MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

NLA - Preview: HC Servette Ženeva – SC Bern: Podaří se dnes uhájit Bernu příslušnost v elitní osmičce?

HC Servette Ženeva - SC Bern, FOTO © sport.ch
 0 , 19.01.16 v kategorii: Previews
Švýcarská National League má před sebou závěrečnou pětinu základní části, ve které se definitivně rozhodne o čtvrtfinálových účastnicích soutěže. Svou pozici v postupové osmičce musí zuby nehty překvapivě hájit ambiciózní Bern, jenž dnes zajíždí na led nebezpečné Ženevy a bude potřebovat bodovat.
Švýcarsko NLA PREVIEW

Aktuální forma

Ženeva v posledním ligovém kole senzačně doma prohrála s Langnau a přerušila tak sérii šesti vítězství v řadě, když si postupně poradila s Lausanne (3:0), Fribourgem (5:2), Bielem (5:1, 5:4 v prodl.), Bernem (4:3 v prodl.) a Davosem (4:1). Podaří se tedy dnes Orlům zapomenout na své nedělní zaváhání a vrátí se na vítěznou vlnu?
To v táboře Bernu je nálada ještě daleko horší. Svěřenci Larse Leuenbergera prohrávají jeden duel za druhým a je s podivem, že se stále drží mezi postupovými týmy. Medvědi v posledním období prohráli s Ženevou (3:4 v prodl.), Langnau (1:2) a Davosem (1:2 po sam.náj.) a v tabulce jsou osmí jen o dva body před Ambri-Piottou.
Čím se letos může Bern pochlubit, jsou snad jen přesilové hry. V nich potřebují na vstřelení branky v průměru osm minut času a v tomto ohledu je v celé lize lepší jen vedoucí Curych. Pozor si naopak musí hokejisté z hlavního města dávat na začátek utkání. V první třetině má totiž Bern výrazný nepoměr počtu vstřelených a obdržených branek (25:38). Oproti tomu bilance Ženevy je v úvodních dějstvích téměř přesně opačná (41:25).

Posledních 5 vzájemných duelů:
9. ledna 2016: SC Bern – HC Servette Ženeva 3:4 v prodloužení
1. prosince 2015: HC Servette Ženeva – SC Bern 4:2
13. října 2015: SC Bern – HC Servette Ženeva 3:2 po samostatných nájezdech
10. října 2015: HC Servette Ženeva – SC Bern 5:4
31. ledna 2015: HC Servette Ženeva – SC Bern 1:4

Hráč, kterého se vyplatí sledovat:
Floran Douay (HC Servette Ženeva): Dvacetiletý talentovaný útočník Ženevy předvádí v poslední době výborné výkony a potvrzuje tak, že patří mezi velké talenty Orlů. Vidět by měl být i v dnešním duelu s Bernem.

Budou jim chybět:
HC Servette Ženeva: Bays, Slater, Kast, Traber, Mercier, Almond (všichni zranění)
SC Bern: Bergenheim, Buhrer, Kobasew, Kousa, Kreis, Ness, Smith (všichni zranění), Ebbett (s otazníkem), Scherwey (trest)

Náš tip:
Bern nemá oproti svému soupeři formu, přesto by dnes mohl na domácím ledě jen těžko porazitelné Ženevy vybojovat alespoň bod.
Zápas začíná v 19.45 hodin.
HC Servette Ženeva – SC Bern 3:2 po samostatných nájezdech

V dalších dvou utkáních National League přivítá devátá Ambri-Piotta na domácím ledě druhý Zug a ráda by využila případného zaváhání Bernu a pronikla tak do postupové osmičky, a beznadějně poslední Biel si to rozdá s výborně hrajícím Luganem.

Úterní program NLA (začátek v 19.45 hodin):

HC Ambri-Piotta – EV Zug
HC Servette Ženeva – SC Bern
EHC Biel – HC Lugano

autor: Petr Vérosta / sport.ch., nationalleague.ch, hokejportal.cz


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.