MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

NLA - Review: Hokejisté Lausanne splnili proti Bielu povinnost, Davos si poradil s Fribourgem

Hokejisté Lausanne, FOTO © eishockey.ch
 0 , 31.01.16 v kategorii: Reviews
V neděli se ve švýcarské National League odehrály dvě dohrávky 44. kola. Hokejisté Lausanne přerušili sérii devíti zápasů bez tříbodového zisku a po výhře 5:2 nad Bielem nabrali kurz play off. Ve druhém utkání si poradil obhájce mistrovské trofeje Davos s Fribourgem.
Švýcarsko NLA REVIEW


Lausanne HC – EHC Biel 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
10. Walsky (Gobbi, Trutmann), 14. Trutmann, 14. Pesonen, 22. Pesonen (Genazzi, Louhivaara), 36. Deruns (Danielsson) – 5. Berthon (Earl, Herburger), 39. Earl
Rozdílovým hráčem duelu se stal Harri Pesonen. Finský útočník si připsal branky, na 3:1 a 4:1, a postaral se o veledůležité vítězství pro Lausanne. Domácí se díky tříbodovému zisku odpoutali od deváté Ambri-Piotty na rozdíl jednoho bodu a nadále tak zůstávají mezi vážnými uchazeči o play off. Biel zůstává beznadějně poslední.

HC Davos – HC Fribourg-Gotterón 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky:
3. Forster (Setoguchi, Aeschlimann), 10. Picard (Corvi, Setoguchi), 40. Axelsson (Wieser M., Lindgren), 55. Lindgren (Wieser D., Guerra), 60. Ambuhl – 32. Pouliot (Mauldin, Mottet), 36. Mauldin (Pouliot), 46. Mottet (Mauldin)
Také v druhém nedělním utkání byl vyhlášen mužem zápasu finský hokejista. Perttu Lindgren si připsal proti Fribourgu vítěznou trefu na 4:3 a k tomu přidal i gólovou asistenci na branku Švéda Axelssona. Svěřenci Arna Del Curta tak napravili dojem po porážce s Klotenem a v tabulce si pojistili čtvrtou příčku, kterou drží s náskokem pěti bodů před svým dnešním soupeřem.


autor: Petr Vérosta / sport.ch., nationalleague.ch, hokejportal.cz


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.