MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

1. Liga - Prvoligový Most začal baráž výhrou, Kolín v nájezdech zdolal Prostějov

Hráč Mostu., FOTO © Petr Kraus, fotokraus.cz
 0 , 2.04.14 v kategorii: Reviews
Úvodní kolo baráže o 1. hokejovou ligu začalo. Výhrou do ní vstoupili prvoligoví hokejisté Mostu, kteří budou soutěž zachraňovat. V domácím prostředí nedovolili Sokolovu ani jednu branku a sami se prosadili dvakrát. Druhé utkání musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých Kolín zvítězil nad Prostějovem.
Česko 1. Liga REVIEW

Most byl v prvním dějství lepším týmem, jenže si nedokázal vytvořit takřka žádnou velkou šanci, natož vstřelit branku. Úvodních dvacet minut tak branku nepřineslo.

Skóre se poprvé měnilo až v polovině vyrovnaného utkání, když se v přesilové hře dokázal prosadit Smolka. Tak domácích tak vyústil pouze v jeden gól. V úvodu hosté zahodili šanci na vyrovnání, kdy Kverka minul domácí branku. Sedm minut před koncem přišlel druhý přesný zásah Mostu. Domácí využili přečíslení 2 na 1 a Kasal dal výsledku konečnou podobu.

Druhé utkání mezi Kolínem a Prostějovem bylo na branky o poznání bohatší. V první třetině jich padlo celkem pět a do vedení se dostali Jestřábi. Kozlové dokázali ve druhé části náskok soupeře smazat a do posledních dvaceti minut se šlo za stavu 3:3.

Hosty přiblížil vítězství Švaříček, ale prodloužení vybojoval tři minuty před závěrečnou sirénou v přesilovce Kadlec. O vítězi nerozhodlo ani pětiminutové nastavení a ke slovu se dostaly nájezdy. V nich uspěli pouze domácí Malý a Šafránek, kteří tak zajistili Kolínu druhý bod.

Baráž o 1. ligu - 1.kolo

HC Most - Baník Sokolov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Smolka (Písařík, Charousek), 53. Kasal (Slavíček). Rozhodčí: Hrubý, Wagner – Gerát, Hynek. Diváci: 563

SC Kolín - LHK Jestřábi Prostějov 5:4 po sam. náj. (2:3, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. Šifta (Pácal, Morkes), 5. Malý (Šafránek, Kulhánek), 32. Morkes (Valášek, Kulhánek), 57. Kadlec (Valášek, Mejzr), rozh. nájezd Malý– 2. Šebek (Jurik), 13. Belay, 20. Venkrbec (Stejskal, Luňák), 46. Švaříček (Indra). Rozhodčí: Hejduk, Čech – Gut, Rittich. Diváci: 2100

autor: Romano Happy / HokejPortal.cz