až od druhé třetiny a hledat pozitiva. Od druhé třetiny tam byly věci, které od hráčů chceme, a na kterých musíme naši hru založit. První třetinu musíme úplně vypustit. Tam jsme byli pomalí. Vítkovice daly čtyři góly a tam se ten zápas rozhodl. I tak jsem ale hráčům za druhé dvě třetiny poděkoval, protože to je ta cesta, kterou musíme jít."

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 6. D. Kubalík (Kracík, Lev) - 41. Lenc, 44. Lenc (Hyka, Klepiš), 46. Klepiš (Trončinský, Urban). Rozhodčí: Hejduk, Hribik - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6, navíc Martin Růžička (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4752.
Sestavy:
Plzeň: Machovský - Jeřábek, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Kudroč, Pulpán - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Lev - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - M. Beran, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.
Mladá Boleslav: Martin Růžička (3. Rittich) - Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný - Jarůšek, D. Výborný, L. Pabiška - Hyka, Klepiš, Lenc - M. Látal, Urban, Pacovský - Bárta, Musil, Klimenta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli ve 36. kole extraligy na ledě Plzně 3:1 a připsali si teprve druhé vítězství z posledních sedmi zápasů. Západočeši díky trefě z úvodu zápasu drželi dvě třetiny hubené vedení, na konci prostřední části ale převzali iniciativu hosté, kteří třemi brankami v rozmezí pěti minut na začátku třetí dvacetiminutovky rozhodli zápas ve svůj prospěch. Dvěma góly se na tříbodovém úspěchu hostů podílel útočník Radan Lenc.

Do sestavy Středočechů se po osmizápasové pauze zaviněné zraněním vrátil kapitán David Výborný, přesto začali aktivněji domácí. Beranovu střelu z voleje ovšem stačil Růžička ve třetí minutě zastavit. V následné skrumáži ovšem gólman hostů udeřil vyrážečkou do hlavy Jeřábka a byl vyloučen na pět minut a do konce utkání.

Indiáni ale vzápětí nabídli soupeři téměř dvouminutovou početní výhodu čtyři na tři. Mladá Boleslav ji však nezvládla a naopak v sedmé minutě při plzeňské přesilovce našel Kracík od zadního mantinelu ideální přihrávkou před brankou nekrytého Kubalíka, jenž svým 22. gólem sezony za záda střídajícího Ritticha otevřel skóre.

Odpovědět mohl aktivní Hyka, který se protlačil až před Machovského, nedokázal ale přesněji zakončit. V 15. minutě zahrozili během další přesilové hře domácí, když Kratěna v dobré pozici pálil nad. Krátce před přestávkou našel Stříteský dlouhým pasem rozjetého Klepiše, jehož únik zakončený bekhendovým blafákem skvěle zastavil Machovský.

Plzeňský gólman dokázal zareagovat také na Pacovského pokus bez přípravy v úvodu prostřední části. Otěže zápasu přesto drželi ofenzivněji hrající Indiáni. Po vybídnutí od Svobody ale Jeřábek ve 24. minutě z mezikruží mířil jen doprostřed branky.

Do větší šance domácí nepustila spolehlivě fungující defenzíva hostů a závěr druhé třetiny patřil naopak Mladé Boleslavi. Po elegantním vyjetí Výborného zpoza branky nebezpečně pálil Jarůšek, ve 38. minutě střela mezi kruhy osamoceného Klepiše mířila mimo a vzápětí dvakrát zblízka ztroskotal na Machovském Musil.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky už po zaváhání Skleničky při rozehrávce vyrovnal střelou mezi betony Lenc. O necelé tři minuty později navíc po přihrávce Klepiše od pravého hrazení dokonal najíždějící Lenc svou druhou trefou obrat.

Viditelně otřesení domácí nestíhali s rozjetými hosty bruslit a nabídli jim přesilovku pět na tři, kterou ve 46. minutě zužitkoval po krásné přihrávce Trončinského do odkryté branky skórující Klepiš. Indiáni ve snaze zkorigovat vývoj utkání poté otevřeli hru, ale Rittich zastavil průnik Jeřábka a souvislejší nápor aktivně hrající Středočeši nepřipustili. Plzeň neuspěla ani v dlouhé hře bez brankáře a po dvou venkovních výhrách za sebou ztratila body na domácím ledě.

Ladislav Čihák (Plzeň): "Chtěli jsme zlomit prokletí domácích zápasů a odehrát koncentrovaně celých šedesát minut. To se nám nepodařilo. První třetina byla ještě z naší strany dobrá a šli jsme v ní do vedení, ale od poloviny druhé třetiny byla Boleslav aktivnější. Třetí třetinu jsme začali laxně a po naší individuální chybě soupeř vyrovnal. Během pěti minut jsme dostali tři branky a to nám prohrálo dnešní zápas. Chtěli jsem poté hrát aktivně, ale soupeř dobře bránil a rychle dokázal otáčet hru. Musíme se z toho oklepat a rozebrat si před dalším zápasem chyby."

