MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

NLA - Review: Lhoták přispěl k obrátce Ambri-Piotty a posunu do elitní osmičky

Útočník Ambri-Piotta Lukáš Lhoták, FOTO © ticinonews.ch
 0 , 20.01.16 v kategorii: Reviews
Švýcarská National League měla v úterý na programu tři utkání a nebyla v nich nouze o zajímavé výsledky. Ambri-Piottě se podařil i díky gólovému příspěvku Lukáš Lhotáka obrat proti Zugu a probojovala se tak po hodně dlouhé době do elitní osmičky soutěže, poslední Biel doma překvapil Lugano a Ženeva si poměrně hladce poradila s Bernem, který se po další porážce propadl až na devátou pozici.
Švýcarsko NLA REVIEW
HC Ambri-Piotta – EV Zug 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 – 1:0)
Branky a nahrávky:
42. Kamber (Bianchi, Mäenpää), 50. LHOTÁK (Emmerton, Monnet), 64. Emmerton (Mäenpää, Giroux) – 31. Martschini (Suri, Holden), 36. Sondell (Martschini, Bouchard)
Ambri-Piotta sice doma prohrávala s Zugem po dvou třetinách 0:2, ve třetí dvacetiminutovce se ale podařilo nejprve snížit Kamberovi a deset minut před koncem základní hrací doby po nesobecké přihrávce Emmertona srovnal Lhoták. Cory Emmerton byl vyhlášen mužem zápasu a hodně k tomu přispěla jeho rozhodující trefa ve 4. minutě prodloužení. Ambri-Piotta se tak od 2. října poprvé probojovala do postupové osmičky.

HC Servette Ženeva – SC Bern 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
11. Rubin (Lombardi, Antonietti), 17. Rubin (Jacquemet), 32. Fransson (Vukovic, Lombardi), 60. Riat (Šimek, Antonietti) – 14. Roy (Ruefenacht, Conacher)
Bern dokázal v Ženevě  zareagovat pouze na vedoucí gól Daniela Rubina, když ve 14. minutě srovnal skóre Derek Roy. Ve zbytku zápasu ale táhli Medvědi za kratší konec provazu a mohli děkovat jen Jakubu Štěpánkovi, že neprohráli ještě větším rozdílem. Na vítězství 4:1 se nejvíce podílel třicetiletý útočník Ženevy Rubin, jenž si teprve počtvrté v kariéře připsal v jednom zápase dva góly. Ženeva se tak díky třem bodům probojovala v tabulce na druhou příčku, Bern vypadl z elitní osmičky.

EHC Biel – HC Lugano 6:2 (3:2, 3:0, 0:0)
12. Jelovac (Joggi), 14. Macenauer (Moss), 20. Arlbrandt (Macenauer), 24. Sutter (Herburger), 33. Herburger (Arlbrandt, Tschantré), 40. Tschantré (Haas, Arlbrandt) – 3. Dal Pian (Kostner), 12. Pettersson (Martensson, Klasen)
Biel si připsal první výhru v kalendářním roce 2016 a v nově vybudované aréně se radoval v letošní sezoně teprve pošesté. O své výhře rozhodli domácí ve druhé třetině, kterou získali poměrem 3:0, vítěznou branku zaznamenal ale ještě ve druhém dějství Pär Arlbrandt. Švédský hokejista si navíc připsal dvě asistence a po zásluze byl vyhlášen mužem utkání. Lugano ztratilo v první třetině dvougólový náskok a především kvůli své nedisciplinovanosti nemohlo na body tentokrát pomýšlet.

autor: Petr Vérosta / sport.ch., nationalleague.ch, hokejportal.cz