ČEZ Motor České Budějovice HC AZ Havířov 2010 HC Benátky nad Jizerou HC Dukla Jihlava HC Frydek Mistek HC Most HC Slavia Praha HC Stadion Litomeřice HC Zubr Přerov LHK Jestřábi Prostějov Rytíři Kladno SK Horácká Slavia Třebíč SK Kadaň Ústí nad Labem

1. Liga - Review: Chomutov uspěl v Třebíči

Třebíč - Chomutov, FOTO © piratichomutov.cz
 0 , 30.10.14 v kategorii: Aktuality
Třebíč podlehl v dnešním magnetu 19. kola první ligy doma druhému Chomutovu 1:2, přesto se udržel na prvním místě tabulky.
Česko 1. Liga REVIEW
Stačil jim k tomu fakt, že Piráti zvítězili až v prodloužení. Třebíč tak před svým přemožitelem vede o dva body.

Horácká Slavia ve vyrovnané bitvě vedla, když efektní zadovku Jana Wasserbauerova dopravil za brankovou čáru Jiří Řípa. Chomutov měl ovšem Nikolu Gajovského, který nejdříve v prostřední části pohotovou střelou přes obránce vyrovnal a v prodloužení ideálně našel rozjetého Jiřího Drtinu. Obránce měl volnou cestu k brance a s přehledem skóroval.

Na třetím místě se udržela Kadaň, která bodovala popáté za sebou. Tentokrát zvítězila v Českých Budějovicích 5:2 a vděčila za to především poslední třetině, kterou vyhrála 3:0. Dvěma góly se v dresu vítězů blýskli Roman Chlouba a Martin Kadlec.

Jihlava se v derby s Havlíčkovým Brodem před 2073 diváky s posledním týmem tabulky trápila a hosté nakonec nebyli daleko od bodového zisku. Za stavu 3:2 pro Duklu bylo ve 40. minutě nařízeno trestné střílení proti domácím. Postavil se k němu Ján Sýkora, ovšem nájezd útočníka, jenž patří extraligové Plzni, Ondřej Kacetl v brance ustál.

19. kolo první hokejové ligy:

Litoměřice - Šumperk 6:2 (4:0, 1:1, 1:1)
Branky: 2. Špelda, 3. Chlapík, 8. Dvořáček, 11. V. Bílek, 34. Šulc, 54. M. Novák - 31. Velecký, 47. Vrdlovec. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:7. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 800.

Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 22. Přeučil, 42. Tůma, 48. Merta, 60. Roubík - 11. Bittner. Rozhodčí: Jílek - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 756.

Havířov - Most 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 8. Graca, 27. Loskot, 28. Jiránek, 51. Klimša, 58. Sztefek - 29. Smolka. Rozhodčí: Kopeček - Hanzlík, Moravec. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1868.

Třebíč - Chomutov 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. Řípa - 22. Gajovský, 64. Drtina. Rozhodčí: Úlehla - Polák, Samuel. Vyloučení: 7:7, navíc Dolníček - Hovorka oba 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 1840.

České Budějovice - Kadaň 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Branky: 4. J. Straka, 19. Heřman - 24. a 46. Chlouba, 49. a 54. M. Kadlec, 4. Lehnert. Rozhodčí: Petružálek - Kreuzer, Špringl. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 3892.

Jihlava - Havlíčkův Brod 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 16. Seman, 19. Čáp, 32. Diviš - 8. Sýkora, 38. Kubalík. Rozhodčí: Smitka - Reich, Rampír. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 2073.

autor: Billy Costigan / ČTK