MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Itálie Lotyšsko Německo Rusko Slovensko Švédsko USA Skupina B Bělorusko Česko Finsko Francie Kanada Norsko Slovinsko Švýcarsko

- Ottawa rozstřílela Pittsburgh a ujala se vedení v sérii + VIDEO

Ottawa - Pittsburgh, FOTO © nhl.com
 0 , 18.05.17 v kategorii: Reviews
Hokejisté Ottawy porazili v konferenčním finále play off NHL Pittsburgh vysoko 5:1 a ujali se vedení v sérii 2:1 na zápasy. O svém triumfu rozhodli Senators už v první třetině, kterou vyhráli 4:0.
VIDEO REVIEW

Kanonádu načal pouhých 48 sekund po zahájení hry Mike Hoffman, který zpoza branky pohotově plácl do puku, jenž se odrazil od zadního mantinelu a s pomocí betonů brankáře Marca-Andreho Fleuryho jej usměrnil do sítě.

V polovině úvodního dějství pak domácí navýšili skóre třemi góly v rozmezí 138 sekund, kdy se postupně trefili obránce Marc Methot a centři Derick Brassard a Zack Smith. Ten svým premiérovým zásahem ve vyřazovacích bojích vyhnal na střídačku Fleuryho a poprvé od 6. dubna se v brance Penguins objevil Matt Murray, jenž loni Pittsburgh dovedl až k zisku Stanley Cupu.

Na obrat však bylo pozdě. Ve 39. minutě zvýšil na 5:0 Kyle Turris, čestný úspěch hostů zaznamenal ve 47. minutě v přesilové hře kapitán Sidney Crosby.

Čtvrté utkání se hraje v pátek znovu v Ottawě.