Nejnovější hokejové zprávy  • Český talent končí v zámořské NHL a jedná o angažmá s mistrovskou Kometou.


  • Do královehradeckého Mountfieldu se vrací někdejší kapitán české reprezentace.


  • Měl hrát za extraligový Hradec Králové, nakonec bude působit mnohem níž.


  • Pardubické Dynamo sestřelil v duelu s Litvínovem jejich bývalý obránce.


  • Velký příběh se odehrál v extraligovém utkání mezi Pardubicemi a Litvínovem.
  • Boston v Asii: Pastrňák řádil na Čínské zdi, spoluhráči nevěřili svým očím

    Hokejisté Bostonu jsou na přípravném kempu v Číně.

- Preview: Manažer na střídačce, brankářské komplikace a ztráta českého střelce

KHL Medveščak Záhřeb, FOTO © index.hr
 0 , 12.09.18 v kategorii: Aktuality
Představujeme týmy mezinárodní EBEL pro ročník 2018/2019.


Loňský ročník byl pro Záhřeb zvláštní především v brankovišti. Šestice brankářů se v něm prostřídala a úspěch žádný, nepočítáme-li nominaci Kevina Poulina na Zimní olympijské hry. Po sezóně tak byl z pozice hlavního trenéra stažen a přesunut na post asistenta Doug Bradley, jenž v průběhu ročníku vystřídal Connora Camerona. Novým koučem střídačky se stal bývalý hráč Medvědů a manažer Aaron Fox. Jeho zkušenosti s vedením týmu jsou ale minimální a navíc Záhřeb úvod sezony nebude hrát na svém domovském stadionu z důvodu rekonstrukce.

Brankářské problémy pokračují i letos. Kevin Carr i Kevin Poulin v kádru již nejsou. Nahradit je měl Švéd Linus Fernström, který se při letní přípravě zranil, a smlouva mu byla ukončena. Naposledy byl testován Kanaďan Mathieu Corbeill, tři dny před začátkem EBEL mu mělo být oznámeno. že končí a náhrada Matt Hackett kvůli vízům nestačí dorazit. Brankářská dvojice Vilim Rosandić, Vito Nikolić tak má první herní víkend o zábavu postaráno. Defenzívu opustila čtveřice hráčů, včetně dvojice Finů Hari Tikkanena a Marko Poyhonena. Nahradit je mají francouzský reprezentant Antonín Manavian, dvojice Kanaďanů Yann Sauvé, Kyle Hardy a na testech je u Medvědů také dánský obránce Ludvig Adamsen. V týmu pokračuje i český bek Tomáš Kudělka. Z týmu však odešel do slovenských Košic jeho parťák Tomáš Netík, což Medvědy jistě zabolelo, podobně se dá mluvit Samsonu Mahbodovi, hrajícím ve Vítkovicích, Teri Koskirantovi a Tyler Morleyovi. Do Žiliny se uklidil Josef Balej. Podařilo se ale dosti nečekaně udržet bodově zářícího Nora Sondré Oldena i finského střelce Mikke Lehtonena. Přivést se podařilo nedávno ještě extraligového Jordana Samuelsona-Thomase, Grega Mauldina, Johna Armstronga, Sébastiana Sylvestera a před pár hodinami mužstvo posílil také zástupce Švédska Björn Svensson.


ZÁVĚR:
Ach to brankoviště. Zřejmě opět velká bolístka Záhřebu. Defenzíva vypadá stabilně, ale jsou tam hráči, kteří s hrubkou nejdou daleko. Chorvatský klub bude usilovat o přímý postup do play-off. Bude na jeho hraně a je jen otázkou co s tím dokáže provést trenérsky nezkušený Američan Aaron Fox.


Soupiska:
Brankáři:
Matt Hackett, Vito Nikolić, Vilim Rosandić.

Obránci: Ludvig Adamsem, Marc Čepon, Adam Deutsch, Kyle Hardy, Tomáš Kudělka, Antonín Manavian, Ivan Puzić, Yann Sauvé, Ivan Šijan.

Útočníci: John Armstrong, Mike Aviani, David Brine, Bruno Ficur, Ivan Janković, Mikko Lehtonen, Greg Mauldin, Sondré Olden, Nathan Perkovich, Mario Puskarich, Jordan Samuels-Thomas, Nik Simsić, Björn Svensson, Sébastien Sylvestre, Tom Zanoški.

Trenéři: Aaron Fox, Doug Bradley, Carter Beston-Will, Marcel Rodman, Peter Skrabelj.


PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY:
KHL Medveščak Záhřeb – EC Panaceo Villach SV 2:3pp
KHL Medveščak Záhřeb – HC Energie Karlovy Vary 1:0
KHL Medveščak Záhřeb – HK SŽ Olimpija Ljubljana 6:2
Grenoble – KHL Medveščak Záhřeb 1:2
Fehervár AV19 – KHL Medveščak Záhřeb 4:3
KHL Medveščak Záhřeb – Geneve-Servette HC 5:4
KHL Medveščak Záhřeb - EC-Klagenfurt AC 2:3n


TIP REDAKCE – 7. místoautor: Martin Smejkal / hokejportal.cz, erstebankliga.at