Nejnovější hokejové zprávy

- Přestup měsíce! Extraligový tým ulovil brankáře draftovaného do NHL

Petr Kváča, FOTO © hcverva.cz
 0 , 11.10.18 v kategorii: Aktuality
Český brankář Petr Kváča bude chytat extraligu. Vedení Českých Budějovic se totiž dohodlo s Litvínovem na jeho střídavých startech.

Talentovaný brankář Petr Kváča míří do extraligy. V dresu Litvínova, kam zamíří na střídavé starty z českobudějovického Motoru, by se mohl představit už tento týden. "Petr je kvalitní mladý brankář, která v první lize prokazuje výbornou výkonnost," říkl pro hcvervy.cz sportovní ředitel Litvínova Josef Beránek.

"Petra sleduju delší dobu a myslím si, že patří k našim nejtalentovanějším gólmanům v Čechách. Je to mladý a perspektivní kluk, měl jsem o něj zájem už v létě. Podařilo se nám vyřídit střídavé starty a moje teorie je, že na jednoho brankáře celou sezónu táhnout nechci. Nechci tím vůbec schazovat Hanyho, ale v podstatě moje rozhodnutí bylo takové, že Petr přijde na nějaké období a dostane i šanci v extralize," řekl na adresu brankáře draftovaného v roce 2017 týmem Colorado Avalanche litvínovský trenér brankářů Zdeněk Orct.

"Je tu na měsíční hostování a je hráčem Budějovic. Motor tak bude rozhodovat o tom, kdy nám Petra pujčí, ale je to vždy o domluvě a komunikaci. Teď jsem se dohodli na dva těžké zápasy, které hrajeme venku. Hany nám chytá v Mostě a Most si ho i vyžaduje, takže to není nic proti ničemu, aby s námi teď odcestoval Petr Kváča," dodal Orct.


autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, hcverva.cz