MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

NLA - Review: Curych ovládl šlágr s Davosem. Soupeři nepovolil ani gól

ZSC Lions, FOTO © zsclions.ch
 0 , 3.01.16 v kategorii: Reviews
Ve večerních zápasech sobotního programu švýcarské National League uspěl v souboji prvního z druhým lídr prvoligové tabulky Curych, jenž nepovolil z nabitého programu Spengler Cupu očividně unavenému Davosu ani gól a v tabulce tak ještě výrazněji odskočil svému nejbližšímu pronásledovateli.
Švýcarsko NLA REVIEW

ZSC Lions – HC Davos 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
11. Neuenschwander (Diem, Foucault), 18. Herzog (Kunzle), 32. Neuenschwander (Diem, Foucault), 41. Shannon (Kunzle)
Dva góly Jana Neuenschwandera byly rozhodujícím faktorem souboje mezi Curychem a Davosem. Útočník Lions otevřel nejprve v 11. minutě skóre duelu a poté v polovině utkání zvyšoval na 3:0. Pro Neuenschwandera se jednalo při 114 zápasech v NLA o teprve třetí utkání, ve kterém se prosadil více než jednou. Niklas Schlegel v brance domácích předvedl 20 bezchybných zákroků a oslavil druhé čisté konto v sezoně. Davos tak na druhém místě v tabulce ztrácí na svého přemožitele již devět bodů

EV Zug – Lausanne HC 3:4 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 – 0:1)
21. Holden (Suri, Schlumpf), 23. Zangger (Erni, Stadler), 28. Bouchard (Immonen, Sondell) – 14. Pesonen (Antonietti, Mieville), 33. Mieville (Danielsson, Genazzi), 40. Pesonen (Hytonen, Stalder), 62. Danielsson (Stalder, Trutmann)
Finskošvédské duo Pesonen, Danielsson rozhodlo o vítězství Lausanne v Zugu. Finský nejproduktivnější hráč mužstva se trefil dvakrát do černého a několikrát byl blízko hatricku, Danielsson zase rozhodl utkání ve druhé minutě prodloužení. Zug tak prohrál doma třetí utkání v řadě a popáté z posledních šesti střetnutí před vlastními fanoušky odevzdal soupeři minimálně bod. V tabulce tak zůstává EV na čtvrté pozici, hokejisté Lausanne díky dvěma bodům přeskočili Fribourg a jsou aktuálně šestí.

HC Lugano – HC Ambri-Piotta 3:2 po sam.náj. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
30. Sannitz (Bertaggia, Hofmann), 57. Stapleton (Pettersson, Klasen), roz.sam.náj. Brunner – 31. Bastl (Hall, Lauper), 45. Lauper (Bastl)
Finalista nedávno skončeného Spengler Cupu Lugano si připsalo šesté domácí vítězství v řadě, hostující Ambri-Piotta propásla zase těsně první výhru v hale Resega od 24. září 2013. Bianconeri totiž srovnali stav zápasu na 2:2 až v 57. minutě Stapletonem a přežili několik dalších dobrých šancí hostů na rozhodnutí. Ambri-Piotta měla lépe rozehrané i samostatné nájezdy, ty ale nakonec rozhodl ve prospěch Lugana Brunner.

autor: Petr Vérosta / sport.ch., nationalleague.ch, hokejportal.cz