Bílí Tygři Liberec BK Mladá Boleslav HC Dynamo Pardubice HC Energie Karlovy Vary HC Kometa Brno HC Oceláři Třinec HC Olomouc HC Škoda Plzeň HC Sparta Praha HC Verva Litvínov HC Vítkovice Steel Mountfield HK Piráti Chomutov PSG Zlín

Extraliga - Play off 1. ligy odstartovalo. Celky Havířova a Ústí do něj vstoupily vítězně

Hokejisté AZ Havířov, FOTO © hc-havirov.cz
 0 , 19.02.16 v kategorii: Reviews
Domácí celky vstoupily úspěšně do předkola play off první hokejové ligy. Havířov zdolal díky vydařené druhé třetině Litoměřice 3:0 a Ústí nad Labem v severočeském derby porazilo Kadaň 5:1. Druhé duely sérií hraných na tři vítězná utkání se budou hrát v sobotu opět v Havířově a v Ústí nad Labem.
Česko Extraliga REVIEW
V Havířově prolomil bezbrankový stav ve 27. minutě Krisl, za 95 vteřin zvýšil v přesilové hře obránce Korím a ve 33. minutě dovršil výsledek v další početní výhodě Václav Meidl. Domácí gólman Marek Laco si připsal čisté konto.

Ústí nad Labem dostal v páté minutě do vedení David Tůma. Po trefě Kloze a přesilovkovém gólu kanonýra Roubíka vedl Slovan v polovině úvodního dějství už 3:0. V úvodu druhé části zvýšil Kuchler, Sloboda sice ve 28. minutě pokazil brankáři Soukupovi čisté konto, ale za 51 vteřin se podruhé v utkání prosadil Kloz. V druhé polovině zápasu už branka nepadla.

Kompletní výsledky 1. zápasů předkola play off první hokejové WSM ligy:
Havířov - Litoměřice 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky: 27. Krisl, 29. Korím, 33. V. Meidl. Rozhodčí: Trombík, Kubičík - Novák, Ganger. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 1728.

Ústí nad Labem - Kadaň 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Branky: 9. a 29. Kloz, 5. D. Tůma, 11. Roubík, 22. Kuchler - 28. M. Sloboda. Rozhodčí: Zubzanda, Petružálek - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1323.

autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz