Nejnovější hokejové zprávy  • Někdejší kapitán národního týmu se vrací do české Tipsport extraligy.


  • Kapitán českého národního týmu neváhal pochválit své mladé spoluhráče.


  • Mladoboleslavský Bruslařský klub podepsal náhradu za zraněného brankáře Jana...


  • Velice atraktivní posilu do svých ofenzivních řad získal extraligový Hradec Králové.


  • Česká brankářská jednička si po zisku bronzové medaile pochvalovala výkon celého...


  • Česko si po prohře s Finy napravilo reputaci a porazilo Rusko 5:2. Co bylo příčinou...

- Preview: Finští trenéři, loučení ikony a příchod nejproduktivnějšího hráče play-off

EC Klagenfurt, FOTO © youtube.com
 0 , 12.09.18 v kategorii: Aktuality
Představujeme týmy mezinárodní EBEL pro ročník 2018/2019.


Po nepříjemném vyřazení ve čtvrtfinále od pozdějšího mistra z Bolzana se pakoval ze střídačky Kanaďan Steve Walker i jeho asistenti a nové vedení klubu našlo jeho zástupce ve Finsku. Klagenfurtu se ujal Petri Matikainen, který naposledy vedl Pelicans Lahti a sebou si přivedl kompletní finský štáb asistentů.

Kádr prošel po posledním neúspěchu celkem rozsáhlou přestavbou. Po dvou sezonách opustil Korutany český brankář Tomáš Duba a nahradil ho norský reprezentant Lars Haugen. Krýt záda mu bude reprezentant David Madlener. V defenzívě se rozloučili až na jednu výjimku cizinci a k tuzemským bekům tak byl Klagenfurt nucen přivést kvalitní posily. Z mistrovského Bolzana se stěhoval Švéd Robin Gartner a ze zámoří Adam Comrie. Jediným třicátníkem v obranné linii tak zůstal Američan David Fischer. Po letech u Klagenfurtu ukončil ze zdravotních důvodů kariéru NHL protřelý Jamie Lundmark. Jeho pozici střelce má nahradit nejproduktivnější hráč poslednímu play-off německé DEL Nick Petersen. Zdatně sekundovat by mu měli i Andrew Kozek, Siim Liivik, Mitch Wahl, Thomas Koch, Patrick Harand nebo Thomas Hundertpfund.


ZÁVĚR:
Klagenfurt má k dispozici velmi zkušený kádr. Prakticky na všech postech jsou hráči nejvyšší kvality. Největší slabiny najdeme v defenzívě, kde je vícero rakouských hráčů. Naopak útok je plný nebezpečí. Přípravné období se ale Klagenfurtu vůbec nevydařilo, je tedy otázkou zda je v kádru vše tak jak má být. Navíc je nucen tým hrát z důvodu opravy ledové plochy dočasně zápasy jen na hřištích soupeřů.

Soupiska:
Brankáři:
Lars Haugen, David Madlener.

Obránci: Adam Comrie, Christoph Duller, David Fischer, Robin Gartner, Michael Kernberger, Rámon Schnetzer, Martin Schumnig, Steven Strong, Clemens Unterwerger.

Útočníci: Johannes Bischofberger, Manuel Geier, Stefan Geier, Patrick Harand, Thomas Hundertpfund, Thomas Koch, Andrew Kozek, Nikolas Kraus, Philipp Kreuzer, Siim Liivik, Daniel Obersteiner, Nick Petersen, Marco Richter, Mitch Wahl, Marcel Witting.

Trenéři: Petri Matikainen, Jarno Mensonen, Juha Soronen.


PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY:

HKM Zvolen – EC-Klagenfurt AC 4:2
HC Banska Bystrica – EC-Klagenfurt AC 7:2
HC Košice – EC-Klagenfurt AC 4:1
ERC Ingolstadt – EC-Klagenfurt AC 2:1n
EC-Klagenfurt AC – Stavanger Oilers 2:4
EC-Klagenfurt AC – Geneve Servette 2:3
KHL Medveščak Záhřeb - EC-Klagenfurt AC 2:3n


TIP REDAKCE – 6. místo


autor: Martin Smejkal / hokejportal.cz, erstebankliga.at