Nejnovější hokejové zprávy

- Reprezentační kouč Špaček: Kdyby vloni na MS bylo jestřábí oko, tak jsme v semifinále!

Jaroslav Špaček (uprostřed), FOTO © isport.cz
 0 , 8.11.17 v kategorii: Aktuality
Podle Jaroslava Špačka, který je asistentem hlavního trenéra reprezentace Josefa Jandače, jsme vloni mohli dojít na MS dále.

A proč se tak domnívá? Tehdy nebylo k dispozici tzv. jestřábí oko. "Kdybychom tuhle možnost měli na mistrovství světa 2016 v Moskvě, možná jsme mohli mít semifinále," řekl Špaček.

Narážel tak na sporný gól, který náš národní tým obdržel ve čtvrtfinále od hokejistů USA. Na blížícím se šampionátu budou navíc čeští trenéři využívat detailních informací přímo z tribuny.

"Zápasy tam bude sledovat video kouč Denis Havel, který je prostřednictvím techniky ve spojení s asistentem Jiřím Kalousem," uvedl Špaček. Náš realizační tým si to ostatně vyzkoušel už na Světovém šampionátu v Kanadě.

"Tam byl nahoře Jirka Fischer a fungovalo to výborně. Ofsajdy i bránění gólmana v brankovišti jsou často hraniční, navíc může dojít k situaci, kdy hráč třeba kopne puk bruslí do brány. Je fajn, když na to budeme moci reagovat i v Euro Hockey Tour a na olympiádě," uzavřel asistent trenéra.autor: Ondřej Hlaváč / hokej.cz, hokejportal.cz