ČEZ Motor České Budějovice HC AZ Havířov 2010 HC Benátky nad Jizerou HC Dukla Jihlava HC Frydek Mistek HC Most HC Slavia Praha HC Stadion Litomeřice HC Zubr Přerov LHK Jestřábi Prostějov Rytíři Kladno SK Horácká Slavia Třebíč SK Kadaň Ústí nad Labem

1. Liga - Předkolo 1. ligy je u konce, Jágrovo Kladno už zná svého soupeře pro čtvrtfinále

Kladno vs. Ústí nad Labem, FOTO © rytirikladno.cz
 0 , 24.02.16 v kategorii: Reviews
Hokejisté Ústí nad Labem zvítězili ve čtvrtém utkání předkola play off první ligy v Kadani 4:3, vyhráli sérii 3:1 na zápasy a ve čtvrtfinále je čeká vítěz základní části Kladno. Slovan sice prohrával už 1:3, ale výsledek otočil a odvrátil páteční rozhodující pátý duel na domácím ledě. Vítěznou branku zaznamenal v 52. minutě útočník Jan Kloz.
Česko 1. Liga REVIEW
Hostující tým, který se po úterní výhře v Kadani 2:1 ujal podruhé v sérii vedení, se prosadil dnes jako první. Ústí dostal do vedení ve čtvrté minutě Pohl, ale do poloviny úvodního dějství otočili stav Šťovíček a Vrána.

Ve 31. minutě zvýšil ve vlastním oslabení na dvoubrankový náskok Hejcman, ale za 49 vteřin v pokračující přesilovce se prosadil Tenkrát a ve 36. minutě vyrovnal Roubík. V závěrečném dějství dovršil obrat Kloz. Pro Kadaň tak skončila sezona a Ústí se může těšit na pondělní začátek čtvrtfinále.

Ve skupině o udržení si zajistily po Třebíči jistotu záchrany také Benátky nad Jizerou, které mají čtyři kola před koncem před posledním Mostem náskok 13 bodů. Benátky vyhrály na ledě Třebíče 1:0 po samostatných nájezdech, zatímco Most podlehl v Šumperku 1:2 v prodloužení. Z druhé nejvyšší soutěže sestoupí jen nejhorší tým tabulky a Most nyní ztrácí na třináctý Šumperk čtyři body.

Předkolo play off - 4. zápas:
Kadaň - Ústí nad Labem 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 6. Šťovíček, 10. L. Vrána, 31. Hejcman - 4. J. Pohl, 31. Tenkrát, 36. Roubík, 55. J. Kloz. Rozhodčí: Wagner, Schmejkal - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 750. Konečný stav série: 1:3.

Skupina o udržení - 2. kolo:
Třebíč - Benátky nad Jizerou 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd: Zachar. Rozhodčí: Pražák - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:4, navíc Ulrych (Benátky) 10 min. Bez využití. Diváci: 630.

Šumperk - Most 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 57. Gewiese, 62. T. Sedlák - 46. Havlíček. Rozhodčí: Šír, Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1016.

autor: Stanislav Chudoba / hokjportal.cz, čtk