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): "Doma jsme s Plzní ztratili vyhraný zápas, a tak jsme sem jeli s odhodláním uspět. O to hůř pro nás ale zápas začal. Prvních deset minut jsme začali špatně, navíc byl gólman Růžička vyloučen do konce utkání a to pro nás byl problém. Rychle jsme z plzeňské přesilovky inkasovali branku, naopak jsme neproměnili naší přesilovku čtyři na tři a první třetinu jsme prohráli. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a byli jsme aktivnější než soupeř. Vytvořili jsme si také dost šancí, které jsme naštěstí na začátku třetí třetiny proměnili. Byli jsme lepším týmem, šli jsme si za vítězstvím a v závěru jsme nepřipustili drama. Potěšil mě výkon celého mužstva."

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Gula (Trávníček, R. Hanzl), 42. Gula (Martynek, Trávníček), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 32. Nahodil, 36. Kaut (Rapáč, Ščotka). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 4329.
Sestavy:
Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, T. Pavelka, Gula, Frolo - Duda, Vantuch, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - M. Hořava, Gerhát, Piroš - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.
Pardubice: Maxwell - Nedbal, Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Ščotka, L. Havlík, Bokroš, M. Šeda - Orsava, Poulíček, Voženílek - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Rapáč, Nahodil, Kaut - Panna, F. Zadina, Moučka. Trenéři: R. Král a M. Zadina.

Hokejisté Litvínova porazili ve 36. kole extraligy Pardubice 3:2 po samostatných nájezdech a připsali si tak třetí výhru za sebou. Východočeši se ale i přesto udrželi v tabulce na 12. místě před svým dnešním soupeřem. Duel rozhodl František Lukeš, dvě branky domácích vstřelil obránce Jiří Gula.

Souboj týmů, které se snaží posunout do elitní desítky a zajistit si postup do předkola play off, začali aktivněji domácí. Brankář Maxwell však bez větších problémů likvidoval všechny litvínovské pokusy, poradil si i s nebezpečnou tečí a následnou dorážkou Vantucha v první přesilovce Severočechů.

Za hosty odpověděli Redenbach se Sýkorou, ale stejně jako následně Poulíček na Januse nevyzráli. Bezbrankový stav se změnil až 63 sekund před koncem první dvacetiminutovky, kdy se v další početní výhodě prosadil střelou od modré čáry Gula.

Východočeši se výrazněji v útočné třetině představili až při první kompletní přesilové hře. Při Kubátově vyloučení měl vyrovnání dvakrát na hokejce Nahodil, Januse však nepřekonal.

Minutu po návratu beka Vervy na led však byl k velké nevoli domácích vyloučen za zákrok v útočném pásmu Hanzl a důrazný Nahodil se již mezi střelce zapsal. Vyrovnání hosty povzbudilo, domácí byli podráždění a Pardubice toho využily. Ve 36. minutě se po přihrávce zpoza branky pohotově trefil Kaut.

Na začátku třetí třetiny však byl stav opět vyrovnaný a postaral se o to opět v přesilovce Gula. Litvínovský bek měl do dnešního kola na svém kontě jednu trefu v sezoně, ale zápas proti Pardubicím mu střelecky vyšel.

Ve 47. minutě byli domácí blízko vedení, hned dvakrát v rychlém sledu však trefili jen brankovou konstrukci. Podobnou smůlu měl na druhé straně i Nahodil, jenž se individuálně dostal před Januse, ale jeho střela skončila na tyči.

Utkání se tak v normální hrací době nerozhodlo a muselo se prodlužovat. Když ale v nastavené pětiminutovce nevyužili své příležitosti Kubát a Marcinko, určily vítěze samostatné nájezdy. V nich prokázali svoji zručnost domácí, díky Lukešovi vyhráli sedmé z osmi nájezdů, které v sezoně absolvovali.

Radim Rulík (Litvínov): "Do zápasu jsme vstoupili dobře, i když to bylo opatrné. Obě strany si uvědomovaly důležitost zápasu a na ledě to bylo znát. Ve druhé třetině jsme měli náskok, ale zdálo se mi, že jsme dostali dvě branky a vypadli ze hry. Jsem rád, že jsme se ve třetí třetině dokázali do zápasu vrátit a nakonec jsme ho překlopili na naší stranu. Před zápasem jsem se snažil na hráče působit tak, aby tabulku nebrali v potaz. Teď to nehraje roli. Musíme se soustředit na výkon a ne kalkulovat. S každým musíme hrát nadoraz, abychom uhráli body a dostali se ze situace, ve které jsme. A je jedno proti komu hrajeme."

