MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

NLA - Preview: HC Servette Ženeva – SC Bern: Vrátí se Ženeva na vítěznou vlnu nebo uspěje Bern?

HC Servette Ženeva vs. SC Bern, FOTO © sport.ch
 0 , 1.12.15 v kategorii: Previews
Švýcarská National League pokračuje v úterý pěti zápasy 27. kola. V souboji pátého s šestým přivítá na domácím hřišti Ženeva Bern a bude se mu snažit v tabulce ještě více vzdálit. Bern aktuálně na Orly ztrácí pět bodů, a tak by dnes potřeboval u Ženevského jezera zabrat. Svůj tříbodový náskok má šanci zvýšit také vedoucí Curych, který zajíždí do Langnau s vědomím, že jeho nejbližší pronásledovatel Zug má volno.
Švýcarsko NLA PREVIEW

Aktuální forma

Po osmi vítězných zápasech, čímž vyrovnala letošní rekord Fribourgu, Ženeva poprvé od konce října prohrála, když v prodloužení překvapivě nestačila na Langnau. Podaří se dnes partě Chrise McSorleyho vrátit na vítěznou notu nebo na jeho družině zanechá sobotní klopýtnutí stopu?

Éra Larse Leuenbergera odstartovala v Bernu dvěma úspěchy proti Fribourgu (4:2) a Lausanne (1:0). V dalších dvou zápasech však již odcházeli Medvědi z ledu jako poražený tým, byť v obou případech, s Langnau 5:6 po samostatných nájezdech a 3:4 s Davosem v prodloužení, vybojovali alespoň bod.

Oba soupeři se v letošní sezoně potkali třikrát a vítězství si dosud rozdělovali rovnoměrně. Zdá se tedy, že po dvou ligových ročnících, v nichž pokaždé vzájemným střetnutím dominoval jeden tým, může být bilance tentokrát hodně vyrovnaná. V sezoně 2013/14 vyhrála čtyři z pěti zápasů Ženeva, o rok později pro sebe zase rozhodl všechny čtyři duely Bern.

Ženeva se tradičně prezentuje defenzivním hokejem plným osobních soubojů, přesto se dnes fanoušci ve Vernets-Halle mohou těšit na spoustu gólů. Pokud tedy bude naplněn trend z poslední doby. Vždyť v posledních šesti vzájemných soubojích obou soupeřů padlo v průměru 6,17 branky na zápas. A to není špatné.

Trenér Bernu Lars Leuenberger narazil na mužstvo Ženevy již při svém prvním angažmá u Medvědů v sezoně 2013/14 a ve třech zápasech nedokázal Orly ani jednou porazit a dokonce proti tomuto soupeři s Bernem neuhrál jeden jediný bod. Vystoupí čtyřicetiletý lodivod dnes v tomto ohledu ze svého stínu?

Posledních 5 vzájemných duelů:

13. října 2015: SC Bern – HC Servette Ženeva 3:2 po samostatných nájezdech

10. října 2015: HC Servette Ženeva – SC Bern 5:4

31. ledna 2015: HC Servette Ženeva – SC Bern 1:4

13. prosince 2014: SC BernHC Servette Ženeva 3:2 v prodloužení

1. listopadu 2014: HC Servette Ženeva – SC Bern 3:5

 

Hráč, kterého se vyplatí sledovat:

Romain Loeffel (HC Servette Ženeva): Čtyřiadvacetiletý obránce se v dosavadním průběhu sezony předvádí v lepším světle, než-li tomu v uplynulém soutěžním ročníku a v posledních zápasech vzestup své formy jen potvrzuje. Ženeva předvádí spíše defenzivní hokej, a ani proti Bernu tomu dnes asi nebude jinak, Loeffel ale dokáže svým bodovým příspěvek své mužstvo podpořit i v útočné třetině.

 

Budou jim chybět:

HC Servette Ženeva: Almond, Antonietti, Bays, Fransson, Picard, Pyatt, Traber a Wick (všichni zranění)

SC Ber: Buhrer, Ebbett, Kobasew, Kreis, Rufenacht, Scherwey, Smith a Untersander (všichni zranění)

 

Náš tip:

Ženeva se dnes v domácím prostředí vrátí na vítěznou vlnu a s Bernem si poradí 4:2. Pro hosty se zrodí pod Larsem Leuenbergerem první porážka po šedesáti minutách hry.

Zápas začíná v 19.45 hod.

HC Servette Ženeva – SC Bern 4:2

 

V dalších utkáních 27. kola se bude snažit z posledního místa tabulky odpoutat Biel, který přivítá na domácím ledě desátou Ambri-Piottu, předposlední Langnau hostí vedoucí tým ligy Curych a nečeká ho tak v Ilfishalle nic jednoduchého, hokejisté Lausanne by se rádi přiblížili první osmičce a pomoci by jim k tomu mohl případný úspěch proti v poslední době nevýraznému Friborgu a v dalším utkání kolem linie postupu přivítá osmé Lugano v tabulce o jednu pozici a jeden bod lepší Kloten.

Program úterního 27. kola NLA (začátek v 19.45 hod.):

EHC Biel – HC Ambri-Piotta

HC Servette Ženeva – SC Bern

SCL Tigers – ZSC Lions

Lausanne HC – HC Fribourg-Gotterón

HC Lugano – Kloten Flyers


autor: Petr Vérosta / hokejportal.cz, sport.ch


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.