MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

NLA - Preview: ZSC Lions – Kloten Flyers: Při pátém derby sezony budou Flyers pod tlakem

Kloten Flyers vs. ZSC Lions, FOTO © sport.ch
 0 , 12.01.16 v kategorii: Previews
Nejvyšší švýcarská hokejová soutěž má v úterý na programu dvě utkání. V rámci 38. kola se na ledě ZSC Lions představí městští rivalové z Klotenu. Flyers momentálně nejsou mezi osmičkou týmů, která se v National League kvalifikuje do čtvrtfinále play off, a tak to budou právě oni, kdo budou dnes pod tlakem. V druhém úterním zápase se poperou o důležité body hokejisté Zugu s hráči Lausanne.
Švýcarsko NLA PREVIEW
Aktuální forma
Lídr tabulky Curych vstupuje do derby s pohodlným vítězstvím na ledě Langnau v poměru 7:0 v zádech. Lions Tygry jednoznačně přehráli a svou sílu potvrdili zejména v přesilovkách. Lvi jsou aktuálně v novém kalendářním roce ve vynikající pohodě, postoupili také do finále švýcarského poháru, a tak jim vše hraje do karet.
Kloten však také ještě svůj boj o účast ve vyřazovací části neprohrál a určitě dnes nedá svou kůži lacino. Letci v lednu dovedli pokaždé svůj zápas do prodloužení, z vítězství se ale radovali pouze 2. ledna s Bernem. Momentálně Klotenu chybí na postupové pozice pět bodů. Proti ZSC ale Flyers z dosavadních čtyř derby zápasů tři vyhráli, a tak by měla být psychická výhoda možná spíše na jejich straně.

Posledních 5 vzájemných duelů:
11. prosince 2015: Kloten Flyers – ZSC Lions 3:1
20. listopadu 2015: Kloten Flyers – ZSC Lions 4:3
30. října 2015: Kloten Flyers – ZSC Lions 3:5
25. září 2015: ZSC Lions – Kloten Flyers 3:4
24. ledna 2015: Kloten Flyers – ZSC Lions 4:3

Hráč, kterého se vyplatí sledovat:
Auston Matthews (ZSC Lions): Osmnáctiletá vycházející hvězda hokejového nebe je nejlepším střelcem Lions a svou třídu potvrdil i v pátek proti Langnau, když se do černého trefil hned dvakrát. Podaří se bronzovému medailistovi z nedávno skončeného světového šampionátu juniorů prosadit i v derby?

Budou jim chybět:
ZSC Lions: Flueler, Cunti, Schnyder, Trachsler, Chris Baltisberger, Fritsche, Leimbacher (všichni zranění)
Kloten Flyers: Von Gunten, Harlacher (všichni zranění)

Náš tip:
Kloten poprvé v kalendářním roce nezíská ani bod. Z Hallenstadionu se body vozí velice obtížně a domácí dnes potvrdí pozici aktuálně nejlepšího mužstva National League.
Zápas začíná v 19.45 hodin.
ZSC Lions – Kloten Flyers 3:1

Program úterního programu NLA (začátek v 19.45 hodin):

ZSC Lions – Kloten Flyers
EV Zug – Lausanne HC


autor: Petr Vérosta / hokejportal.cz, sport.ch, nationalleague.ch


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.