Richard Král (Pardubice): "Bylo to oboustranně vyrovnané utkání s dobrým nasazením, naši hráči podali, myslím, dobrý výkon. Nemůžeme jim nic vytknout. Ve třetí třetině se to mohlo zlomit na jednu i druhou stranu, byly tam nějaké tyčky. Rozhodly penalty, které jsou vždy loterie a je vidět, že Lukeš to prostě umí. I bod získaný zde je dobrý."

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Bakoš (Lakatoš, Derner), 33. Radivojevič (P. Jelínek), 35. Lakatoš (Mojžíš, Bakoš), 52. P. Jelínek (Krenželok). Rozhodčí: Fraňo, Horák - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5894.
Sestavy:
Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk, Plutnar - Bulíř, Vampola, Birner - Bakoš, Lakatoš, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Zachar, Stránský, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.
Olomouc: Konrád - Valenta, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - Laš, Herman, Buc - Vodný, Řípa, Eberle - T. Mikúš, Húževka, Kucharczyk - Jergl, Holec, Pekr. Trenéři: Venera a Tomajko.

Hokejisté vedoucího Liberce porazili v 36. kole extraligy Olomouc 4:0 a vedou před druhou Spartou o 16 bodů. Bílí Tygři si připsali třináctou výhru z posledních čtrnácti zápasů, ale proti Olomouci bodovali poprvé v sezoně. Slovenský brankář Ján Lašák udržel podruhé v tomto ročníku čisté konto. Mora prohrála venku počtvrté za sebou.

V liberecké sestavě chyběl člen elitního útoku Michal Řepík, naopak premiéru si odbyl sedmnáctiletý Marek Zachar. Bílí Tygři začali zápas náporem. Hned v první minutě měl šanci další mladík Lakatoš, ale Konrád byl na místě. V šesté minutě byl blízko vedoucí branky Vampola, ale Konrád předvedl skvělý zákrok.

O tři minuty později pálil z mezikruží aktivní Lakatoš, ale olomoucký brankář zasáhl betonem. Ve 14. minutě zahrozili i hosté a Lašák vytěsnil pěknou střelu Laše mimo brankovou konstrukci. Domácí byli aktivnější, ale i pokus Valského těsně před koncem prvního dějství zlikvidoval Konrád.

Vstup do druhé třetiny vyšel domácím a po 54 vteřinách se dostali do vedení. Od modré čáry vypálil Derner, jeho ránu Konrád vyrazil, ale Lakatoš posunul puk volnému Bakošovi, který už snadno skóroval. Hosté se dostali k ohrožení Lašáka až ve 28 minutě, střela Houdka šla ale nad branku.

Domácí pokračovali v tlaku a vynutili si přesilovku. Jelínek při ní zachytil vyhození hostí, našel volného Radivojeviče a ten Konráda překonal střelou do horního růžku. O dvě minuty později se dočkal odměny za povedený výkon Lakatoš, který úspěšně tečoval Mojžíšovu bombu od modré čáry.

Hosté dostali na začátku třetí třetiny šanci na zkorigování výsledku při Šimkově vyloučení. S přesilovkou ale naložili špatně, Lašáka vůbec neohrozili. Až ve 48. minutě zaměstnal domácího brankáře Ondrušek, ale Lašák byl stoprocentní.

Domácí hráli co potřebovali a evidentně šetřili síly na další duel. Jakmile se ale v obraně hostí objevila mezera, využili ji. Krenželok zachytil v 52. minutě olomouckou rozehrávku, našel Jelínka a ten nedal Konrádovi šanci. Další šanci si vypracoval o dvě minuty později Valský, ale tváří v tvář Konrádovi neuspěl. Skóre se už nezměnilo a Lašák mohl oslavit svou 32. nulu v české nejvyšší soutěži.

Filip Pešán (Liberec): "Narazili jsme na výbornou defenzívu soupeře, se kterou jsme měli v obou předchozích zápasech velký problém. Konrád v bráně byl vynikající po celý zápas. Jsem rád, že jsme přetavili naši ofenzívu a převahu v nějaké branky a nedopustili jsme žádné drama."

Zdeněk Venera (Olomouc): "Liberec potvrdil parádní formu, kterou má v poslední době. Vede zaslouženě a s velikým náskokem. Celý zápas byl lepší, přehrával nás a vyhrál naprosto zaslouženě."

