MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

NHL - Playoffs - Patrick Kane se vzepřel Králům a s ním povstalo celé Chicago

Patrick Kane v zápase s LA Kings, FOTO © sportsmanlikeconduct.wordpress.com
 0 , 31.05.14 v kategorii: Aktuality
Dvakrát museli odvracet matchball soupeře, dvakrát se jim to povedlo. Hokejisty Blackhawks vedl k uplynulým dvěma vítězstvím nad LA zejména znovuzrozený Patrick Kane.
Severní Amerika NHL - Playoffs VIDEO
Králové dokázali Kanea vymazat, pak se ale vzepřel
V úvodních třech zápasech finále Západní konference si americká hvězda připsala pouhopouhý jeden kanadský bod. A to je velký podprůměr pro tohoto pětadvacetiletého rodáka z Buffala, který byl v rámci loňského zlatého tažení Jestřábu vstříc play off oceněn prestižní Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče vyřazovací části NHL.

Zlom přišel v pátém duelu, kdy měli Blackhawks už opravdu nůž na krku. Za stavu 1:3 na zápasy pro Krále museli svěřenci trenéra Joea Quennevilla na domácím ledě v United Center zvítězit, aby si udrželi naději pro obhajobu Stanleyova poháru. Černí jestřábi dokázali zvítězit v infarktovém utkání 5:4 v prodloužení. Čtyřmi asistencemi vedla tým Chicaga k vítězství právě místní „osmaosmdesátka".

V noci rozhodl Kane znovu a série je srovnaná
Další Kaneův zápas se odehrál i večer. V review jsme Vás již kompletně informovali o tom, jak celý zápas probíhal, pořádného vypíchnutí si ale zaslouží opět právě výkon amerického hokejisty. Ve druhé třetině totiž Patrick Kane vyrovnával na 1:1. Znovu na vyrovnávací gól pak nahrával osm minut před koncem třetí části Duncanu Keithovi, sám pak o pět minut později Jestřábům vystřelil sedmý rozhodující zápas.

A právě rozhodující Kaneova střela stála za to – hvězda Chicaga to vzala na sebe, z pravého kruhu si vybruslila okolo modré čáry až před levý kruh a po skvělé samostatné akci propálila Quicka. Právě tato akce ukázala, jak rychle znovu Patrick Kane nabral sebevědomí.

autor: Stanislav Chudoba / HokejPortal.cz