MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

NLA - Preview: Kloten Flyers – HC Fribourg-Gotterón: Který ze soupeřů naváže na včerejší úspěch?

Kloten Flyers vs. HC Fribourg-Gotterón, FOTO © sport.ch
 0 , 16.01.16 v kategorii: Previews
V sobotu se ve Švýcarsku hrají pouze tři utkání National League. V jednom z nich se proti sobě postaví mužstva bojující o účast ve čtvrtfinále play off, Kloten s Fribourgem. Oba soupeři v pátek naplno bodovali, a tak po dnešku mohou slavit druhou víkendovou výhru. Podaří se to desátým Letcům nebo šestým Drakům?
Švýcarsko NLA PREVIEW

Aktuální forma

Kloten Flyers mohli včera po třech porážkách v přímém duelu týmů v boji o postup do play off na ledě Ambri-Piotty oslavit vítězství 3:1 a odstup na aktuálně osmý Bern tak snížit na rozdíl dvou bodů.
U Fribourgu byla před nedávnem situace ještě horší. Draci táhli po povedeném vstupu do soutěže těžké břemeno v podobě jedenácti porážek v řadě, kvůli nimž se propadli do dolní poloviny tabulky, v sobotu však porazili Biel a připsali si tak třetí úspěch za sebou. Díky němu má aktuálně šestý Fribourg k dobru devět bodů na devátou Ambri-Piottu.
V Klotenu se v poslední době Fribourgu daří. Tři z posledních čtyřech zápasů v curyšské aréně rozhodli Draci pro sebe a v každém z nich si připsali minimálně tři vstřelené branky.
Flyers odehráli sedm z posledních deseti zápasů s jednobrankovým rozdílem ve výsledku skóre, přičemž hned pětkrát prohráli. V kritických chvílích tedy Letcům něco chybí.

Posledních 5 vzájemných duelů:
28. listopadu 2015: HC Fribourg-Gotterón – Kloten Flyers 5:2
17. října 2015: Kloten Flyers – HC Fribourg-Gotterón 3:1
12. září 2015: HC Fribourg-Gotterón – Kloten Flyers 6:3
14. března 2015: HC Fribourg-Gotterón – Kloten Flyers 0:2
3. března 2015: Kloten Flyers – HC Fribourg-Gotterón 2:3

Hráč, kterého se vyplatí sledovat:
Benjamin Conz (HC Fribourg-Gotterón): Stejně jako hráči v poli, tak i brankářská jednička Fribourgu zaznamenala nárůst formy. Včera oslavil Conz bez větších problémů v utkání s Bielem druhé vychytané čisté konto v sezoně.

Budou jim chybět:
Kloten Flyers: Harlacher, von Gunten (oba zranění)
HC Fribourg-Gotterón: Bykov, Picard, Pouliot (všichni zranění)

Náš tip:
Vzestupy a pády Klotenu budou mít dnes své pokračování. Po včerejším vítězství s Ambri-Piottou dnes zažijí Letci opačné pocity a odejdou z ledu poraženi.
Zápas začíná v 19.45 hodin.
Kloten Flyers – HC Fribourg-Gotterón 2:4

V sobotu se hrají na švýcarských prvoligových stadionech další dva zápasy 40. kola. Další z týmů bojujících o postup do play off Bern přivítá poslední dobou tápajícího obhájce mistrovské trofeje Davos a ve výborné formě hrající Ženeva bude usilovat o sedmou výhru v řadě proti včera rovněž úspěšnému Langnau.

Program pátečního 40. kola NLA (začátek v 19.45 hodin):
Kloten Flyers – HC Fribourg-Gotterón
HC Servette Ženeva – SCL Tigers
SC Bern – HC Davos


autor: Petr Vérosta / sport.ch., nationalleague.ch, hokejportal.cz


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.