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Honejsek (K. Pilař), 19. Courchaine (Hronek, J. Kudrna), 60. Červený (Bednář, Kacetl) - 7. P. Holík (Žižka, Bukarts). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4775.
Sestavy:
Hradec Králové: Kacetl - K. Pilař, Čáp, Pláněk, Jank, Hronek, Frühauf, Dietz, Vašíček - Bednář, Kukumberg, Dej - Honejsek, Ihnacak, Červený - J. Kudrna, T. Knotek, Courchaine - Berger, R. Pilař, Kopta. Trenéři: Kýhos, T. Martinec a Tvrdík.
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - T. Sýkora, Cibák, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Hokejisté Hradce Králové zdolali ve 36. kole extraligy Zlín 3:1, když na konci první třetiny díky gólům Antonína Honejska a Adama Courchainea během 33 vteřin otočili výsledek. Ten ještě potvrdil v závěru při power play Rudolf Červený. Zlín prohrál teprve podruhé z posledních osmi zápasů.

Hned první minuta duelu přinesla vzruch. Jenže ne hokejový. Po jedenadvaceti vteřinách hry se zastavila časomíra na kostce nad ledem a pořadatelé oznámili, že bude zápas měřen ručními stopkami. Hlasatel pak oznamoval průběžný čas či například dobu, který uplynula z přesilové hry. Závada byla odstraněna v osmé minutě.

V té době už hosté vedli, protože využili první přesilovku. Gól padl po perfektní akci, po dvou křížných přihrávkách. Na konci spolupráce byl útočník Petr Holík, který pálil do odkryté branky. Hosté byli v prvních deseti minutách lepší, Hradci se nedařil přechod do útočného pásma - a to ani v přesilovkách. Přesto si v jedné z nich vytvořil dvě jasné šance, jenže Kudrna Kašíka nepřekonal a Bednář trefil tyč.

Mountfield nakonec zvládl otočit skóre ještě v první části. Dva góly stihl během 33 vteřin. Nejprve projel obranou Honejsek, který strávil ve Zlíně zásadní část kariéry, a Kašíka překonal střelou k přední tyči. O chvíli později proměnil skvělou přihrávku reprezentanta do dvaceti let Hronka Courchaine.

Ve druhé třetině byl lepší Hradec, jenže zlínský brankář Kašík byl výborný. Při Courchainově teči mu ale pomohla i tyč. Neuvěřitelný zákrok pak předvedl proti Ihnacakově střele, kterou kryl vyrážečkou, či při Kukumbergově jasné šanci. Hosté měli vlastně jen jednu příležitost. Šikovný Holík jel sám na Kacetla, jenže po blafáku do forhendu netrefil bránu.

Třetí třetina byla urputná a plná osobních soubojů. Došlo i na jednu menší bitku, v níž se utkali hradecký Kopta se zlínským Čechem. Objevily se však také šance, velkou měl hned v první minutě hostující střelec Bukarts. Jenže lotyšský útočník v úniku nezvolil dobré řešení a Kacetl zasáhl. Rozhodnout poté mohl hradecký obránce Karel Pilař, jenže jeho teč Kašík zpacifikoval.

V posledních minutách se Zlín dostal do tlaku, Hradec dělal chyby, například Pláněk přihrál přímo na hokejku Čachotskému, jenže jeho tvrdou ránu Kacetl zastavil. V přesilovce si na něj nepřišel ani Říčka. Hradec pak velkou bojovností, když do střely skočil dokonce i matador Bednář, vedení udržel. Sedmatřicet vteřin před koncem navíc rozhodl v power play hostů hradecký Červený. Při brance si připsal asistenci i brankář Kacetl.

Vladimír Kýhos (Hradec Králové): "Měli jsme lepší vstup než v minulých zápasech, ale Kašík toho vychytal opravdu hodně. Druhá půlka zápasu vypadala, že máme strach o výsledek. Neudrželi jsme puk, jen jsme vyhazovali, nehráli jsme naši hru. Musím pochválit brankáře Kacetla. Výkony ovlivňuje i to, že hrajeme jednou týdně, hráči nemají zápasové tempo. Problém s časomírou nám nevadil, bylo to stejné pro oba týmy. Bylo dobré, že hlásili průběžný čas."

Rostislav Vlach (Zlín): "Myslím si, že zápas měl dvě roviny. V první půlce byli domácí lepší, byli jsme v defenzívě. Podržel nás Libor Kašík, který minimálně dva až tři góly chytil. Domácí byli bruslařsky lepší, ale pak se to vyrovnalo. Jenže v šancích jsme měli málo důrazu, v naší situaci ho musíme mít víc. Rozhodla půlminuta v první třetině. První gól Hradce byl trochu se štěstím, při druhém jsme udělali chybu, byl tam neobsazený hráč v jasné pozici. Kdybychom šli do druhé třetiny s jedním inkasovaným gólem, mohlo to být jiné."

autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, ČTK