MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

NLA - Preview: Lausanne HC – HC Fribourg-Gotterón: Prolomí Fribourg konečné sérii porážek?

HC Fribourg-Gotterón, FOTO © flickr.com
 0 , 8.01.16 v kategorii: Previews
Švýcarská National League má v pátek na programu čtyři utkání 37. kola. Mimo jiné se v nich představí hokejisté Fribourgu, na začátku sezony suverén ligy. Od té doby ale uplynulo hodně času a Draci mají po sérii jedenácti porážek starosti se zajištěním účasti ve vyřazovací části. Dnes se budou snažit černou sérii prolomit v Lausanne, na ledě týmu, kterému se naopak daří a v tabulce je o dvě příčky výše než jejich dnešní soupeř.
Švýcarsko NLA PREVIEW
Aktuální forma
Fribourg se aktuálně nachází v hluboké krizi a je otázka, jak dlouho se na svých židlích ještě udrží hlavní trenér Draků Gerd Zenhausern a sportovní šéf Christian Dubé. Fribourg naposledy v neděli prohrál 2:3 v prodloužení na ledě předposledního Langnau a zaznamenal již jedenáctou porážku v řadě.
To v táboru Lausanne je situace diametrálně odlišná. Po postupu do finále švýcarského poháru přidali Lvi v novém roce dvě výhry, naposledy se radovali proti silnému Zugu, a v tabulce si pohodlně hoví na šesté příčce.
Fribourg se naposledy radoval z vítězství 28. listopadu proti Klotenu a od té doby měl několikrát šanci utnout svou černou sérii. Třikrát od té doby prohrál osmý tým tabulky po samostatných nájezdech, dvakrát v prodloužení.
Pokud bychom rozdělili proběhlou část sezony na tři části, nejúspěšnější z pohledu Lausanne by byla právě poslední třetina. V první části vybojovalo mužstvo Heinze Ehlerse 16 bodů, v druhé patnáct bodů a v té třetí si připsalo bodů 22.

Posledních 5 vzájemných duelů:
1. prosince 2015: Lausanne HC – HC Fribourg-Gotterón 6:3
31. října 2015: Lausanne HC – HC Fribourg-Gotterón 4:1
26. září 2015: HC Fribourg-Gotterón – Lausanne HC 2:0
30. ledna 2015: Lausanne HC – HC Fribourg-Gotterón 1:2
12. prosince 2014: HC Fribourg-Gotterón – Lausanne HC 2:4

Hráč, kterého se vyplatí sledovat:

Thomas Déruns (Lausanne HC): V pohárovém duelu s Klotenem se stal mužem zápasu. Dokáže si svou formu převést i do ligového utkání?

Budou jim chybět:
HC Fribourg-Gotterón: Camperchioli, Pluss, Picard, Pivron, Pouliot (všichni zranění), Vauclair, Rivera (trest)
Lausanne HC: Louhivaara, Augsburger, Conz, Rytz, Bang (všichni zranění)

Náš tip:
Každá série jednou musí skončit a trápení Fribourgu se táhne už moc dlouho. Dnes Draci využijí výhodu domácího prostředí a konečně si připíší tři body.
Zápas začíná v 19.45 hodin.
HC Fribourg-Gotterón – Lausanne HC 4:2

Ve zbývajících třech duelech 37. kola přivítá o play off bojující Kloten druhý Davos, lídr tabulky Curych se představí na ledě v domácím prostředí nebezpečného Langnau a do Zugu zavítá aktuálně devátá Ambri-Piotta.

Program pátečního 37. kola NLA (začátek v 19.45 hodin):
Kloten Flyers – HC Davos
HC Fribourg-Gotterón – Lausanne HC
EV Zug – HC Ambri-Piotta
SCL Tigers – ZSC Lions


autor: Petr Vérosta / hokejportal.cz, sport.ch, nationalleague.ch


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.